سخن روز :
سه شنبه 7 آبان 1398 / 12:36|کد خبر : 6134|گروه : دانشگاهی

تکریم مسئول سابق و معارفه مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه کردستان انجام شد

تکریم مسئول سابق و معارفه مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه کردستان انجام شد

محمدرضا نوشادی بعنوان مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه کردستان معارفه و همچنین سید عنایت جویبار مسئول سابق بسیج دانشجویی در سمت دبیر اعتلای استان کردستان معارفه شدند

به گزارش کرددانش؛ در جلسه معارفه مسئول اعتلای استان کردستان, مسئول ناحیه بسیج دانشجویی کردستان بیان کرد: طرح اعتلا و تحول سازمان بسیج دانشجویی قطعا کار ارزشمند و کم نظیری است که با مطالعه طراحی و محتوای طرح اعتلا و تحول از یک پختگی و جامعیت برخوردار است.

 

توحید رستمی افزود: طرح اعتلا که شامل تحول سازمان بسیج دانشجویی است،باید متناسب با بیانیه گام دوم انقلاب اجرا شود چرا که این سند مهمترین منشور برای چهل ساله آینده جوانان است.

 

وی بیان کرد: در دانشگاه‌ها حجم گسترده فعالیت‌ها در بسیج دانشجویی انجام و هسته‌های بسیج دانشجویی فکر ساز و نخبه پرور است، در نهایت طرح اعتلا و تحول سازمان بسیج دانشجویی کار ارزشمندی است که در بدنه این مجموعه نیز اجرا می شود.

 

وی بیان کرد: بسیج دانشجویی به عنوان یکی از شاخه‌های شجره طیبه بسیج در دانشگاه‌ها رسالت سنگینی در تربیت نیرو‌های تراز انقلاب با رویکردی که در پیام امام برای تشکیل بسیج دانشجو و طلبه آمده، دارد.

 

رستمی عنوان کرد: امام با صدور پیام تشکیل بسیج دانشجویی و طلبه دو نهاد علم یعنی حوزه و دانشگاه را مخاطب قرار دادند؛ چرا که نیرو‌های موثر هر جامعه‌ای در نهاد علم تربیت می‌شوند و از طرفی این نهاد علم است که جهت گیری ها، نحوه پاسخ به نیاز‌ها و هر آنچه که یک تمدن را به وجود می‌آورد، شکل می‌دهد.

 

وی تصریح کرد: در حقیقت طرح اعتلا یک نقشه راه است به همین دلیل تحول سازمان بسیج دانشجویی برگرفته از تجربیات گذشتگان، اسناد بالادستی و مهمتر از همه برمبنای اندیشه‌های امامین انقلاب طراحی و آماده شده و از ابتدای سال جاری با نام طرح اعتلا وارد فاز اجرا شده است.

 

رستمی افزود: در حقیقت در دوران انقلاب نزاع حق علیه باطل و با استفاده از ابزار سخت نظامی توانست بر دشمنان پیروز شود که امروز هم جنگ نرم لازمه راهبرد نرم و هوشمندانه است که این کار به وسیله ایده ناب طرح اعتلا ممکن خواهد شد.

 

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان کردستان عنوان کرد: وجه مشترک جنگ نرم و جنگ سخت، اصالت جنگ در آن است که حتی مقام معظم رهبری هم برای توصیف هر دو از ادبیات نظامی بهره می برند و همین موضوع اهمیت جبهه گیری ویژه برای این موضوع را می طلبد.

 

وی همچنین گفت: هسته های تشکیل شده در خارج باید پاسخگویی نیاز خارجی نظام ما باشند و اینگونه است که به برکت انقلاب اسلامی هر کجای جهان علیه حکومت اسلامی نطقی ناعادلانه ابلاغ می شود هم پیمانان نظام که در حقیقت سربازان رهبری هستند اعلام برائت می کنند از دشمنان و اقداماتشان علیه کشور ما و نتیجه همین اقدامات ارزشمند هسته های مقاومت صادر شده از نظام جمهوری اسلامی است.

 

رستمی بیان کرد: خوشبختانه در سراسر جهان هسته های مقاومت توانسته کار خود را انجام دهد و باید ما از نگاه علم افق جهانی خود را ترسیم کنیم و دانشگاه را که پیشانی نظام است در جنگ فرهنگی به وسیله اجرای طرح های ارزشمند ارتقا دهیم تا در مقابل جنگ روانی بتواند بیشترین بازه ممکن را به ثمر برساند.

 

 

وی همچنین اذعان کرد: تنوع رشته ای در دانشگاه ها زمینه حضور برای بسیج در تمام عرصه ها را ممکن کرده و خوشبختانه توانسته در تمام حوزه ها حرفی برای گفتن داشته باشد.

