سخن روز :
دوشنبه 7 مرداد 1398 / 09:46|کد خبر : 5951|گروه : دانشگاهی

مراسم تکریم و معارفه معاونین آموزشی و توسعه مدیریت و منابع علوم پزشکی برگزار شد

مراسم تکریم و معارفه معاونین آموزشی و توسعه مدیریت و منابع علوم پزشکی برگزار شد

مراسم تکریم و معارفه معاونین آموزشی و توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی کردستان با حضور سرپرست، معاونین، مدیران و جمع کثیری از اساتید و کارکنان دانشگاه در محل سالن آمفی تئاتر مرکز پزشکی بعثت سنندج برگزار گردید.

به گزارش کرددانش؛ در این مراسم سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان ضمن قدردانی از زحمات دکتر محمد جعفر رضایی در دوران تصدی چندین ساله پست معاون آموزشی و دکتر کامبیز حسن زاده در مدت تصدی پست معاون توسه مدیریت و منابع، انتصاب دکتر بهزاد محسن پور بعنوان سرپرست جدید معاونت آموزشی و هوشنگ سیفی به عنوان سرپرست جدید معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه را تبریک گفت.

 

وحید یوسفی نژاد ضمن بیان اینکه، خدمتگزاری به مردم در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فرصتی بسیار ارزشمند است، گفت: وضعیت امروز و پیشرفت های دانشگاه مرهون تلاش ها و زحمات خستگی ناپذیر کسانی است که شاید امروز در جلسه حضور نداشته باشند اما اقدامات و دست آوردهای آنان هیچ گاه فراموش نخواهد شد.

 

وی گفت: باید همگان بر لزوم قدرشناسی مواهب الهی و فرصت ها برای خدمتگزاری آگاه باشند چراکه دیر یا زود صحنه را ترک خواهیم گفت و امیدوارم در ثانیه ثانیه زندگی شخصی و شغلی مان اثرات مثبت و نتایج ارزشمندی را به یادگار بگذاریم.

 

سرپرست دانشگاه با بیان اینکه، کلیه کسانی که به نوعی در پست های مدیریتی به اشتغال پرداخته اند از گنجینه های دانشگاه به حساب می آیند و لازم است از تجارب ارزشمند آنان استفاده گردد، ادامه داد: یکی از اصلی ترین برنامه های مهم در دانشگاه، مباحث مربوط به جانشین پروری و اعتماد به نیروهای جوان، با انگیزه خلاق و متخصص در مشاغل کلان مدیریتی است که انتصابات اخیر با این رویکرد صورت پذیرفته است.

 

یوسفی نژاد آموزش را از مهمترین بخش های دانشگاه برشمرد و تاکید نمود: در صورتی که فرآیندها و برنامه های آموزشی به صورت بهینه طراحی و اجرا گردد قطعا بر روی خدمات ارائه شده و نیز ارتقای سطح سلامتی مردم هم اثرگذار خواهد بود.

 

وی ابراز داشت: کسی که عهده دار معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی می شود باید با دانش روز مدیریتی و تئوری، روش ها، یافته ها و نرم افزار های مدرن مدیریت حوزه های سلامت آشنا باشد که خوشبختانه انتصاب اخیر در این حوزه از این شاخص ها برخوردار است.

 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان در توصیه ای به معاونین، مدیران و حاضرین در مراسم، گفت: شرایط حال حاضر کشور ویژه بوده به طوریکه، در یک جنگ تمام عیار اقتصادی با دشمنان مواجهه داریم و بنابراین وظیفه همه ماست که به صورت داوطلبانه در جبهه های این نبرد حاضر شده و پوزه دشمنان را به خاک بمالیم.

 

وحید یوسفی نژاد تاکید کرد: در این شرایط هیچ مجالی برای خطا و اشتباه نداریم و مدیران و مسئولین دانشگاه باید حداکثر دقت، تلاش و انرژی را برای بهبود وضعیت و ارائه خدمات سلامت به مردم به کار گیرند.

 

وی تصریح کرد: دشمنان در این جنگ اقتصادی، سلامت، رفاه، آسایش و آرامش مردم را هدف گرفته اند و در مقابل ما هم باید خدمت رسانی و انگیزه مردم را از اولویت ها قرار دهیم.

 

در ادامه معاون سابق آموزشی دانشگاه ضمن بیان خلاصه ای از عملکردها در دوران تصدی خویش، ابراز داشت: افزایش تعداد اعضای هیئت علمی و دانشجویان، ارتقای کیفی وضعیت اساتید، توسعه رشته های پایه ای و تکمیلی، احداث و بهره برداری از سالن آزمون های الکترونیک، عقد قراردادها و نیز جذب دانشجویان بین المللی و ارتقای وضعیت اخلاق حرفه ای از جمله دست آوردهای دوران مدیریتی اینجانب است.

 

در ادامه، سرپرست جدید معاونت آموزشی دانشگاه، گفت: معاونت آموزشی به نوعی قلب دانشگاه به حساب می آید چرا که مستقیما بر روی سایر بخش ها تاثیر گزار است.

 

بهزاد محسن پور اظهار داشت: تلاش در جهت بهبود وضعیت جذب سرانه به اضای اعضای هیئت علمی و دانشجویان، ساماندهی اساتید، مدیریت صحیح بودجه، بهینه نمودن استفاده از پتانسیل ها و توانمندیها، ارتقای همکاری های آموزشی با دانشگاهای داخلی و خارجی، بازبینی مجدد چارت های استخدامی کارکنان و اعضای هیئت علمی و ارتقای کیفی آموزش از جمله برنامه های اینجانب است.

 

در ادامه معاون سابق توسعه مدیریت و منابع دانشگاه ضمن بیان خلاصه ای از نتایج اقدامات خود، اضافه نمود: مهمترین دست آورد اینجانب جلوگیری از هدر رفتن منابع و امکانات و نیز شفاف سازی روند انجام کارها بود.

 

کامبیز حسن زاده تاکید کرد: در شرایط کنونی تنها راه برون رفت از مشکلات، همکاری، هماهنگی و مشارکت جمعی برای اداره امور است.

 

در ادامه، سرپرست جدید معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، گفت: برنامه و فرآیند محور بودن از مهمترین اقداماتی است که به جد باید در لایه های مدیریتی دانشگاه نهادینه شده و پیگیری گردد.

 

هوشنگ سیفی گفت: ارتقای تیپ دانشگاه از سه به دو باید هرچه سریعتر محقق شده و نیز هدف گذاری های ما حتی باید برای دستیابی به دانشگاه تیپ یک در کشور باشد.

 

وی ضمن بیان اینکه، توسعه و پیشرفت دانشگاه در سایه رفاه، رضایت و انگیزه نیروهای انسانی شاغل در آن به دست می آید، افزود: پی ریزی فرایندهای منابع انسانی باید به گونه ای باشد که همه افراد با توجه به توانایی ها و تخصص هایشان امکان خدمت در مشاغلی متناسب را داشته باشند.

 

در پایان این مراسم با اهداء لوح از زحمات دکتر محمد جعفر رضایی و دکتر کامبیز حسن زاده تقدیر و تشکر به عمل آمد. 

 
 
 
 

Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

تودیع و معارفهتودیع و معارفه معاونین آموزشی دانشگاه علوم پزشکیتوسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکیوحید یوسفی نژاد

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.