سخن روز :
یکشنبه 23 تیر 1398 / 10:16|کد خبر : 5918|گروه : دانشگاهی

مدیر مرکز واحدهای فناور دانشگاه کردستان

هدف از برگزاری رویدادهای نوآورانه تغییر دیدگاه دانشجویان است

هدف از برگزاری رویدادهای نوآورانه تغییر دیدگاه دانشجویان است

فرزاد اسکندری در اختتامیه رویداد نوآورانه اشتغالزایی با عنوان «ئاو» در سالن شیبانی دانشکده مهندسی دانشگاه کردستان اظهار داشت: از ابتدای استقرار مرکز رشد واحد‌های فناور دانشگاه کردستان ۳۹ واحد در این مرکز مستقر شده‌اند.

به گزارش کرددانش؛ مدیر مرکز واحدهای فناور دانشگاه کردستان با بیان اینکه اهمیت تجاری سازی دانش و راه اندازی کسب و کار دانش بنیان کمتر از آموزش و پژوهش نیست، گفت: در رویدادهای نوآورانه شاید خروجی‌های پررنگی نداشته باشیم اما تغییر دیدگاه دانشجو نسبت به کسب و کار، رشته و آینده را موجب می شود.

 
 وی هزینه برگزاری این رویداد را ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و گفت: براساس آمار راه اندازی یک شغل برای دولت ۲ میلیارد ریال هزینه در بردارد در حالیکه رویدادهای نوآورانه به واسطه ایده های جدید و به‌روز، می تواند برای چندین نفر شغل ایجاد کند و هزینه کمتری در بردارد.
 
اسکندری با اشاره به برگزاری ۲ رویداد در ۹ ماه گذشته در دانشگاه کردستان گفت: سومین رویداد هم با عنوان ئاو (آب) در حال برگزاری است که در طول ۵۴ ساعت طی سه روز، ۸۰ نفر در قالب ۱۲ تیم ایده های خود را ارائه کردند.
 
وی گفت: ۷۰درصد شرکت کنندگان در رشته آب مشغول به تحصیل هستند، ۲۰ نفر از رشته های فنی و مهندسی و ۱۰ درصد دیگر هم از دیگر رشته های دانشگاهی هستند.
 
مدیر مرکز رشد دانشگاه کردستان گفت: جلساتی هم با تولیدکنندگان صنایع آب و سرمایه گذاران برگزار و محورهای مشترک هم بررسی شده است تا از ایده های برتر ارائه شده در این رویداد حمایت شود.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

رویدادهای نوآورانهدانشگاه کردستانرویداد نوآورانه اشتغالزایی ئاوکسب و کار دانش بنیان

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.