سخن روز :
جمعه 8 آذر 1398 / 09:03|کد خبر : 6178|گروه : دانشگاهی

در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه پیام نور قروه چه گذشت؟

حاشیه هایی پررنگ تر از متن / از اعتراض نماینده اساتید تا انتصابی که 2 سال از غیر قانونی بودن آن می گذرد!

حاشیه هایی پررنگ تر از متن / از اعتراض نماینده اساتید تا انتصابی که 2 سال از غیر قانونی بودن آن می گذرد!

رییس جدید دانشگاه پیام نور قروه در حالی معرفی شد که از یک سو دانشجویان و اساتید به تغییر و تحولات کنونی اعتراض نمودند و از سوی دیگر مشخص شد انتصاب 2 سال پیش این مجموعه غیر قانونی بوده است.

به گزارش کرددانش؛ شامگاه چهارشنبه مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه پیام نور شهرستان قروه در حالی برگزار شد که با اعتراض دانشجویان و یکی از اساتید این دانشگاه نسبت به تغییرات پی در پی مواجه گردید.

 

در این مراسم از زحمات دو ساله «درخشان عبدالملکی» تجلیل و «رضا رحیمی» به عنوان رئیس جدید این دانشگاه معرفی شد و هرچند جو حاکم در مراسم نشان از یک برنامه از پیش هماهنگ شده داشت اما اعتراض دانشجویان یک اشتباه نادرست و غیرقانونی در این دانشگاه را نمایان ساخت. اشتباهی که انتصاب رئیس سابق دانشگاه را زیر سؤال برد.

 

 

آذر ماه ۹۶ بود که «محمد خالدیان» از ریاست دانشگاه پیام نور قروه برکنار و «درخشان عبدالملکی» که از کارمندان این دانشگاه بود به عنوان سرپرست جدید معرفی شد. این معرفی در حالی صورت گرفت که هم اکنون بعد از دو سال تازه مشخص شده است که «درخشان عبدالملکی» عضو هیئت علمی دانشگاه نبوده و طبق قانون وزارت علوم «رؤسای دانشگاه های دولتی باید عضو هیئت علمی باشند».

 

حاشیه سازی دانشجویی

 

رئیس سابق دانشگاه پیام نور قروه در این مراسم ابتدا به ارائه گزارش عملکرد دو ساله خود پرداخت و سپس به تغییر زودهنگام این پست اشاره کرد و گفت در طول این دو سال ۳ فرماندار تغییر کرده اند و چندان هم زود نگذشته است.

 

 

رئیس دانشگاه پیام نور کردستان هم در واکنش به اعتراض یکی از دانشجویان که معتقد بود برای عده ای سمت ها ماندگار است، گفت که این گونه نیست! و وقتی همان دانشجو گفت که هرچه باشد تغییرات پی در پی به ضرر دانشگاه و شهرستان خواهد بود! پاسخ «یعقوب احمدی» تنها به این که «بنده کاری به این موارد ندارم» بسنده کرد و سخنان خود را به پایان رساند.

 

مسئولان پاسخ دهند که چرا!؟

 

پس از تمامی این سخنان و برنامه های از پیش تعیین شده توسط دانشجویان، اینبار یکی از اساتید دانشگاه که سابقه عضویت در شورای شهر دوره چهارم قروه را هم در کارنامه خود دارد پشت تریبون قرار گرفت و خطاب به مسئولان حاضر در مراسم خواستار پاسخ گویی در برابر تغییرات مکرر در شهرستان قروه شد.

 

«زهرا موسوی جم» با بیان اینکه اگر «درخشان عبدالملکی» در مدیریت ناتوان بوده چرا اصلاً به این سمت رسید و اگر نبوده چرا تغییر داده می شود؟ گفت: در این شرایط که نزدیک انتخابات است چرا این تغییر صورت می گیرد؟ چرا با آبروی یک نفر به این شیوه بازی می شود؟ اگر این کار سلیقه ای است برای یک نهاد علمی جای سؤال دارد؟

 

 

وی تیر انتقادات خود را به سمت تغییرات مکرر در مدیریت شهرستان برد و گفت: چرا در قروه اینگونه بازی ها انجام می شود؟ این عزل و نصب ها عادی نیست به ویژه برای نهادهای علمی! توجیه نکنید و توضیح دهید که چرا به این شیوه کار می کنید؟

 

«موسوی جم» بار دیگر صراحتاً اعلام کرد که انتظار پاسخ گویی دارد که چرا در این برهه زمانی این تغییر صورت گرفته است؟

 

انتصاب غیرقانونی بود

 

با این سخنان بود که رئیس دانشگاه پیام نور کردستان قاطعانه پاسخی داد شوکه کننده؛ «یعقوب احمدی» با بیان اینکه در جامعه باید تابع قانون بود اظهار داشت: طبق قانون «درخشان عبدالملکی» سه ماه پس از انتصاب بنده به عنوان ریاست دانشگاه پیام نور کردستان باید برکنار می شد اما باتوجه به توانایی وی تلاش کردیم که ماندگار شوند اما نشد!

 

 

«احمدی» در ادامه نامه ای را به حاضران در مراسم نشان داد و گفت: در این نامه بنده را تهدید کرده اند که اگر نمی خواهی رئیس دانشگاه پیام نور قروه را تغییر دهی، خودت را برکنار می کنیم! و من با وجود این نامه باز هم تلاش کردم این خانم ماندگار شود اما موانع قانونی زیاد بود.

 

وی انتقادات «زهرا موسوی جم» را نوعی عقده گشایی دانست و اظهار داشت: نقد با عقده گشایی متفاوت است چرا که نقد مبتنی بر اطلاعات انجام می شود و بدون آگاهی از آنچه اتفاق افتاده کسی انتقاد نمی کند.

 

همچنین رئیس جدید دانشگاه پیام نور قروه در این زمینه به خبرنگاران گفت: ریاست دانشگاه باید از اعضای هیئت علمی باشد و ریاست «درخشان عبدالملکی» غیرقانونی و تخلف بوده و این انتصاب از همان ابتدا اشتباه صورت گرفته است.

 

 

با این وصف باید پرسید مسئولان دانشگاه پیام نور کشور و کردستان در آن زمان یعنی در آذر ۹۶ چگونه وقتی می دانستند چنین انتصابی مطابق قانون نیست! به این کار رضایت داشته و اجازه ادامه این روند غیرقانونی تا دو سال را داده اند!؟

 

انتهای پیام/


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

تودیع و معارفهرییس جدید دانشگاه پیام نوردانشگاه پیام نور قروهقروهحاشیه

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.