سخن روز :
سه شنبه 8 مهر 1399 / 11:15|کد خبر : 6504|گروه : دانشگاهی

کمبود نیروی انسانی مهمترین دغدغه دانشگاه فرهنگیان

کمبود نیروی انسانی مهمترین دغدغه دانشگاه فرهنگیان

سجاد صدیقی مسئول مرکز بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان در جمع بسیجیان دانشگاه فرهنگیان کردستان اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین و اساسی ترین ارکان های کشور آموزش و پرورش است اما در این حوزه طی سال ها کم کاری شده است

به گزارش کرددانش؛ صدیقی بیان کرد: دغدغه برای تعلیم و تربیت در ابتدای انقلاب جدی بود اما پس از مدتی جریان سیاست‌گذاری آموزش و پرورش دچار غفلت شد.

 

وی تاکید کرد: رهبر انقلاب تنها کسی هستند که دغدغه اساسی در حوزه آموزش و پرورش دارند و بارها از دست های پنهان برای کم اهمیت کردن آموزش و پرورش بیاناتی فرموده اند.

 

به گفته وی ضرورت امروز آموزش و پرورش، نیروی انسانی است که باید به صورت کمی و کیفی مورد توجه قرار بگیرد و باید در این امر و سایر امور تحول بنیادین در آموزش و پرورش را جدی دنبال کنیم.

 

مسئول مرکز بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان ادامه داد: در تمام ادارات دو بعد ساختار و محتوا مهم است اما در اموزش و پرورش علاوه بر این دو بعد نیروی انسانی بعد تکمیلی و مهم دیگر است.

 

صدیقی عنوان کرد: موضوع تحول بنیادین آموزش و پرورش را باید به جد دنبال کنیم و می‌توانیم مسائل این حوزه را با تربیت و توجه به نیروی انسانی حل کنیم.

 

صدیقی بیان کرد: در نظام جمهوری اسلامی در عرصه‌های مختلف اقدامات خوبی در طول ۴۱ سال اتفاق افتاده، اما در آموزش و پرورش این حس که آموزش و پرورش باید تراز انقلاب اسلامی باشد به ما دست نمی دهد.

 

وی همچنین بیان کرد: در مسئله خرید خدمات آموزشی و در مسئله واگذاری دانشگاه فرهنگیان به دانشگاه پیام نور نسل جوان و نو در بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان موضع خوبی گرفت و اجازه نداد این اتفاق بیفتد.

 

وی طرح خرید خدمات آموزشی را یک خطر بزرگ برای تعلیم و تربیت دانست و اضافه کرد: متاسفانه نیروهای ما را بیکاران و شاغلان اداری پر کرده اند، نه معلم های تعلیم دیده و دغدغه آنها جز مزایا و حقوق چیزی دیگری نیست و بر همین منوال آموزش و تعلیم ما در رده آخر قرار گرفته و حتی بر مبنای نظام درست آموزشی حرکت نمی کنیم.

 

صدیقی بیان کرد: نظام اموزشی ما نه بر مبنای تعلیم و تربیت و نه بر مبنای اموزه های دینی ما نیست پس ما برای اینکه بتوانیم نسبت به نیاز‌های آموزش و پرورش به یک اشتراک برسیم و بتوانیم تعامل خوبی در زمینه تحول بنیادین آموزش و پرورش داشته باشیم باید تحول را از درون آغاز کنیم.

 

وی تصریح کرد: باید آنچه را که رهبر معظم انقلاب در مورد تحول بیان کرده اند فهم شود و کسی که می خواهد در لایه های مختلف آموزش و پرورش مسئولیت بگیرد باید از عمق جان به این تحول اعتقاد داشته باشد و از طرفی همه ارکان حاکمیت باید سهم خود را نسبت به این تحول تعیین و آن را ادا کنند.

 

وی با بیان اینکه هدف گذاری ما در بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان جبهه سازی جریان انقلاب اسلامی در درون آموزش و پرورش است و این افق فراتر از آن چیزی است که در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش آمده و در واقع سند قسمتی از کار ماست.

 

صدیقی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: اگر دستگاه تعلیم و تربیت الگوی درستی داشته باشد می تواند مرزهای دنیا را جا به جا کند و با معرفت و اندیشه ای که توسعه می دهد کنش اجتماعی و هدایت جریان اجتماعی عظیم را به راه بیندازد.

 

وی خاطرنشان کرد: در کار معلمی برای رشد باید با نگاه بسیجی و افق تحولی گام برداشت و به قله افتخار در تراز انقلاب رسید. گفتنی است در این مراسم مسئول پایگاه بسیج محمدرسول الله دانشگاه فرهنگیان تودیع شد.

 

انتهای پیام/


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

صدیقیبسیج دانشجوییکردستانتودیع و معارفه

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.