سخن روز :
پنجشنبه 2 آبان 1398 / 08:43|کد خبر : 6125|گروه : دانشگاهی

امضای تفاهم نامه همکاری مابین دانشگاه سلیمانیه اقلیم کردستان و دانشگاه کردستان

امضای تفاهم نامه همکاری مابین دانشگاه سلیمانیه اقلیم کردستان و دانشگاه کردستان

در حاشیه برگزاری افتتاحیه نخستین همایش بین المللی ورزش و توسعه پایدار که در دانشگاه کردستان و با حضور دانشگاه سلیمانیه برگزار شد، تفاهم نامه همکاری سه جانبه مابین دانشگاه کردستان، دانشگاه سلیمانیه و و انجمن آسیب شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی ایران به منظور گشترش همکاری های علمی و ورزشی با یکدیگر صورت گرفت.

به گزارش کرددانش؛ در حاشیه برگزاری افتتاحیه نخستین همایش بین المللی ورزش و توسعه پایدار که در دانشگاه کردستان و با حضور دانشگاه سلیمانیه برگزار شد، تفاهم نامه همکاری سه جانبه مابین دانشگاه کردستان، دانشگاه سلیمانیه و و انجمن آسیب شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی ایران به منظور گشترش همکاری های علمی و ورزشی با یکدیگر صورت گرفت.

 

رحمت صادقی در این دیدار اظهار داشت: تاکنون همکاری خوبی با دانشگاه های اقلیم کردستان به خصوص دانشگاه سلیمانیه داشته ایم.
 
به گفته صادقی، دانشگاه کردستان در این تفاهم نامه واسطه ای بین دانشگاه سلیمانیه و انجمن آسیب شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی ایران شده است و امیدواریم بتوانیم در این مسیر قدمهای برای ورزش حرفه ای در اقلیم کردستان برداریم.
 
رئیس دانشگاه کردستان تصریح کرد: این تفاهم نامه به خودی خود کاری انجام نمیدهد و ضروری است تا هر سه طرف امضا کننده در این تفاهم نامه از دانش و علم اساتید، دانشمندان و دانشجویان خود بهره بگیرند و با اشتراک گذاری پژوهش ها، مقالات و توانمندی های خود این تفاهم نامه را به نحو احسنت جاری کنند.
 
صادقی با بیان اینکه باید در آینده نزدیک از تجهیزات و امکانات دو طرف بهره گرفت در ادامه افزود: ما با بهره گیری از تز دکتری و ارشد، مبادله استاد و دانشجو و به اشتراک گذاری مقالات علمی  میتوانیم از آسیب های احتمالی که در ورزش حرفه ای رخ می دهد پیشگیری کنیم.
 
وی گفت: امیدواریم که این تفاهم نامه دریچه ای باشد برای دستیابی به علم و فناوری های جدید و موجب برکت و توسعه بیشتر برای هر دو سرزمین باشد.
 
صادقی تصریح کرد: علم مرز و کشور نمیشناسد و چه بسا بسیاری از ابزارها و امکاناتی که در اختیار داریم از هزاران کیلومتر آن طرفتر به داخل کشورمان آمده است و ما نیز مسئول انتقال دانش و اطلاعات خود به کشورهای همجوار بوده اینگونه وارد جامعه جهانی خواهیم شد.
 
 در ادامه نماینده دانشگاه سلیمانیه با بیان اینکه دانشگاه سلیمانیه پایبند تمام مفاد این تفاهم نامه خواهد بود، افزود:  به دلیل عدم حضور رئیس دانشگاه سلیمانیه تفاهم نامه به صورت نمادین امضا میشود و امیدواریم که  پس از امضای این قرار داد بتوانیم از دانش و اطلاعات مفید این انجمن استفاده کنیم و ما نیز هرچه در توان داشته باشیم در بحث مبادله استاد و دانشجو انجام خواهیم داد.
 
محمد حسین علیزاده نیز اظهار داشت: این انجمن بالاترین مرجع علمی- تخصصی در هر رشته ورزشی پس از انجمن تربیت بدنی است که علاوه بر نظارت بر فعالیت‌های علمی، در زمینه علوم ورزشی نیز به صورت تخصصی وارد عمل خواهد شد.
 
عضو هیات مدیره انجمن آسیب شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی گفت: امیدوارم امضای این تفاهم نامه منشا خیری برای ورزش ایران و اقلیم کردستان باشد و بتوانیم از طریق این انجمن مانع کناره‌گیری زود هنگام قهرمانان و ورزشکاران از ورزش حرفه‌ای به دلیل آسیب‌های ورزشی شویم.
 
وی گفت: انجمن ما آمادگی همکاری با دانشگاه سلیمانیه در زمینه امور پژوهشی و آموزشی را اعلام کرده است و امیدواریم با امضای این تفاهم نامه بتوانیم منشا خدمات برای ورزشکاران و حتی معلولین کم توان باشیم.
 
علیزاده با اشاره به فعالیت ۱۲ مرکز در زمینه پیشگیری آسیبهای ورزشی در جهان، تصریح کرد: با توجه به شیوع بیش از پیش آسیب‌های ورزشی در بین ورزشکاران شاخص و همچنین انجام اقدامات لازم برای پیشگیری، آکادمی ملی المپیک اقدام به تشکیل کارگروهی برای راه‌اندازی مرکز پیشگیری از آسیب‌های ورزشی کرد وامیدواریم ایران در زمینه پیشگیری از آسیبهای ورزشی ورزشکاران المپیکی کشور سیزدهم در این زمینه باشد.
 
وی افزود: ۳۰۰ انجمن در کنار انجمن آسیب شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی فعالیت  خود را همانند یک بازوی اجرایی در زمینه انجام مشاوره و آگاهی بخشی به آموزش و پرورش در زمینه ورزش مدارس و ورزش همگانی ارائه میدهند. 
 
پس از برگزاری این نشست تفاهم نامه به امضای رئیس دانشگاه کردستان و عضو هیات مدیره انجمن آسیب شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی و نماینده دانشگاه سلیمانیه رسید.
 
انتهای پیام/

Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

دانشگاه کردستانهمکاری بین دانشگاهیتفاهم نامه دانشگاه کردستان و دانشگاه سلیمانیهتفاهم نامه ورزشی

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.