سخن روز :
سه شنبه 17 خرداد 1401 / 14:41|کد خبر : 6648|گروه : اجتماعی

کرد دانش

قرارگاه جهادی عدالت تربیتی در کردستان تشکیل شد

قرارگاه جهادی عدالت تربیتی در کردستان تشکیل شد

سرپرست معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان گفت: قرارگاه جهادی عدالت تربیتی و نصیب آموزشی برابر در مناطق روستایی و مرزی و حاشیه شهرهای بزرگ استان تشکیل شد.

به گزارش کرددانش؛

غلامعلی کرمی نیاز روز دوشنبه بیان کرد که برای ارتقای عدالت تربیتی و افزایش دسترسی افراد جامعه به خدمات آموزشی، افزایش مشارکت اجتماعی-تربیتی اولیا، معلمان، نهادهای دولتی و عمومی، مردمی، خیریه و غیردولتی از اهداف تشکیل قرارگاه جهادی است.

وی با بیان اینکه عدالت تربیتی پررنگ ترین و حیاتی‌ترین محور عدالت اجتماعی به شمار می رود، گفت: قرارگاه جهادی اسفند ۱۴۰۰ در سطح وزارت راه انداری و فعالیت خود را آغاز کرده است.

سرپرست معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان افزود: نقش اصلی این قرارگاه نیازسنجی، امکان سنجی، تنظیم‌گری، تسهیل‌گری مدیریت درون آموزش و پرورش و بسیج ظرفیت‌های سایر نهادها و سازمان‌های کشور برای عدالت تربیتی در مناطق محروم و کم برخوردار است.

وی با اشاره به وظایف قرارگاه جهادی استان اظهار داشت: شناسایی و اولویت بندی نیازهای مناطق هدف در حوزه نیروی انسانی، کلاس درس، ارتقای کیفیت فرآیند تعلیم و تربیت، شناسایی و به کارگیری ظرفیت‌های دولتی -غیردولتی، مردمی، خیریه و گروه های جهادی استان و منطقه برای دسترسی به جامعه هدف از جمله وظایف این قرارگاه است.

 کرمی نیاز همچنین احصای مسائل و مشکلات مناطق هدف و ارائه راهکار، سازماندهی معلمان جهادی و استفاده از ظرفیت فرهنگیان و دانشجو معلمان، ارائه گزارش های مستند و تحلیلی به قرارگاه جهادی مرکزی هر سه ماه یکبار را از دیگر وظایف این کارگروه اعلام کرد.

به گفته وی  قرارگاه جهادی عدالت تربیتی و نصیب برابر آموزشی در استان کردستان فعالیت خود را آغاز کرده و دبیرخانه استانی آن در معاونت آموزش ابتدایی مستقر است.

استان کردستان ۳۰۰ هزار دانش‌آموز دارد که در سه هزار و ۸۰۰ واحد آموزشی تحصیل می کنند./ ایرنا


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

جهادی کردستان

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.