سخن روز :
یکشنبه 17 شهریور 1398 / 11:26|کد خبر : 6049|گروه : دانشگاهی

رئیس واحد سنندج:

با عوامل تولید شایعه و حاشیه در دانشگاه برخورد جدی خواهد شد

با عوامل تولید شایعه و حاشیه در دانشگاه برخورد جدی خواهد شد

در پی تشکیل جلسه شورای واحد و نشست هیأت رئیسه واحد سنندج پس از آنکه با تأکید نماینده نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه به لزوم انعکاس شعایر ماه محرم و صفر، اشاره بر ضرورت های مربوط به نحوه برگزاری جلسات با دانشجویان جدیدالورود بالاخص با اولیای آنان مورد تاکید قرار گرفت.

به گزارش کرددانش؛ سپس از سوی معاونت پشتیبانی و مدیریت منابع، وضعیت بودجه در سال مالی تشریح و به تفکیک دانشکده های تابعه سهم هریک و انتظارات از تلاش بیشتر برای جذب حداکثری دانشجو و و لزوم حیاتی کشف منابع درآمدی زایی جبران کننده مضایق، مورد اشاره قرار گرفت. در ادامه این مباحث معاونت این حوزه از فعالیتهای دانشگاه با طرح شکوایه از اتلاف بخشی از انرژی دانشگاه در مسیر ارایه پاسخ به موارد متعددی از گزارشات به نهادهای نظارتی دانشگاه، صرف وقت و نیروی انسانی در تهیه این نوع پاسخ های مستمر و دامنه دار بیهوده را موجب غفلت از امور واجب و اصلی دانشگاه قلمداد کرد.

 

آنگاه معاونت حوزه علمی تحقیقاتی واحد سنندج ضمن ارایه گزارش از فعالیتهای مرتبط با موضوع جذب حداکثری دانشجو و آمادگی حوزه متبوع خود در راستای پذیرش و ورود برنامه ریزی شده و پیش بینی های لازم برای ثبت نام دانشجویان جدید اعلام داشت که متأسفانه علیرغم وجود امید به جذب میزان قابل ملاحظه ای دانشجو در مقطع کارشناسی با توجه به محدودیتهای ایجاد شده برای واحد در مسیر جذب دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی، به احتمال قریب به یقین در این بخش به نسبت سنوات گذشته با کاهش تعداد دانشجو مواجه خواهیم بود. این معاونت در تأیید درستی این پیش بینی اعلام داشت که در 28 رشته ، تعداد 155 دانشجوی مقطع دکتری به واحد سنندج اختصاص یافته که این آمار شامل نصف جمعیت دانشجویی سال گذشته می باشد و قطعاٌ در جریان مراجعه و ثبت نام هم با کاهش مجدد روبرو خواهیم بود.

 

در ادامه جلسه معاونت حوزه امور دانشجویی، فرهنگی و اجتماعی دانشگاه نیز با اشاره به وجود هماهنگی این حوزه با سایر حوزه های مالی و آموزشی برای استقبال از دانشجویان جدید الورود و تمهید مقدمات برای تشکیل جلسات و اردوه های این گروه از دانشجویان جدید ،خبر از موفقیت حوزه خود در امر تدارک خوابگاه و برنامه ریزی لازم برای استقبال از ورود دانشجویان جدید داد.

 

همچنین در جریان این جلسه هر یک از رؤسای دانشکده های تابعه از روند پیشرفت امور مرتبط به حوزه مسئولیت خود گزارشی ارایه داده و به طرح نیازمندیهای دانشکده های خود در زمینه های مختلف پرداختند تا در روند برنامه ریزی اجرایی امور مطمح نظر قرار گیرد. در این بخش مباحث رئیس دانشکده پرستاری مامایی با مژدگانی تصویب و افزایش رشته تحصیلی کارشناسی بهداشت به مجموعه گروه های آموزشی این دانشکده و اتفاقات قریب الوقوع آتی در حوزه معاونت آموزش پزشکی واحد سنندج موجب امید و انگیزه برای تقویت این بخش از فعالیتهای دانشگاه بود که متعاقباٌ به موازات عملیاتی شدن هریک اخبار مربوط به آن انعکاس خواهد یافت.

 

بخش پایانی این نوبت از نشستهای مستمر هیأت رئیسه به استماع فرمایشات دکتر پیشوایی علوی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج اختصاص داشت که ابتداء با توصیه به کلیه حوزه ها برای تلاش مضاعف و ضرورت رعایت مقررات سازمانی و هماهنگی کامل با همدیگر، آغاز و ضمن اشاره به بخشی از توضیحات معاونت پشتیبانی و مدیریت منابع در واحد سنندج که شامل گلایه از طرح شایعات و انتقال اطلاعات غلط به مراجع سازمانی بود، ادامه یافت و ریاست واحد سنندج در این بخش با تأکید بر این نکته که تحقیق و تفحص در باب این نوع گزارشات کذب به سازمان و بازتاب آن هم به لحاظ صرف انرژی اتلافی برای تحقیق و پاسخگویی به شبهات و شایعات غیر واقع و هم به جهت لطمه ای که به حیثیت و اعتبار واحد وارد می آورد، زیان بخش بوده و تلاش سازنده همه بخش های کاری دانشگاه را بیهوده به انحراف کشانده و مانع از پرداختن به وظایف اصلی می شود.

 

دکتر پیشوایی در ادامه با ذکر مواردی از این نوع گزارشات عاری از حقیقت، شایعه پراکنی غیر واقعی و حاشیه پردازیهای بیهوده، اعلام داشت که منبعد از صبوری و مدارا با وضعیت بوجود آمده پرهیز نموده و در صورت ادامه چنین عملکردی و به محض مشاهده موارد، با عوامل تولید شایعه و حاشیه در دانشگاه برخورد جدی خواهد شد.

 

انتهای پیام/


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

دانشگاه آزادپیشوایی علوییشایعه و حاشیه در دانشگاه آزاددانشگاه آزاد سنندجمعاونت پشتیبانی و مدیریت منابع

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.