سخن روز :
یکشنبه 25 بهمن 1394 / 11:16|کد خبر : 854|گروه : دانشگاهی

عدم افزایش قیمت غذای دانشجویی

عدم افزایش قیمت غذای دانشجویی

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: برای اینکه کیفیت غذای دانشجویان در همه دانشگاه‌های کشور یکسان شود و هیچ پیمانکاری غذای بی‌کیفیت به دانشجویان ارائه نکند، آیین‌نامه‌هایی تدوین شده است که از این پس اجرا خواهد شد.

به گزارش کُرددانش؛ ذوالفقار یزدان‌مهر رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به تدوین قرارداد تیپ غذای دانشجو توسط صندوق رفاه دانشجویان گفت: این قرارداد در رابطه با تهیه مواد اولیه، طبخ و توزیع غذا بوده که دارای 5 آیین‌نامه است.

وی افزود: بحث بهداشت غذای دانشجویی، فهرست تخلف و جرایم، جدول آنالیز غذای دانشجویی شیوه‌نامه آماده‌سازی مواد اولیه و پخت غذای دانشجویی 5 آیین نامه‌ای است که در راستای این قرارداد آماده شده است.

یزدان مهر تاکید کرد: این قرارداد و آیین‌ نامه‌ها برای این تدوین شده که کیفیت غذای دانشگاه‌ها بهتر شود و همه دانشگاه‌های کشور با استفاده از یک سری قواعد غذای با کیفیت‌تری را به دانشجویان ارائه کنند و از طرفی در همه دانشگاه‌ها کیفیت غذا یکسان شود.

وی ادامه داد: به طور مثال یکسری دانشگاه‌ها ممکن است به دلیل اینکه وضعیت بهتری دارند غذای بهتری ارائه کنند و یکسری دانشگاه‌های دور افتاده ممکن است کیفیت غذای مناسبی نداشته باشند، این آیین نامه‌ها باعث می‌شود پیمانکار موظف شود یکسری مسائل مانند کیفیت، وزن مواد اولیه و بهداشت را رعایت کنند تا کیفیت غذا در همه دانشگاه‌ها یکسان شود.

یزدان‌مهر تصریح کرد: با وجود قرارداد دانشگاه‌ها می‌توانند هر پیمانکاری که موارد ذکر شده در آیین‌نامه‌ را رعایت نکرد جریمه کنند. با تمهیداتی که اتخاذ شده از این پس همه دانشگاه‌ها برای همکاری با پیمانکاران برای تهیه غذا از یک قرارداد استفاده می‌کنند.

وی گفت: اجرای این آیین نامه‌ها و قراردادها باعث می‌شود هم صرفه جویی شود و هم کیفیت غذای دانشجویی بالا برود.

رئیس صندوق رفاه دانشجویی تصریح کرد: در این قراردادها به طور مثال اندازه برنج، نوع برنج و اندازه مواد اولیه که برای غذا مورد نیاز است مشخص شده و همه پیمانکاران موظف هستند این مسئله را رعایت کنند.

وی افزود: در همین راستا فرم‌هایی به مسئولان تغذیه دانشگاه‌ها داده می‌شود و آن‌ها موظف هستند این فرم‌ها را کامل کرده و به صندوق رفاه دانشجویان ارائه کنند.

وی در خاتمه در رابطه با قیمت غذای دانشجویی در این ترم، اظهار داشت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته این ترم قیمت غذای دانشجویی افزایش پیدا نخواهد کرد. سال آینده هم بستگی به تورم دارد. ما همواره سعی می‌کنیم قیمت را افزایش ندهیم ولی تورم جامع می‌بایستی لحاظ شود. البته در زمان ترم چنین اتفاقی رخ نخواهد داد.

 


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.