سخن روز :
شنبه 23 بهمن 1400 / 23:24|کد خبر : 6543|گروه : دانشگاهی

سخنرانی محمد شاه کرمی دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان کردستان

سخنرانی دبیر شورای تبیین مواضع ناحیه بسیج دانشجویی استان کردستان به مناسبت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب جمهوری اسلامی ایران

سخنرانی دبیر شورای تبیین مواضع ناحیه بسیج دانشجویی استان کردستان به مناسبت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب جمهوری اسلامی ایران

به مناسبت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی محمد شاه کرمی دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان کردستان در تریبون پیش از خطبه های نماز جمعه مسجد جامع قبا سنندج در 22 بهمن 1400 ایراد سخن کرد.

به گزارش کرددانش؛

به مناسبت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برادر بسیجی محمد شاه­کرمی دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان کردستان طی سخنانی که در تریبون پیش از خطبه های نماز جمعه مسجد جامع قبا سنندج ایراد گردید به تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه های گوناگون پرداخته و در ادامه مطالبات دانشجویی و مردمی را از مسئولین محترم دستگاه­های اجرایی استان در محورهای مختلف مطرح نمودند.

از جمله این مطالبات می توان به مطالبه­ی اتخاذ تصمیمات و تدابیر منسجم و هدفمند برای حوادث غیرمترقبه­ی استان در آینده، تسریع در انجام انتصابات مسئولین دستگاه های استان به منظور ایجاد انسجام گفتمانی و پاسخگویی صادقانه و دلسوزانه به مطالبات جوانان و دغدغه های مردم شریف استان، دعوت از نمایندگان محترم مجلس برای پیوستن به طرح شفافیت در راستای شعارهای مجلس انقلابی اشاره کرد. مشروح سخنرانی دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان به شرح زیر می باشد:

سلام و ادب و احترام دارم خدمت مردم فهیم استان کردستان و مردم شهید پرور شهرستان سنندج، با کسب اجازه از محضر استاد بزرگوار امام جمعه­ی محترم مسجد جامع قبا سنندج (جناب حاج ماموستا سید احسن حسینی) و مابقی ماموستایان و اساتید حاضر در مسجد و همچنین تقدیر و تشکر می کنیم از ستاد اقامه­ی نماز جمعه­ی استان و هیئت امنای محترم مسجد قبای بهاران که این فرصت را در اختیار بنده­ی حقیر گذاشتند تا عرض ادبی باشد محضر شما نمازگزاران محترم مسجد قبا. انشاءالله طاعات و تقوای همگی مقبول درگاه احدیت واقع شود.

سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را به همگی تبریک عرض می کنم. همانطور که مستحضر هستید در روزشمار تاریخ ایران از ۱۲بهمن تا ۲۲بهمن به دهه­ی فجر نامگذاری شده است. پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال ۵۷ مهمترین رویداد سیاسی در منطقه بود و این رخداد حاوی دستاوردهای قابل توجه برای مردم ایران و بالطبع استان کردستان بود. از جمله:

