سخن روز :
دوشنبه 28 مهر 1399 / 07:13|کد خبر : 6503|گروه : دانشگاهی

جلسه تکریم و معارفه مسئول حوزه بسیج دانشجویی شهید تعریف دانشگاه کردستان

جلسه تکریم و معارفه مسئول حوزه بسیج دانشجویی شهید تعریف دانشگاه کردستان

در آغاز جلسه جناب سرهنگ رستمی فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی استان کردستان ضمن تبریک آغاز ماه مبارک ربیع الاول به دو رسالت و مأموریت مهم بسیج دانشجویی «تربیت نیروی انسانی در تراز انقلاب» و « نقش آفرینی عمومی و تخصصی» اشاره کردند.

به گزارش کرددانش؛ توحید رستمی  در توضیح مأموریت اول به تغییر و تحولات بسیج دانشجویی در سال گذشته و جایگزین شدن آقای نوشادی به جای آقای جویبار و امسال نیز آقای خورشیدی به جای آقای نوشادی اشاره کردند.

 

وی در ادامه افزود: سال گذشته بعد از تکریم آقای جویبار مسئولیت مهم و بالاتری در ناحیه بسیج دانشجویی بر عهده ایشان گذاشته شد و ایشان اکنون مسئولیت دبیرخانه اعتلای بسیج دانشجویی استان کردستان را عهده دار هستند.

وی بیان کرد: امسال نیز ان شاءالله همین کار انجام خواهد گرفت و جناب آقای نوشادی نیز مسئولیت بالاتری را در ناحیه بسیج دانشجویی عهده دار خواهند شد.

سرهنگ رستمی در ادامه سخنان خود به فعالیت ها و خدمات بسیج دانشجویی در دوران مبارزه با ویروس کرونا اشاره کردند و از زحمات و حمایت های دانشگاه کردستان از جمله رئیس دانشگاه آقای دکتر صادقی و سایر اساتید و مسئولان دانشگاهی تشکر و قدردانی نمودند.

رستمی در ادامه به مأموریت دوم بسیج دانشجویی پرداخت و در توضیح آن به رویکرد دو سال اخیر بسیج دانشجویی در جهت ایجاد و تقویت هسته های مسئله محور اشاره نمود.

وی در ادامه گفت: أن شاء الله ثمرات این نهضت مسئله محوری که مورد تأکید و توجه رهبر انقلاب است را در آینده نزدیک مردم خواهند دید.

 

ایشان در پایان سخنان خود از زحمات جناب آقای نوشادی در طول یک سال گذشته تقدیر و تشکر کردند.

در ادامه جلسه جناب آقای دکتر صادقی رئیس دانشگاه کردستان آغاز ماه مبارک ربیع الاول را تبریک عرض کردند و نخبه و نابغه بودن پیامبر عظیم الشأن اسلام را مورد تآکید قرار دادند که چگونه با وجود مشکلات و سختی های بسیار توانستند به بهترین نحوه ممکن اسلام را برای مردم تبیین کنند و برترین برنامه زندگی دنیوی و اخروی را در اختیار انسان قرار دهند.

ایشان در ادامه بر لزوم اسوه قرار دادن پیامبر اکرم (ص) در زندگی تاکید کردند. دکتر صادقی در ادامه از زحمات خالصانه و بدون هیچ گونه توقع و چشم داشت بسیج دانشجویی در مبارزه با ویروس کرونا و فقر تقدیر و تشکر کردند.

رئیس دانشگاه کردستان در ادامه بر لزوم و ایجاد هسته های مسئله محوری و اهمیت احصاء مسائل و مشکلات استان توسط بسیج دانشجویی تاکید کردند و اعلام داشتند تمامی امکانات دانشگاه کردستان در اختیار بسیج دانشجویی در این راه قرار خواهد گرفت.

