سخن روز :
سه شنبه 14 تیر 1401 / 11:26|کد خبر : 6667|گروه : سیاسی

سرلشکر باقری:

غفلت در برابر توطئه‌های دشمن جبران ناپذیر خواهد بود

غفلت در برابر توطئه‌های دشمن جبران ناپذیر خواهد بود

رییس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران گفت: باید قدر امنیت حاکم بر جامعه را بدانیم و از آن مراقبت کنیم چراکه لحظه‌ای غفلت در برابر دشمن که همواره در حال توطئه هستند، منجر به شکست های جبران ناپذیر می شود.

به گزارش کرددانش؛

سرلشکر محمد باقری روز دوشنبه در همایش پرچمداران دین و اندیشه کردستان در سنندج اظهار داشت: امروز در میانه آتشی که در خاورمیانه وجود دارد، ما در کشتی امنی قرار داریم و این مهم مقدمه و پیش نیاز هر گونه فعالیت اقتصادی و پیشرفت و اقدامات فرهنگی و اجتماعی است که با همت نیروهای مسلح و یاری مردم بدست آمده است.

وی با بیان اینکه امنیت امروز کردستان تقریبا در کشور مثال کمتری دارد، اضافه کرد: امنیت استان در بسیاری از شاخص ها نسبت به سایر استان های کشور وضعیت بهتری دارد.

سرلشکر باقری ادامه داد: در ۴۳ سال گذشته بارها و بارها این تجربه را دیده ایم که در هر دوره ای به روشی و تاکیتکی با سرمایه گذاری عظیم و توطئه تلاش کردند وحدت و همدلی مردم ما در این خطه ارزشمند را تبدیل به تفرقه، تشتت و دشمنی ودرگیری کنند و منافع خودشان را که با استثمار و چپاول در ایران داشتند، ادامه دهند.

وی اظهار داشت: اما مردم عزیز کردستان و روحانیت معظم در راس آنها و مهاجران و یاران این استان در سراسر کشور به کمک امنیت کردستان آمدند و توانستند امنیت پایدار را در این منطقه فراهم کنند.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با اشاره به حضور خود در مقاطعی از دوران دفاع مقدس در کردستان به ویژه عملیات والفجر ۴ گفت: در آن برهه تاریخی به عینه دیدم که همه اقشار مختلف جامعه اعم از کرد و ترک و فارس و شیعه و سنی جان بر کف گذاشتند تا این سرزمین را حفظ کنند.

سرلشکر باقری با بیان اینکه دشمن بعثی در دوران دفاع مقدس با حملات مکرر و سلاح شیمیایی علیه مردم اقدام کردند، افزود: گروه های ضد انقلاب با صدام ملعون همراهی کردند و سعی داشتند این سرزمین را ناامن کنند اما رزمندگان این سرزمین توطئه آنان را ناکام گذاشتند. 

وی یادآور شد: بعد از آن دشمنان در دهه ۷۰ توطئه ها و ترورهای متعدد انجام دادند اما قوای اسلام تهاجم ضد انقلاب را که در سرزمین همسایه یعنی کشور عراق، سرکوب و منکوب کردند و آنان تعهد کتبی بر رعایت امنیت کشور دادند.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: در دهه ۸۰ نیز به نحو دیگر و گروه دیگری امنیت کشور را به خطر انداختند اما هر بار با همدلی و برادری و شجاعت و تبعیت بی نظیر از تدابیر و فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی این امنیت حفظ شد.

سرلشکر باقری با بیان اینکه کردستان در شرایط خاصی قرار دارد، افزود: این استان متاثر از مرز مشترک کشور همسایه است، منطقه ای(اقلیم کردستان عراق) که دولت مرکزی عراق بر آن حاکمیت نداشته و توجه چندانی به امنیت آنجا و سرزمین ما ندارد.

وی یادآور شد: شاهد بودیم در ماه های گذشته پایگاه رژیم صهیونیستی در اقلیم کردستان عراق توسط موشک های سپاه پاسداران مورد هدف قرار گرفت و خودشان اعتراف کردند که تلفات داده اند.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه اقلیم کردستان محلی برای استقرار و آموزش گروه های تروریستی و رژیم صهیونیستی و اعزام جاسوس به ایران تبدیل شده است، ادامه داد: مرزهای کردستان با کشورهای همسایه باید آورده اقتصادی چشمگیری برای مردم داشته باشد و این وضعیت به کمک سپاه و نیروهای مسلح و مسوولان و مردم در استان ایجاد شده است.

سرلشکر باقری اظهار داشت: ویژگی های جمعیتی استان، موجب طمع دشمنان برای ایجاد تفرقه شده است که البته با همکاری و همدلی مردم و حاکمیت این توطئه ها محقق نمی شود.

وی به تلاش جدی دولت از راس تا ذیل در جهت خدمت به مردم اشاره کرد و یادآور شد: طی چند ماه گذشته دولت شب و روز نشناخته و دائم در تلاش است بتواند از این امنیت برای توسعه زیرساخت ها و ارتقای معیشت و اقتصاد مردم اقدام کند.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران سفر رهبری به استان را در سال ۱۳۸۸ نقطه عطفی در منطقه دانست و گفت: ایشان در این سفر بر لزوم تلاش نیروهای مسلح برای ایجاد امنیت پایدار مردمی تاکید کرد.

