سخن روز :
یکشنبه 19 بهمن 1399 / 22:05|کد خبر : 6528|گروه : دانشگاهی

مراسم بیانیه گام دوم انقلاب در دانشگاهها درناحیه بسیج دانشجویی استان کردستان برگزار گردید.

مراسم  بیانیه گام دوم انقلاب در دانشگاهها درناحیه  بسیج دانشجویی استان کردستان برگزار گردید.

طی مراسمی با موضوع نقش دانشگاه و مراکز آموزش عالی در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب با سخنرانی سردار حسینی فرمانده سپاه بیت المقدس درناحیه بسیج دانشجویی با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام گردید.

به گزارش کرددانش؛

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان خاطرنشان کرد:در آغاز چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب، انقلاب حوادثی زیادی را تجربه نموده است،مسئولین و مردم دارای تجربه ها و خوبی هایی برای پیشرفت مملکت داشته اند.انقلاب اسلامی برکت های فراوانی برای کشور و ملت شریف ایران داشته است.

پویایی انقلاب و زایش و رویش هر روزه انقلاب نشانه نشاط و زنده بودن در حرکت الهی امامین است در منظومه فکری امامین انقلاب این کامل روشن است پیشرفت های قابل ملاحظه ای انقلاب داشته است کشور ما دچار یک تغییرات اساسی شد انقلاب خودش به معنی تغییرات است. جابجایی،تحول،پیشرفت،نوآوری،خلاقیت،استفاده از ظرفیت هایی که در حاشیه قرار داشته اند و یا استفاده ای نمی شدند و از بتن جامعه بیرون کشیده اند و آنها را نمایان نمودند و این به معنای انقلاب الهی امام است خوشبختانه با سرعت در حال پیشرفت است ،برای آینده یعنی 50 سال آینده انقلاب چه برنامه هایی برای مردم شریف ایران دارد ،در سیاست های خارجی چه برنامه هایی را پیگیری خواهد نمود، در سیاست داخلی چگونه پیگیری انجام می دهد.

 در ادامه افزود:تحصیلات بالا در زنان و مردان و بهداشت و درمان و آباد سازی و صنعت و راهسازی در بخش علم و داروسازی قبل انقلاب ازدرصد پایین برخوردار بود اما بعد انقلاب پیشرفت های قابل ملاحظه ای را داشته ایم، و سه کلمه محوری انقلاب،استقلال،آزادی،جمهوری اسلامی به معنای واقعی  در کشور ما پیاده سازی شده است فلسفه سیاسی نظام جمهوری اسلامی  این سه جمله کلیدی کاملاً عملیاتی گشته است در مقابل استقلال موانع بسیاری بوده است در مقابل آزادی چالش های زیادی در پیشرو قرار دارد.

وی افزود: آنها سعی می کنند جلوگیری کنند به انحراف ببرند و تجربیاتی داریم و از گذشته باید عبرت بگیریم نمونه آن برجام که برای ملت ما دستاوردی نداشته است  به فشار خود آمریکایی ها برجام انجام گرفت و خودشان از برجام خارج شدند و تحریم ها را بازگرداندند. تقاضا دارم از اساتید گرامی به توانمندیی های و فرصت های نظام بپردازند که قبلاً یک کشور مستعمره بو ده ایم، واین موضوعات باید به نسل جوان توضیح داد. و افرادی را باید در تراز انقلاب اسلامی تربیت نمود که قوی تر و بالنده تر از جوانان دهه 59 باشند و امکاناتی را که داریم در اختیار جوانان قرار بدهیم،و تربیت شوند تا جای ما را پر کنند،و از آنها انتظار می رود که مدیریت سیاسی در اختیار جوانان باشد.

به موضوعات بیانیه انقلاب می پردازیم؛ اعتماد به جوانان،توجه به علم و دانش ،مدیران داری جوانان،شکستن چهار چوب ها و کلیشه های کهنه دفاع از نظریه نظام انقلابی،جوشش انقلابی و نظم سیاسی.

سردار حسینی بیان نمودند:وظیفه امروز جوانان ما است بتوانند مدیران خوبی باشند که در انقلاب مؤثر و اثرگذار باشند،ظرفیت سازی تعامل با اساتید دانشگاهی، نخبگان و خبرگان علمی و صنعتی و تشکیل هسته های دانا این وظیفه جوانان امروز ما است این اقدامات را انجام بدهند و از علم و دانش اساتیدهایشان به نحوه شایسته استفاده کنند. شناسایی محققان و نخبگان بسیجی وظیفه بسیج دانشجویی است، ایجاد تشکل های علمی و فناوری و هدایت توانمندسازی آنهادر راستای هدایت علمی است . فراهم نمودن زمینه های ایجاد ارتقاء هسته های رشد شرکت های نوپا و دانش بنیان برای تحقق اقتصاد دانش بنیان انجام گیرد.

 در ادامه اظهار نمودند:تشکیل هسته های دارا و صاحبان تخصص و دارندگان تجارب و دارای تسلط به زیست بومی، سازماندهی نخبگان ولایتمدار و طرفداران امام و اندیشه های انقلاب اسلامی و اسلام سیاسی برای عمق بخشی انقلاب اسلامی برای نسل جوان و نسلهای آینده،ایجاد زمینه لازم و اساسی برای ظهور نسل سوم جوانان انقلابی در عرصه های مختلف فکری،نبوغ علمی،جهادی در عرصه های مدیریت میدانی و مردمی باشد.

انتهای پیام/


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

بیانیه گام دوم انقلابنقش دانشگاهمراکز آموزش علمی

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.