سخن روز :
چهارشنبه 23 بهمن 1398 / 11:52|کد خبر : 6347|گروه : دانشگاهی

حماسه ای که توسط مردم برای زنده نگه داشتن یاد سردار شهید سروده شد

حماسه ای که توسط مردم برای زنده نگه داشتن یاد سردار شهید سروده شد

مردم در روز 22 بهمن علاوه بر راهپیمایی و گرامیداشت چهلمین روز درگذشت سردار حاج قاسم مشتی محکمتر از قبل بر دهان آمریکا زدند.

به گزارش کرددانش؛ گرچه امسال برخلاف سالهای گذشته سردار حاج قاسم سلیمانی نتوانست در روز 22 بهمن سالروز انقلاب شکوهمند ما را همراه با ملت جشن بگیرد، اما مردم ایران همگی در دلهایشان حضور سردار سلیمانی را بیشتر از سالهای قبل زنده نگه داشتند.

 

اما برخلاف سالهای قبل به جای یک قاسم سلیمانی که تنها در یک شهر روز 22 بهمن به خیابان می آمد، امسال قاسم سلیمانی در دل قاسم های هر شهر برای راهپیمایی شکوهمند حاضر شد. 

 

22 بهمن امسال با چهلمین روز از درگذشت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی رنگ بوی دیگری گرفت.

 


شهادت سردار دلها سپهبد حاج قاسم سلیمانی  به دست  امریکای تروریست و خونخوار یکی دیگر از نقشه های شوم انان, برای به تزلزل دراوردن انقلاب و نمایش دادن یکی از  عقده های خود بود که نه تنها انان  از کار خود پشیمان و نا امید شدند بلکه , بار دیگر  پیمان و عهد مردم همیشه در صحنه کشور جمهوری اسلامی ایران را با ارمانهای امام راحل (ره) بیشتر و محکمتر کرد.

 

سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی یکی از یادگاران و بازماندگان شجاع و دلیر هشت سال جنگ تحمیلی و دفاع مقدس بود که با رشادتهای خود در زمان جنگ و فرماندهی قوی که داشت لرزه بر افکار دشمنان وارد میکرد و  برای کشور ایران  یک برگ زرین  و افتخار امیز بود.


 او تنهاترین کسی بود که توانست با نیروی کاریزمای جنگی و قوای فرماندهی که داشت در میدان جنگ بر دشمن و نقشه های انان تسلط یابد و داعش را که به عنوان یک کابوس بزرگ  در دنیا خصوصا, کشورهای عراق و سوریه که مردم از انها رعب و  وحشت داشتند را در زمانی که وعده داده بود، از بین ببرد.

 

ایشان که در عرض سه ماه توانستند گروهک تروریستی و ضد اسلامی داعش را نابود کند، یکی از محدودترین و کم نظیرترین فرماندهان جنگی وشجاعی بود که با اتکا و پایبندی به دین مبین اسلام، و پریستیژ و توانایی جنگی قوی توانست نام ایران را بار دیگر در فهرست  افتخارات بین المللی به ثبت برساند.


امریکا دشمن تاریخی و چندین ساله ایران همیشه به دنبال راهی برای نابود کردن مغزهای متفکر و شخصیتهای بزرگ کشور ما بوده اند و هستند.

 

بدون شک و قطعا شهید سردار حاج قاسم سلیمانی یکی از کابوسهای بزرگ امریکا و اسرائیل بود که انها با طراحی نقشه ترور و شهید کردن او, فکر می کردند که میتوانند به یکسری از اهداف خود دست پیدا خواهند کرد.


اما نقشه انها بر خلاف تصوراتشان بود و مردم کشور ایران در مقابل شهادت سردار سلیمانی یک نمایش بزرگ تاریخی و حماسه ای باور نکردنی برای تمام مردم دنیا و رسانه ها قلمداد کردند.


از طرفی دیگر روز 22بهمن  همزمان و مصادف با  چهلمین روز از شهادت این سردار بزرگ بود که بدون شک این هم نیز یک لطف بزرگ خداوندی است که بار دیگر در مقابل توطئه های دشمنان شامل حال مردم ایران شده  تا در این روز بزرگ و تاریخی بار دیگر,  یک حماسه ای دیگر همچون گذشته داشته باشند.

 

در راهپیمایی روز 22بهمن و مصادف بودن ان با چهلمین روز از شهادت شهید سردار سلیمانی شکوه حضور مردم و یاد شهادت ایشان یک افتخار و اقتدار بزرگ ملی بود که حسرت توطئه و رسوخ به دل ملت بزرگ ایران را بار دیگر به سینه آمریکا زد.

 

تا امریکا و دشمنان اسلام بدادند که,  خون شهدای ما پاک و خاک وطن ما مقدس است زیرا با قطره قطره از خون هر شهید این کشور  در امنیت و ازادیست.

 

و در سرزمینی که مقدس و پاکی سرشت وجود داشته باشد نه فقط امریکای شیطان صفت, بلکه حتی تمام قدرت های برتر دنیا هم نمی تواند ان را شکست بدهد، و اتحاد و برابری مردم ان را به لرزه بیندازد.

 

یادداشت: کویستان عبدالحکیمی

 


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

سردار دلهاکردستان22 بهمنراهپیمایی باشکوهآمریکای جنایتکار

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.