سخن روز :
چهارشنبه 9 مرداد 1398 / 08:29|کد خبر : 5956|گروه : دانشگاهی

در سالن اجتماعات پردیس شهید مدرس برگزارشد؛

دوره ضمن خدمت ویژه نو معلمان دانشگاه فرهنگیان کردستان برگزار شد

دوره ضمن خدمت ویژه نو معلمان دانشگاه فرهنگیان کردستان برگزار شد

دوره ضمن خدمت ویژه نو معلمان دانشگاه فرهنگیان کردستان با حضور معاون پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش و پرورش، دکتر ظهیری رئیس پردیس بنت الهدی صدر، همکاران، اساتید و نومعلمان دانشگاه فرهنگیان کردستان سه شنبه 8 مرداد 98 در سالن اجتماعات پردیس شهید مدرس برگزار گردید.

به گزارش کرددانش؛ در ابتدای مراسم شهابی کارشناس مسئول آموزش و پژوهش استان ضمن خیرمقدم به بیان و اهمیت جایگاه نقش معلمان پرداخت و اهداف برگزاری دوره را تشریح نمود.

 

سپس دکتر محمدی معاونت پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش و پرورش استان ضمن تشریح جایگاه معلمان در نظام آموزشی کشورمان نکات و توصیه هایی را در جهت ارتقای کیفی تدریس نومعلمان بیان نمودند.

 

 

در ادامه دکتر محمدپور از مدرسان دانشگاه فرهنگیان استان کردستان تاکید نمودند که گرچه عوامل زمینه ای در سطح ملی(مثلا سرانه آموزشی چقدر است؟)، در سطح مدرسه(امکانات آموزشی اعم از مالی و مادی برای حمایت آموزش)، در سطح کلاس(کیفیت معلم، کیفیت آموزش معلم) و در سطح دانش آموز(پیشنه خانوادگی، توانایی های ذهنی دانش آموزان)می توانند تسهیل گر آموخته های دانش آموزان باشند،  اما نقش معلم و آموزش های معلم بی بدیل است.

 

در این جلسه از نومعلمان درخواست گردید تا در صورت تمایل تجربیات یکساله اعم از آموزشی و مدیریتی خود در جمع به اشتراک بگذارند. سه نفر از نو معلمان به مهمترین دستاوردهای موفقیت آمیز و نیز مشکلات خود پرداختند.

 

 

و در پایان از نو معلمان خواسته شده تا ارتباط خود را با دانشگاه حفظ نمایند تا از قبل آن هم دانشگاه از تجربیات آنان در برنامه های خود برای دانشجو-معلمان سنوات آینده استفاده نماید و هم آنان از منابع دانشگاه بهره مند گردند.

 

انتهای پیام/


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

دانشگاه فرهنگیاندوره ضمن خدمت ویژه نومعلمان دانشگاه فرهنگیانمعاون پژوهش و برنامه ریزی آموزش و پرورش کردستان

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.