سخن روز :
سه شنبه 7 خرداد 1398 / 10:45|کد خبر : 5791|گروه : دانشگاهی

تحلیل یک اپوزیسیون مخالف؛

اپوزیسیون های داغ تر از کاسه آش که به نفع خود جوسازی می کنند؛ ریستارت راه نجات یا راه تخلیه عقده های یک بیمار

اپوزیسیون های داغ تر از کاسه آش که به نفع خود جوسازی می کنند؛ ریستارت راه نجات یا راه تخلیه عقده های یک بیمار

همواره و در طول تاریخ مخالفت های مختلفی ازجنس سیاسی، فرهنگی، مذهبی و قومی یک یا چند نفر با حذب حاکم جامعه امری رایج بوده است.

به گزارش کرددانش، گاه این مخالفت ها در دل مخالفان خواهد ماند و گاه ریشه ای شده و تبدیل به گروه های اپوزیسیون می شود، و یا تنها یک گروه اغتشاش گر کوچک را به وجود می آورد.

 

اما الزاما هم اپوزیسیون به معنی مخالفت با اصل نظام حکومت نیست، گاه ممکن است فقط با آن بخش که دولت را در دست دارد، مخالفت شود.

 

جمهوری اسلامی ایران هم به عنوان یک نظام حکومتی از زمان تشکیل تاکنون یعنی از سال 57 که اولین آجر بنای آن نهاده شد، تا به امروز مخالفان بی شماری داشته است.

 

مخالفانی که هر روز با لباسی جدید و نام و نشانی نو از این تن به آن تن می شوند.

 

با اسامی و پیشنهاد راه های مخربانه مختلف برای به اغتشاش کشیدن ظاهر کشور اما در باطن همگی سروته یک کرباسند و از یک چشمه آب می خورند.

 

از اقبالی ها تا جهانشاهی و خالقی یزدی و بنی صدرها گرفته تا هارلوها و پهلوی ها، خوانساری ها و ریگی و نوری زاده ها و غیره و غیره همگی از سرکرده گان اپوزیسیون های خارج از کشور هستند.

 

کسانی که هدایتگر تفکرات متفاوت اما با یک هدف هستند، و دنبال کننده راه و رسمی بی ثمر هستند.

 

انجمن پادشاهی ها و سازمان پیکار در راه آزادی طبقه کارگری ها، مجاهدین خلقی ها، سوسیالیست های کارگر، کمونیست های کارگری و حزب مارکسیست-لنینیست های شفق سرخ و زحمتکشان همگی از دم با نام های دلنشین آزادی و حمایت از کارگران اما با هدف های دیگر شعارهای چه بسا دلنشین را سر می دهند.

 

این گروه ها حتی گاها ذهن جوانان و دانشجویان کشور را که نوشکفته و خام است، با تبلیغات ویرانگر منحرف می کنند و به آشوب و اغتشاش وامی دارند.

 

نکته جالبی که هست این است که به قول اپوزیسیون ها اگر ایران ویران است و باید آباد شود، آنها که خارج از این ویرانه در بهشت اروپایی و آمریکایی که برای خود ساخته اند، زندگی میکنند چرا داغ ما ویرانه نشینان را به سینه می زنند؟

 

اصلا چرا اصرار دارند به این ویرانه بازگردنند و برایش شب بخیر ایران ها می سازند؟

 

فعالیت این گروه ها حمایت و تزویر افکار عمومی برای نافرمانی مدنی است، که غالبا از طریق شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی ساپورت می شوند.

 

چیزی که در خصوص این اپوزیسیون ها قابل توجه است، بی ریشه بودن آنها است یعنی بجز چند مورد که ریشه دیرینه و کینه کهنه نسبت به جمهوری اسلامی ایران دارند، مابقی در پی ناکامی های همین چند گروه ایجاد شده اند.

 

مثلا همین گروه "ریستارت" که بعید می دانم تا زمان نوشتن و بعد از خواندن این مقاله 99 درصد مردم نامی از آن شنیده باشند.

 

سید محمد حسینی مجری که سالها قبل به خارج از کشور گریخت و مدیر و لیدر همین گروه با بهره گیری از برنامه تلویزیونی شب بخیر ایران شد.

 

برنامه ای که مباحث عرفانی و فلسفی را ارائه می دهد و ریستارت را پشت آن قایم کرده است اما حمله به مساجد و حسینیه ها و شکستن شیشه های بانک و صرافی ها را عرفان و تصوف نام نهاده است؟!

 

اما همانطور که در نفس عمل آشکار است و حتی خود هواداران و شخص محمد حسینی هم مدعی هستند، ضربه زدن به مراکز حیاتی و مهم را در برنامه خود دارند.

 

ریستارتی ها که "چالش فحش" ؟؟؟؟؟ و "چالش سنگ"!!!!! را اهم برنامه های خود می دانند تاکنون در چند مورد خسارت های به اموال عمومی وارد کرده اند.

 

این گروه با عنوان اینکه ریستارت تنها راه نجات ایران است و آنها برای شروع دوباره اقدام می کنند، علاوه بر وارد کردن خسارت به اموال عمومی دیوار نوشته های با عنوان "ریستارت راه نجات" را روی اکثر دیوارهای شهرهای مختلف حکاکی کردند، کاری که قطعا چهره شهر را زشت و نازیبا می کند.

 

این گروه ها با روش های آنارشیستی در شبکه های ماهواره ای اهداف خود را بیان می کنند و چه بسا جامعه هدف آنها جوانان و دانشجویانی هستند که به دلیل مشکلات عمده کاری و مالی و معیشت به آسانی گول حرفای قشنگ آنها را می خورند.

 

متاسفانه برعکس اپوزیسیون ها ما نتوانستیم بودجه ای کلان را برای تغذیه ی شغلی و معیشتی جوانان در نظر بگیریم و همین نقطه ضعف ماست که نخ را برای نجات ایران به دست مخالفان دادیم؟

 

ما در خوابیم و روالله زم ها و سید محمد حسینی ها با جیب پر پولشان که از سوی فتنه گران روباه صفت آمریکایی و انگلیسی تغذیه می کنند شب زنده دارانی هستند که شب بخیر ایران می گویند و بلوا به پا می کنند.

 

متاسفانه همین غفلت از جوانان و خصوصا دانشجویان می توانند به ضرر ما تمام شود و نیروهای جوان انقلابیمان را که با بی مسئولیتی تمام از سوی کار به دستان و مسئولان به فنا دهد و افسوس خوردن آنروز هیچ فایده ای ندارد بلکه عزای در روز واقعه است.

 

انتهای پیام/


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

ریستارتریستارت راه نجاتسید محمد حسینیاپوزیسیون مخالفانراه نجات ایراناپوزیسیون مخالفانمخالفان جمهوری اسلامی ایران

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.