سخن روز :
یکشنبه 30 تیر 1398 / 10:42|کد خبر : 5935|گروه : دانشگاهی

بکارگیری شغل اولی ها در کردستان با طرح حمایتی دولت

بکارگیری شغل اولی ها در کردستان با طرح حمایتی دولت

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان، از طرح حمایتی دولت برای بکارگیری شغل اولی ها خبر داد و گفت: بر اساس این طرح که در قالب یارانه دستمزد تعریف شده است آن دسته از کارفرمایانی که اقدام به بکارگیری شغل اولی ها کنند از 30 درصد حداقل حقوق پرداختی مصوب شورای عالی کار معاف می شوند.

به گزارش کرددانش؛ برهان صلواتی افراد مشمول این طرح را بيكاران از سن 20 تا 35 سال ذکر کرد و اظهار کرد: دیپلمه ها و دانش آموختگان دانشگاهی در همه شهرستان های تابعه به جز مرکز استان که فاقد سابقه پرداخت بيمه برای مدت 3 ماه يا بيشتر باشند می توانند از مزایای اجرای این طرح تشویقی دولت بهره مند شوند.

 

وی تصریح کرد: در اين طرح كارفرمايان بخش خصوصي و تعاوني  كه نسبت به جذب و بكار گيري افراد مشمول (شغل اولي ها ) اقدام کنند به مدت 12 ماه از پرداخت 30 درصد حداقل دستمزد مصوب شوراي عالي كار معاف شده و این مبلغ توسط دولت به حساب کارفرما واریز می شود.
 
 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان؛ پرداخت یارانه دستمزد با اولویت مناطق کم برخوردار و مناطق غیر برخوردار از اشتغال را هدف اصلی این طرح عنوان و افزود: کاهش هزینه هاي نیروي کار براي کارفرما، افزایش فرصت اشتغال براي دانش آموختگان دانشگاهی و ایجاد انگیزه و تشویق کارفرما در بکارگیري شغل اولی ها و معتادان بهبود یافته از جمله رویکردهای مدنظر در این طرح است.
 


انتهای پیام/


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

شغل اولی هابرهان صلواتیمدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعیطرح حمایتی دولت از شغل اولی هایارانه دستمزدحداقل حقوق پرداختی مصوب شورای عالی کارفرصت شغلی برای دانش آموختگان

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.