 

ایشان خواستار بازگوی این مسائل و مشکلات در دانشگاه شدند تا بتوان با استفاده از توانایی و ظرفیت های اساتید و دانشجویان و همسو کردن پایان نامه ها و مقالات دانشگاهی بتوان در جهت رفع این مشکلات و کمک به مردم استان گام برداشت.

 

دکتر صادقی در پایان سخنان خود از زحمات آقای نوشادی و آقای جویبار تشکر و قدردانی نمودند و برای آقای خورشیدی آرزوی موفقیت کردند.

 

محمدرضا نوشادی مسئول سابق بسیج دانشجویی حوزه شهید تعریف دانشگاه کردستان نیز ضمن عرض تسلیت رحلت نبی مکرم اسلام(ص) و شهادت امام حسن(ع) و امام رضا(ع) و همچنین تبریک حلول ماه ربیع‌الاول با اشاره به اینکه پس از پیام تاسیس حضرت امام راحل در سال ۱۳۶۷ بسیج دانشجویی نگاه‌های تحولی مختلفی را تجربه کرده و سیاستگذاری اعتلا به عنوان یک رویکرد اساسی که برداشتی از نگاه‌های ۴۰ ساله امامین انقلاب درباره بسیج دانشجویی است.

 

وی افزود: بسیج دانشجویی به عنوان بزرگترین شبکه تشکیلاتی نخبگانی انقلاب اسلامی که تمام عرصه‌های اجتماعی را در حیطه تکالیف و وظایف خود داشته و از نظری‌ترین تا عملی‌ترین نقش‌آفرینی‌ها را باید انجام دهد نیازمند طی کردن مسیری پیچیده و نه چندان راحت است.

 

نوشادی با اشاره به اینکه سال گذشته با استقرار آقای جویبار روند تحولی در بسیج دانشجویی استان کردستان شروع شده گفت: در سال اخیر این رویکرد در بسیج دانشجویی دانشگاه کردستان نیز آغاز شد و احصای مسایل دانشگاه و استان انجام شد و بیش از ۵ هسته فعال شکل گرفت که در عرصه‌های مختلف در حال فعالیت هستند.

مسئول سابق بسیج دانشجویی همچنین از حسن نیت و کمک‌های صمیمانه‌، و جهت‌گیری‌های درست و انقلابی رئیس محترم دانشگاه و معاون فرهنگی دانشگاه تشکر کرد و افزود: دانشگاه در حال تربیت نسل جوان جامعه است،

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب، مبنی بر اینکه هدف دانشگاه فقط این نیست که معلومات به جوان بدهد، هدف ساختن یک جوان است ساختن یک انسان والا به سلاح علم افزود اگر در دانشگاه فضای گفتمان انقلاب اسلامی حاکم نشود فضای غربی و استکبار حاکم خواهد شد.

ساختن یک جوان است ساختن یک انسان والا به سلاح علم افزود اگر در دانشگاه فضای گفتمان انقلاب اسلامی حاکم نشود فضای غربی و استکبار حاکم خواهد شد.

نوشادی همچنین از مسئولین دانشگاه درخواست کرد نسبت به ارزیابی تشکل‌ها، انجمن‌ها و کانون‌ها اقدام کنند و فضا را در اختیار جبهه انقلاب قرار دهند نه افرادی که از منابع نظام برای تخریب نظام استفاده می‌کنند.

وی همچنین در پایان برای مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه کردستان آرزوی موفقیت و عافیت کردند و تاکید کردند که برای هر کمکی به بسیج دانشجویی دانشگاه کردستان آماده هستند

 

 مهدی خورشیدی، مسئول جدید بسیج دانشجویی حوزه شهیدتعریف دانشگاه کردستان نیزپیشاپیش ضمن گرامیداشت هفته وحدت به پیام امام راحل (ره) خطاب به اهالی کردستان اشاره کردند: «در جمهورى اسلامى همه برادران سنى و شیعه در کنار هم و با هم برادر و در حقوق مساوى هستند.