 

مسئول بسیج دانشجویی استان کردستان افزود: روزانه 800 پایان نامه دانشجویی در کشور دفاع می شود که باید این پایان نامه ها به سمت حل مساله و رفع مشکل از جامعه حرکت کنند تا ارزشمند واقع شوند.

 

وی گفت: هسته های دانشجویی باید خلاء مساله ها را شناسایی و در نهایت آنها را پردازش کنند تا بتواند نتیجه بخش و مثمر ثمر باشند.

 

رستمی گفتمان سازی محوری و مطالبه گری تخصصی را از وظایف هسته های بسیج دانشجویی دانست و خاطرنشان کرد: در این دو محور هم مردم و هم مسئولان توسط هسته ها به میدان آمده و اجتماعی شدن حضور بسیج در جامعه مشکلات مردم را به وسیله مسئولین رفع می کند که طرح علمی اعتلا در این راستا موثر است.

 

وی عنوان کرد: با توجه به عملکرد بسیار خوب و مثبت آقای سید عنایت جویبار در دانشگاه کردستان، ایشان به عنوان دبیر طرح اعتلای استان مشخص شدند.

 
 
رستمی با توجه به اینکه این مسئولیت خطیر نیازمند توجه تمام وقت است، بیان کرد: در دانشگاه کردستان از ظرفیت دیگر دانشجویان بسیجی برای مسئولیت حوزه بسیج دانشگاه استفاده می شود و آقای محمدرضا نوشادی که ایشان هم از جوانان مومن و حزب‌اللهی و توانمند شورای مرکزی بسیج دانشجویی دانشگاه کردستان است به عنوان مسئول حوزه پایگاه شهید تعریف معرفی می شوند.
 
 
وی در خاتمه هدف بکارگیری جوانان مومن و انقلابی و امثال این عزیزان را در واقع حرکت به سمت رشد و کادرسازی و تربیت مدیران در تراز انقلاب اسلامی دانست.
 
 
در ادامه این جلسه هم رئیس دانشگاه کردستان هم رسالت خطیر جهادی بسیجیان را به دلیل اینکه بدون چشم داشت است، ارزشمند عنوان کرد و گفت: لازم است روح کارهای عام المنفعه در جامعه تقویت شود.

 

رحمت صادقی گفت: بسیجی کار ارزشمند در جامعه انجام می دهد چرا که کار او ارزشمند و بزرگ است و برای اعتلای اهداف و پیشبرد نظام است.

 

وی افزود: مهمترین کار بسیجیان کار بدون چشم داشت آنها است که نهایت نتیجه بخش و مثمرثمر خواهد بود و اینکه از بدنه دانشگاه هم باشد حتما پشتوانه علمی به دنبال خواهد داشت.

 

صادقی عنوان کرد: دانشگاه اخلاق محور و پاک است و اگر تلاش کنیم به وسیله خط مش تعیین شده حرکت کنیم همواره موفقیت های زیادی را به ارمغان خواهیم آورد و این از مزایای بسیجیان است.

 

 

حجت‌الاسلام بهرام‌آبادی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در ناحیه بسیج دانشجویی استان کردستان هم بیان کرد: برکت نعمت بسیج را که حضرت امام(ره) و مقام عظمای ولایت همواره می‌فرمودند که هر کجا موفقیتی هست به برکت بسیج هست و هر کجا در این ۴۰ سال حرکت رو به جلو داشتیم تفکر بسیجی حاکم بوده و هر کجا پسرفتی را مشاهده کردیم به دلیل فاصله گرفتن از تفکر بسیجی بوده است.
 
 
وی افزود: قدردان نعمت بسیج هستیم و به درگاه خداوند متعال سجده شکر به جا می‌آوریم برای برکت جوان بسیجی؛ کسی به این‌ها نباید تندرو بگوید همانطور که حضرت آقا فرمودند این‌ها هستند که اگر مسئله‌ای پیش بیاید در عرصه عمل حاضر می‌شوند و حاضرند جان خود را فدا کنند .
 
 
وی اذعان کرد: من از این جهت که امروز بسیجی هستم و در خدمت بسیجیان هستم خدای متعال رو شاکرم و برای همه دوستان بسیجی آرزوی موفقیت دارم.

 

گفتنی است، در ادامه این مراسم سید عنایت جویبار به عنوان دبیر طرح اعتلای استان کردستان معرفی و به جای سمت قبلی وی، محمدرضا نوشادی مسئول جدید بسیج دانشجویی پایگاه شهید تعریف دانشگاه کردستان معارفه شد.

 

انتهای پیام/


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

طرح اعتلابسیج دانشجوییمسئول بسیج دانشجویی کردستانتوحید رستمیرحمت صادقیرئیس دانشگاه کردستان

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.