سخن روز :
چهارشنبه 10 مهر 1398 / 11:41|کد خبر : 6082|گروه : دانشگاهی

آمران به معروف با حکمت خود محیط دانشگاهی سالمی را پرورش دهند

آمران به معروف با حکمت خود محیط دانشگاهی سالمی را پرورش دهند

رئیس دانشگاه کردستان گفت: کسانی که آمر به معروف هستند باید از لحاظ خوبی‌ها نسبت به سایرین در سطح بالاتری باشند و با حکمت خود محیط دانشگاهی سالمی را پرورش دهند.

به گزارش کرددانش؛ رحمت صادقی در نشست هم‌اندیشی روسای دانشگا‌ها، نهادهای نمایندگی، حراست و معاونین فرهنگی دانشجویی دانشگاه‌های استان و شهرستان‌های تابعه با موضوع راه‌اندازی شوراهای امر به معروف و نهی از منکر که در محل دانشگاه کردستان برگزار شد، اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر یکی از اصول بنیادی دین ما مسلمانان است.

 
وی افزود: دین مبین اسلام به  زندگی اجتماعی و  احساس مسئولیت مسلمانان نسبت به همدیگر در همه امور اهمیت زیادی قائل است.
 
رئیس دانشگاه کردستان گفت: فریضتین امر به معروف و نهی از منکر مصداق بارز زندگی اجتماعی مسلمانان است چراکه ما نسبت به همنوعان خود مسئولیم.
 
صادقی تاکید کرد: کسانی که آمر به معروف هستند باید از لحاظ خوبی‌ها و حسنات در سطح بالاتر باشند تا بتوانند حداکثر تاثیرگذاری را داشته باشند.
 
وی به حضور دانشجویان جددیدالورود، دوری آنها از خانواده‌ها و قرارگرفتن در محیطی جدا و آزادتر از محیط دبیرستان گریزی زد و گفت: مدیران، اساتید و روسای دانشگاهی با حکمت و فضیلت خود باید فضای دانشگاهی را سالم کنند.
 
وی افزود: همه اساتید باید در این راه قدم‌های مثبتی بردارند و با در پیش گرفتن راه و روشی که حداکثر تاثیرگذاری را داشته باشد، در آموزش و پرورش دانشجویان بکوشند.
 
رئیس دانشگاه کردستان به فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه گام دوم انقلاب اشاره کرد و یادآور شد: ۴ میلیون و ۵۰۰ نفر دانشجو در کشور مشغول به تحصیل هستند اگر این سرمایه‌های اجتماعی به درستی مدیریت و تربیت شوند با تکیه بر انرژی و استعداد آنان بسیاری از مشکلات جامعه مرتفع خواهد شد.
 
صادقی حمایت و هدایت دانشجویان را در پرورش پتانسیل نیروی مستعد  و تقویت نیروی جوان مهم عنوان کرد و یادآور شد: باتکیه بر نیروی جوان و کارآمد در  بسیاری از زمینه‌ها از وابستگی‌ به کشورهای بیگانه ، بی‌نیاز خواهیم شد. 

Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

رحمت صادقینشست هم‌اندیشی روسای دانشگا‌هانهادهای نمایندگیحراست و معاونین فرهنگی دانشجویی دانشگاه‌های کردستانرئیس دانشگاه کردستانامر به معروف و نهی از منکر

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.