سرلشکر باقری شاخص های فعلی کشور را دستاورد فشارها و تحریم های ظالمانه دشمنان  و برخی ناکارآمدی ها و بی توجهی در دوران گذشته دانست و گفت: امیدواریم در دوران مسوولیت دولت و با کمک دستگاه های مختلف و ادارات با این امکانات عظیم طبیعی و انسانی در استانی مانند کردستان، این استان به جایگاه واقعی خود برسد.

امام جمعه سنندج: دشمنان از وحدت جهان اسلام هراس دارند

امام جمعه سنندج نیز در این همایش با بیان اینکه دشمنان از وحدت جهان اسلام هراس دارند، گفت: جامعه روحانیون از شیعه و سنی در سنگر وحدت به عنوان قدرت تاثیرگذار جامعه همواره بر همدلی و تلاش مردم در حفظ امنیت و تبعیت از فرامین رهبری و دفاع از مملکت و کشور دعوت کرده‌اند.

ماموستا فایق رستمی امام جمعه سنندج اظهار داشت: جامعه روحانیون به عنوان پرچمداران بصیرت و آگاهی بخشی در استان کردستان ۵۴ شهید را تقدیم انقلاب کرده‌اند که این مهم نمود روشنی بر وفاداری علمای این خطه به نظام و رهبری است.

امام جمعه سنندج اضافه کرد: روحانیون از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون در استان کردستان در برابر دشمنان نظام ایستاده‌ و با جدیت از دین خدا و نظام دفاع کرده‌اند.

ماموستا رستمی افزود: جامعه روحانیون همواره مردم را با مسائل دینی آشنا و بر دوری از منکرات و تفکر افراطی‌گری دعوت کرده‌اند و با این رویه مانع از تحقق اهداف تفرقه افکنانه دشمنان شده‌اند.

وی گریزی به مشکلات اقتصادی و معیشتی جامعه روحانیون در استان هم زد و ادامه داد: علمای کردستان ‌به‌رغم همه مشکلات معیشتی، اقتصادی و با وجود بی‌توجهی دولت‌های سابق هرگز سنگر دفاع از انقلاب و ارزش‌های آن را خالی نکرده‌اند.

ماموستا رستمی خاطرنشان کرد: استان کردستان دارای ۲ هزار و ۵۰۰ مسجد و ۴ هزار و ۴۰۰ طلبه و روحانی شیعه و سنی دارد که با اتحاد و برادری در کنار هم‌ زندگی و مردم را بر حفظ وحدت و توجه به دستورات دینی دعوت می‌کنند.

امام جمعه سنندج اذعان کرد: ملت ایران در طول هشت سال جنگ تحمیلی با تمام وجود در برابر دشمنان ایستادند و زهر تلخ شکست را به آن چشاندند.

ماموستا رستمی با بیان اینکه در دفاع مقدس در برابر ۳۷کشور دنیا ایستادگی کردیم، گفت: کرامت و عزت، استقلال و آزادی امروز ما حاصل ایثار و از خودگذشتگی شهدا است و باید این راه پرافتخار ادامه داشته باشد.

وی افزود: استان کردستان استانی غنی از نظر منابع خدادای و ظرفیت‌هایی همچون معادن، مرزها و گردشگری است که متاسفانه بر اثر بی‌توجهی آنگونه که باید از این بستر استفاده نشده و مغفول مانده است.

ماموستا رستمی با تاکید براینکه مردم کردستان هرگز تمایلی به گام برداشتن در مسیر دشمنان ندارند و جنایات و کشت‌وکشتارهای آنان را فراموش نمی کنند، ابراز کرد: مردم فهیم و ولایی کردستان قدردان و مدافع امنیت کنونی هستند و از دولت سیزدهم انتظار دارند که برای رفع مشکلات‌شان تلاش کنند.

وی با تاکید بر اینکه ایران اسلامی همواره خواهان ایجاد امنیت در کشورهای منطقه است، گفت: نیروهای مسلح بصیر، شجاع و ولایت مدار ایران اسلامی در راستای حفظ امنیت ایران عزیز در صورت مشاهده کوچک‌ترین تحرک از سوی دشمنان لحظه‌ای درنگ نکرده و پاسخ سخت به آنها خواهند داد.

فرمانده سپاه کردستان: روحانیون شیعه و سنی برای تبیین بیانیه گام دوم تلاش کنند

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان در این همایش ضمن تقدیر از ارتباط روحانیون با سپاه و نیز پیگیری مطالبات جامعه، عنوان کرد: اکنون لازم است این قشر موثر برای تبیین بیانیه گام دوم برای آحاد جامعه تلاش کنند.

 

سردار سیدصادق حسینی اظهار داشت: سفر سردار باقری به استان کردستان مایه خیر و برکت خواهد بود.

وی افزود: ارتباط روحانیون کردستان اعم از شیعه و سنی با سپاه در سطح بسیار خوبی است و در حلقه‌های صالحین و برنامه‌های مختلف از این عزیزان استفاده می‌شود.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان اضافه کرد: روحانیون شیعه و سنی مطالب و مشکلات و بررسی مسائل جامعه اعم از سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و موارد مهم را از تریبون‌های نماز جمعه بیان می‌کنند.

سردار حسینی ضمن تقدیر از ارتباط روحانیون با سپاه و نیز پیگیری مطالبات جامعه، عنوان کرد: اکنون لازم است این قشر موثر برای تبیین بیانیه گام دوم برای آحاد جامعه تلاش کنند.

وی همچنین خواستار توجه روحانیون به موضوع جهاد تبیین از سوی جامعه روحانیت استان شد.

سرلشکر باقری رییس کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در سفری ۲  روزه به کردستان سفر کرده است.

ایرنا


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

کردستان سرلشکر باقری

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.