سخن روز :
سه شنبه 15 دی 1394 / 10:09|کد خبر : 667|گروه : دانشگاهی

اتاق رییس دانشگاه یا ستاد انتخاباتی جریان خاصی؟

اتاق رییس دانشگاه یا ستاد انتخاباتی جریان خاصی؟

شنیده ها حاکی از آن است که یکی از روسای دانشگاه های استان کردستان در اقدامی قابل تامل, اتاق ریاست خود را با ستاد انتخاباتی اشتباه گرفته است و یکی دو جلسه با حضور افرادی از جناح خاصی و با موضوع انتخابات را در اتاق خود برگزار کرده است و به خاطر تامین منافع شخصی منافع دانشگاهی را درگیر بازی‌های سیاسی خود کرده‌ است.

به گزارش خبرنگار کُرددانش؛ تا زمان برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی زمان زیادی مانده است ولی برخی نامزدهای احتمالی در استان کردستان نمی خواهند از قافله عقب بمانند و از هم اکنون خود را برای تصاحب کرسی های سبز بهارستان آماده می کنند و  برای پیوستن به جرگه وکلای ملت عزم جزم کرده اند.

کرسی نمایندگی مجلس یکی از مهمترین صندلی هایی است که افراد زیادی  با شعار خدمت به مردم و توسعه حوزه انتخابیه خود، برای رسیدن به آن رقابت می کنند، هرچه به انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی نزدیک تر می شویم تبلیغات کاندیداهای احتمالی مجلس روز به روز افزایش می یابد, برخی از چهره‌های مشهور و نامدار سیاسی استان به آرامی و گاه به شکل چراغ خاموش از مدت‌ها پیش فعالیت خود را برای این کارزار مهم آغاز کرده‌اند.

فعالیت انتخاباتی برخی از جبهه ها به صورت چراغ خاموش آغاز شده و در حال یارگیری در بین آحاد مردم و به صورت ویژه در بین دانشجویان و دانشگاهیان استان کردستان هستند چون می دانند دانشگاه ها نقشی غیرقابل انکار در اوضاع سیاسی کشورمان دارند, تاثیرگذاری و تاثیرپذیری دانشگاه ها بر فضای عمومی جامعه، نقش نخبگان دانشگاهی در هدایت افکار عمومی و فضای آزاداندیشی موردنظر در دانشگاه ها، مواردی هستند که اهمیت نقش دانشگاه ها در عرصه سیاست به خصوص در ایام مهمی چون آستانه انتخابات را نشان می دهند.

چهره های دانشگاهی و اعضای هیئت علمی یکی از مجموعه هایی است که همواره سهمی قابل توجه از فهرست نامزدهای انتخاباتی را به خود اختصاص می دهند و امسال استان کردستان شاهد حضور 33 مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه های های استان در زمان ثبت نام بود افرادی که به واسطه تحصیلات دانشگاهی، آشنایی با فن بیان، قرارگرفتن در محیط سیاسی دانشگاه و نیز انگیزه های مختلف پای به عرصه رقابت برای نشستن برکرسی های سبز بهارستان می گذارند و طبیعتا یکی از فضاهایی که از آن استفاده می کنند محیط دانشگاه و کلاس های درس است.

شنیده ها حاکی از آن است که برخی از این اساتید, در دانشگاه اقدام به یارگیری و عضو گیری و تبلغیات زودهنگام کرده اند و در واقع کلاس درس را به ستاد انتخاباتی تغییر کاربری داده اند.

حالا جدای از مدرسین دانشگاه ها برخی از مسئولین دانشگاه ها هم صدا و هم قدم با برخی جناح های سیاسی, دانشگاه را به محلی برای تاخت و تازهای انتخاباتی تبدیل کرده اند.

شنیده ها حاکی از آن است که یکی از روسای دانشگاه های استان کردستان در اقدامی قابل تامل, اتاق ریاست خود را با ستاد انتخاباتی اشتباه گرفته است و یکی دو جلسه با حضور افرادی از جناح خاصی و با موضوع انتخابات را در اتاق خود برگزار کرده است و به خاطر تامین منافع شخصی منافع دانشگاهی را درگیر بازی‌های سیاسی خود کرده‌ است.

