سخن روز :
یکشنبه 20 بهمن 1398 / 07:07|کد خبر : 6337|گروه : دانشگاهی

طرح اعتلا، الگوی محتوایی مسئله محور است

طرح اعتلا، الگوی محتوایی مسئله محور است

مسئول ناحیه دانشجویی استان کردستان طرح اعتلا را الگوی محتوایی مسئله محور معرفی کرد.

به گزارش کرددانش؛ توحید رستمی در خصوص بخش های پراهمیت در طرح اعتلا به اهمیت محتوایی مسئله محوری اشاره کرد و گفت: رشد و پیشرفت در حوزه های نوآوری، تکنولوژی و تجارت نیازمند جهش در زمینه های مختلف است.

 

وی گفت: تغییرات مهمی که در حال حاضر شاهد آن هستیم، نیازمند تغییر سبک زندگی است، و نیز با توجه به اهمیت موضوع تغییر در اقتصاد و فرهنگ و سبک زندگی، مسائل و مشکلات به وجود آمده نیازمند اهمیت مسئله محوری است.

 

رستمی عنوان کرد: بحث مسئله محوری به معنی اخص یعنی هر فرد بتواند نسبت به حوزه مسائل مختلف جامعه خود اعم از علمی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی واکنش و یا کنشی انجام دهد تا اولا امکان مقابله با تهدیدات و آسیب های موجود را ممکن و ثانیا با یک آینده پژوهی صحیح بتوان از تهدیدات آینده جلوگیری و پاسخی مناسب برای نیازهای آینده بشر پیدا کنیم.

 

وی بیان کرد: در دانشگاه که مرکز اصلی مقابله با تهاجمات مختلف است، ابتدا باید راهکار ورود جوانان به حل مسائل جامعه و بدنه مدیریت کشور و نقش آفرینی در جنگ گسترده اطلاعاتی را فرآهم و شرایط تشکیل گروه های علمی، سیاسی، فرهنگی و اطلاعاتی برای آسان کرده فعالیت جوانان را ممکن کند.

 

رستمی اذعان کرد: در موفقیت مسئله محوری، گام اول؛ شناسایی و بررسی نقاط ضعف و قوت و فرصت ها و تهدیدها، گام دوم؛ مسئله یابی، گام سوم؛ انتخاب مسئله، گام چهارم؛ مخاطب شناسی، و گام آخر ایده یابی است.

 

وی بیان کرد: مسئله محوری یکی از اساسی ترین موارد برای حل مشکلات کنونی جامعه است، که به راحتی فرصت ها و تهدیدها را شناسایی و در نهایت به ایده پردازی برای رسیدن به بهترین گزینه برای حل آن مشکل فرد را نزدیک می کند.

 

رستمی خاطرنشان کرد: جوانان ما امتیاز بزرگ برای ما هستند که حضور آنها مشکلات جامعه را رفع می کند و مهمترین مزیت آنها تغذیه علمی آنها است که قالبا جوانان دارای تحصیلات عالی دانشگاهی هستند و این بزرگترین امتیاز برای بال و پر دهی به مسئله محوری و در نهایت اجزای صحیح طرح اعتلا است.

 

انتهای پیام/


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

طرح اعتلاکردستانمسئله محوریتوحید رستمی

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.