وی گفت: هر کس خلاف این را تبلیغ کرد، دشمن اسلام و ایران است و برادران کُرد باید این تبلیغات غیر اسلامى را در نطفه خفه کنند.» و در ادامه افزودند: اما در این میان عده ای اولویت مطلق اسلام و حاکمیت آنرا نادیده می انگارند.

 

هرگز نباید فراموش کرد که پیش و بیش از از هرچه مسلمانیم، بعد از آن ایرانی هستیم وسپس عضوی از اقوام ایران زمین و از طرف دیگر بخش عمده مشکلات قومیت محوری و عدم رعایت آن ترتیب متوجه خود اقوام است.

نباید بگذاریم عده ای به بهانه آموزش زبان زیبای کردی یا تبلیغ فرهنگ و پوشش غنی کردستان، ترویج ایدئولوژی جریانات ضد انقلاب و تفکر تجزیه طلبانه را ترویج دهند.

تمام تلاش ما دانشجویان بسیجی در راستای تقویت وحدت اسلامی بر مبنای شاخص های انقلابی است و ملاک ما تقید به آرمان ها و ارزش های انقلابی است.

اولین وظیفه بسیج دانشجویی اعتقاد و التزام عملی به شعار «نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی» است. دفاع تمام قد از اسلام، انقلاب اسلامی و تلاش برا تحقق تمدن اسلامی از دیگر ویژگی های این تشکل دانشجویی است.

ما دانشجویان بسیجی وظیفه داریم تا با پيروی از منويات رهبر معظم انقلاب، ضمن تعامل با مسئولان دانشگاهی، با بهره‌گيری از رويكردهايی همچون قدرت جريان‌سازی و مطالبه‌گری فضايی بيداركننده برای دانشجويان در مقابله با جنگ نرم ايجاد كرده و محيطی مطلوب برای توليد علم و دانش و در كنار آن، دفاع از ارز‌ش‌ها و مبانی اسلامی مهيا كنیم و همچنین تربيت نيروهای متعهد و تراز انقلاب اسلامی در تمامی زمینه های لازم، با رویکرد مسئله محوری بدنبال حل کلیدی مشکلات کشور و در راس و اولویت آن پیگیری مسائل استان نیز از جمله مهمترين اهداف مد نظر در بسيج دانشجويی است.

همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند:«هر كس كه در دل براي سرنوشت خود و استقلال و هويت اين ملت و آينده ايران اسلامي ارزش قائل است وحاضر است در اين راه قدمي بردارد او بسيجي است.»

 

در مقابل هرمسئولی و در هر موقعیتی که دارای شاخصه های انقلابی نباشد و بخواهد از اصول دینی و انقلابی و اوامر و نواهی امامین انقلاب و قانون اساسی عدول کنند و یا بدنبال پایمال کردن خون شهدا باشند مورد پیگیری دانشجویان بسیجی قرار میگیرند و مراحل و مراتب امر به معروف و نهی از منکر درباره آنها طی خواهد شد و در صورت موثر واقع نشدن تذکرات خیرخواهانه و اصلاح نکردن رویه ها تمام قد در مقابل آنان خواهیم ایستاد و سنت های الهی هم به ما وعده داده اند که این افراد عاقبتی جز ننگ و رسوایی نخواهند داشت.

 

جوان انقلابي در کنار تهذیب نفس اهل مطالبه گریست تا جهت گيري كشور عوض نشود است و به دنبال آزادي انديشه است که البته این آزادی متفاوت با فتنه گری و براندازي است و مسئولین در فضا دادن به اشخاص و جریانات باید سوابق، ماهیت و عملکرد ها را مدنظر قرار دهند و ان شاءالله شاهد برخورد قانونی، انقلابی و عبرت آموز با افراد فتنه گر، ساختار شکن و قانون ستیز در هر قشر و جایگاهی توسط همه مسئولین ذیربط باشیم.

 

انتهای پیام/


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

تودیع و معارفهبسیج دانشجوییکردستان

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.