برگزاری میتینگ انتخاباتی برای یک فرد با گرایش سیاسی معلوم و استفاده از ظرفیت‌های عظیم دانشگاه در راه پیشبرد اهداف مغرضانه سیاسی جناحی خاص با حمایت مستقیم و غیر مستقیم مسئولین دانشگاه در محیط دانشگاه به چه منظوری انجام می‌گیرد؟ آیا رواست مسئولینی که امکانات، سرمایه و ظرفیت های مادی و معنوی دانشگاه به واسطه مسئولیت آنان در اختیارشان قرار می‌گیرد و "باید" آن را در مسیر پیشرفت دانشگاه مورد استفاده قرار دهند، با تبلیغات گسترده، خرج میتینگ سیاسی یک سیاستمدار نام‌آشنا برای انتخابات مجلس کنند؟

هر چند دانشجو باید در کنار تحصیل علم, فهم سیاسی نیز داشته و به مسایل پیرامون خود آگاه باشد، اما در حال حاضر و در استانه انتخابات پیش رو علم در حاشیه قرار گرفته و اساس, بازی‌های سیاسی شده است و برخی از جناح‌ها سعی دارند دانشگاه‌ها را به نفع خود مصادره کرده و از شور و هیجان جوانان بهره‌برداری کنند.

شکی نیست که سیاست عنصری ضروری برای دانشگاه و دانشجوست؛ روح سیاسی در دانشگاه‌ها مولد شور و نشاط برای دانشجو و فضای علمی کشور است اما معنای این سخن نه آن است که دانشگاه هدف تاخت و تاز جریان‌ها و جناح ها و احزاب سیاسی و جولان آنها بر میدانِ تأمین اغراض حزبی و منافع شخصی گردد؛ که اگر این طور شد بی‌هیچ اغراق باید فاتحه آن دانشگاه را خواند.

 


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

دانشگاهدانشجوانتخاباتکرددانشنمایندگی مجلستبلیغات زودهنگام

نظرات کاربران :

داوود [سه شنبه 15 دی 1394 | 10:54] پاسخ

ریس دانشگاه ها فقط به فکر منافع شخصی خودشون هستن بقیه چیزا بهانس

کیهان [سه شنبه 15 دی 1394 | 10:55] پاسخ

اخه منافع شخصی تا کی؟ سیر شدنی که نیستن معلوم نیست شکمه یا ...

سامان مرادی [سه شنبه 15 دی 1394 | 11:43] پاسخ

خب بگین که کدوم دانشگاس؛اینطوری که نگفتن و گزارش ندادنش بهتر بود

پاسخ مدیریت :
بماند اون رییس دانشگاه خودش وقتی بخونه متوجه میشه

هیرو [سه شنبه 15 دی 1394 | 12:34] پاسخ

اگر رئیس دانشگاه فرد سیاسی نباشد و وابسته به جناح خاصی نباشد، قطعاٌ نشان دهنده بیسوادی آن فرد است
به قول یکی از بزرگان جامعه بدون سیاسیون جامعه ای مرده است

دانشجو [سه شنبه 15 دی 1394 | 13:26] پاسخ

یعنی چی بماند؟؟!! شما اطلاع رسانی کردین که اون رییس دانشگاه خودش بدونه یا بقیه مطلع بشن؟ خودش که میدونه!! حالتون خوبه؟؟

رضا کیهانی [سه شنبه 15 دی 1394 | 22:32] پاسخ

ولی این خبر همه دانشگاهها را با هم منهم می نماید؟ بنظر خبر مشکوک است.

دانشجو ی فضول [چهارشنبه 16 دی 1394 | 13:10] پاسخ

همه ی روءسای محترم به فکر آینده جایگاه رفیع خودشون هستن اما بنظر یکی ازاین روسا خیلی محکم به این پست ومیز کذایی چسبیده وبی خیال تبعات آن شده و آزاد عمل می کنه !!!!!

مدرس [چهارشنبه 16 دی 1394 | 16:11] پاسخ

با سلام خدمت تیم خبرنگاری که این خبر را تهیه کرده اند همچنین خوانندگان گرامی
به نظر می رسد این خبر صرفا ایجاد دغدغه و شک و شبهه می نماید و با هدف ایجاد اختلاف نوشته شده باشد. خبر مجهول معنی ندارد. مگر می شود تخلف بدین بزرگی که بسیار حساس هم می باشد صرفا برای این باشد که خود متخلف بداند؟!
این هم طرح اتهام است و هم به مغلطه انداختن بسیاری اتفاقات. اگر هدف خبرگزاری و خبرنویسی اروشنگری و شفاف سازی است خوب چرا علنی نمیکنید چرا کسی علیه اون رییس شکایتی نکرده.
پس بیایید دقیق تر مسایل را رصد کنیم

پاسخ مدیریت :
دوست بزرگوار این خبر فقط یک هشدار بود در صورت تکرار این موضوع در دانشگاه , مدارک و اسناد این خبر با کلیه جزییات آن منتشرش میشود

دانشجوی فضول [پنجشنبه 17 دی 1394 | 14:08] پاسخ

آقای مدرس محترم بنده هم سلام عرض میکنم خدمت حضرتعالی وهمه کاربران عزیز : از قدیم گفتن تا نباشد چیزکی _ مردم نگویند چیزها , دوست عزیز طوری اظهار نظر کردین که آدم شک میکنه شاید شما همون آقای رئیس هستید !!! نکنه اینطوره اخوی ؟

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.