 • شکستن هژمونی و ابهت ایادی استکبار به ویژه آمریکا و خارج شدن ایران از نقشه­ی سیاسی آمریکا
 • پی ریزی و طرح ریزی پایه های تمدن نوین اسلامی
 • سهیم بودن مردم در تعیین سرنوشت سیاسی خودشان به طوری که امروزه یک نفر در روستای دورافتاده کردستان در تعیین و انتخاب بالاترین مقام اجرایی کشور نقش اساسی دارد و این تجلی مردم سالاری دینی است که یکی از ثمره های انقلاب اسلامی است.
 • افزایش ۸۲درصدی سواد آموزی در کردستان نسبت به قبل از انقلاب
 • افزایش ۱۰۰درصدی تعداد مدارس و مساجد و همچنین احیای نمازهای جمعه در استان که از برکات نظام جمهوری اسلامی است.
 • استان کردستان در زمان طاغوت از جمله استان­هایی بود که از لحاظ بهداشت و درمان و تجهیزات پزشکی در سطح پایین بود اما در حال حاضر شاهد رشد امکانات مختلف پزشکی و تجهیزات آزمایشگاهی متعدد استان به امکانات مطلوب و همچنین شاهد افزایش تعداد بیمارستان ها و مراکز درمانی می باشیم و بحمدالله به جایگاهی رسیدیم که از ایران پزشکان متعددی جهت طبابت  به سایر کشورها اعزام می­شوند.
 • دانشجویان قبل از انقلاب در مسائل علمی تصور عملی نداشتند اما در حال حاضر به برکت ذهن پویای دانشجویان دغدغه­مند از جایگاه مطلوبی از نظر پژوهش و فناوری برخورداریم و این حاصل استقلال فرهنگی و علمی کشور است و در این باره شهید دکتر بهشتی به نکته­ا زیبایی اشاره دارد و آن اینکه دانشجو موذن جامعه است، اگر خواب بماند نماز امت قضا می شود. بر همین اساس بود که بسیج دانشجویی استان کردستان در ایام کرونا پای کار آمد و برای اولین بار در منطقه در راستای ضدعفونی کردن سطح شهرستان سنندج اقدام به تولید و توزیع آب ژاول نمود و همچنین شاهد نقش­آفرینی گروه­های جهادی بسیج دانشجویی در طرح واکسناسیون عمومی بودیم و نیز شرکت در طرح کمک های مومنانه و خدمت رسانی به مناطق حاشیه شهر و همچنین کسب مقام کشوری در جشنواره علم نجم توسط دانشجویان استان کردستان بودیم و این نقطه­ی عطفی است که جوانان و دانشجویان می توانند در مسائل استان ورود کرده و نقش آفرینی کنند.
 • توجه به قشر محروم از دستاوردهای انقلاب اسلامی است با شکل گیری نهادهای اسلامی و مردمی که با تاسیس کمیته امداد امام خمینی(ره) به عنوان نهاد مردمی نشانه ی توجه و اهمیت به قشر ضعیف جامعه است و برخورداری دورترین و صعب العبورترین روستای کردستان از نعمت برق و گاز و آب آشامیدنی و همچنین محرومیت زدایی در منطقه و ظرفیت و سرمایه گذاری صادرات امروزی انرژی برق در استان و قریب به ۳۴سد در حال بهره برداری و مطالعه می باشند که قبل از انقلاب تنها ۲سد در استان کردستان وجود داشت. میزان تولیدات زراعی استان کردستان قبل از انقلاب 383000 تن بود که امروز تولید در این بخش به ۱۷۵۰۰۰۰ تن رسیده است که مهمترین محصول زراعی استان گندم است و سالانه ۷۰۰هزار تن گندم در استان تولید می شود که این نوید بخش و امید بخش است برای کشاورزان و تولیدکنندگان در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها.
 • یکی دیگر از ثمرات نظام جمهوری اسلامی در کردستان توسعه زیرساخت ها و افزایش دسترسی به خدمات در مناطق محروم مرزی و همچنین ایجاد امنیت پایدار در این مناطق است.
 • یکی دیگر از هنرهای انقلاب احیای هویت دینی _ملی _فرهنگی و سیاسی مردم استان بود چون ساختن سرنوشت در یک جامعه هنگاهی اتفاق می افتد که رهبران آن جامعه دارای منشا تفکر راهبردی باشند و این بود مردم ایران حماسه ای در قالب انقلابی برآمده از ایدولوژی امام راحل را رقم زدند. ملت ایران  و مردم فهیم استان فرهنگی کردستان ثابت کردند که پای انقلاب هستند و حال نوبت مسئولین و خدمت گزاران جامعه است در طول ۴۳سال انقلاب اسلامی فراز و نشیب های زیادی تجربه شده است اما با یاری خداوند متعال و رهنمود های امامین انقلاب این شرایط پشت سر گذاشته شده است در این مرحله وارد گام دوم انقلاب شده ایم و قطعا فراز و نشیب های زیادی داریم از جمله در زمینه های اقتصادی و معیشتی که به امید خدای سبحان و رهنمود های مقام معظم رهبری انشاءالله دولت کریمه جناب آقای دکتر رئیسی این مسائل و مشکلات حل و فصل خواهند شد.

رویکرد تشکل بسیج دانشجویی و شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان کردستان این است که پلی ارتباطی بین مردم و مسئولین باشد که ان­شاءالله بنا است که شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان با احصای نظام مسائل استان و جمع بندی آن به سمع و نظر مسئولین استانی برساند و تا حصول نتیجه آن را پیگیری و مطالبه نماید. که برخود لازم می دانیم از دستگاه­های خدمت­رسان مختلف استان، استانداری، سپاه، بسیج، ارتش، دانشگاه علوم پزشکی و جمعیت هلال احمر استان که در برف و کولاک اخیر که به مردم خدمت رسانی نموده اند، صمیمانه تقدیر و تشکر می نماییم، اما نیاز است که مسئولین برای مسائل مختلف و حوادث غیر مترقبه ی استان در آینده تصمیمات و تدابیر منسجم تر و هدفمندتری را داشته باشند و از مسئولین استانی مطالبه داریم که هرچه زودتر انتصابات خودشان را انجام دهند تا بتوانند صادقانه و دلسوزانه پاسخگوی مطالبات جوانان و دغدغه های مردم شریف استان باشند. نهایت تقدیر و تشکر را داریم از نمایندگانی که در طرح شفافیت مجلس نقش آفرینی کردند و انتظار داریم که سایر نمایندگان استان پیرو گفتمان انقلابی مجلس به طرح شفافیت مجلس ملحق شوند و نقش اساسی خودشان را در این زمینه به نحو احسن ایفا کنند. نکته­ی پایانی محضر جوانان و جامعه­ی دانشگاهی استان این است که یادآور باشیم که نخبه­گی و نخبه بودن و استعداد علمی یک نعمت تعهدآور است نه یک مزیت توقع آور و  همچنین غرب می­خواهد بر پایه منطق قدرت ما را به مصرف کننده­ی تفکر و ایدولوژی خودشان تبدیل کند در حالی­که من و شمای دانشجو می­توانیم با رویکرد قدرت منطق مولد فکر، نظریه و علم باشیم و ان­شاءالله آینده ساز خوبی برای این مرز­و­بوم باشیم و در پایان در این لحظات نورانی نماز جمعه از خداوند متعال خواستارم که اسباب تحصیل، اشتغال و ازدواج جوانان را تسهیل بفرماید.آمین و الحمدالله رب العالمین.

والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته.


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

بسیج دانشجوییشورای تبیین مواضع

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.