سخن روز :
سه شنبه 22 بهمن 1398 / 08:05|کد خبر : 6339|گروه : دانشگاهی

آمریکا کفر مطلق بین المللی است/ ترور شهید سلیمانی عملی برخلاف تمامی قوانین بین المللی است

آمریکا کفر مطلق بین المللی است/ ترور شهید سلیمانی عملی برخلاف تمامی قوانین بین المللی است

دادستان سنندج با محکوم کردن توطئه های استکبار علیه ملت ایران گفت: آمریکا کفر مطلق بین المللی بوده و برای منافع خود قوانین بین المللی را تفسیر می کند.

به گزارش کرددانش؛ جباری در رزمایش علمی نخبگان حقوقی و قضایی استان کردستان در سنندج اظهار کرد: ابعاد حقوقی ترور ناجوانمردانه سپهبد شهید سلیمانی نشان دهنده این مورد است که جبهه استکبار برای رسیدن به مقاصد شوم خود به هر شکلی اقدام به تفسیر قوانین بین المللی می کند.

 


وی افزود: اگر اسناد مدون بین المللی, عرف و اخلاق بین المللی و رویه ها در نظام بین الملل را مدنظر قرار دهیم به این مهم پی می بریم که اقدام ضدانسانی آمریکایی ها در ترور شهید سلیمانی محکوم بوده و بر خلاف تمامی قوانین بین الملل است.

 


دادستان سنندج خاطرنشان کرد: تفسیر به رأی قوانین بین المللی توسط آمریکایی ها خلاف است و می توان گفت که آن ها اصل عدم تمسک به تفسیر را زیر پا می گذارند.

 


جباری افزود: شاخصه استکبار این است که حقوق بین المللی را زیر سؤال ببرد چرا که استکبار از کبر و غرور آمده و در قرآن کریم استکبار با کفر برابر است.

 


وی اظهار داشت: مستکبرین معاصر اصول و قوانین بین الملل را در سیطره خود قرار داده اند و می توان گفت که خود قوانین بین الملل یکی از مظلومین هستند.


دادستان سنندج در ادامه سخنان خود از برگزاری این رزمایش علمی تقدیر کرد و گفت: بسیج حقوقدانان می تواند کمک شایان توجهی در راستای کاهش اطاله دادرسی ها انجام دهد و امیدواریم این مجموعه علمی در راستای شناسایی و رفع علت اطاله دادرسی ها ما را یاری کنند.


انتهای پیام/


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

دادستان سنندجاصول و قوانین بین المللیسنندج

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.