سخن روز :
یکشنبه 5 خرداد 1398 / 11:04|کد خبر : 5787|گروه : دانشگاهی

مراسم گرامیداشت فتح خرمشهر در دانشگاه کردستان برگزار شد+عکس

مراسم گرامیداشت فتح خرمشهر در دانشگاه کردستان برگزار شد+عکس

این مراسم با حضور رئیس سازمان دیدبان شفافیت و عدالت، دانشجویان و اساتید دانشگاه کردستان روز گذشته برگزار شد.

به گزارش کرددانش، در ابتدای این مراسم رئیس دانشگاه کردستان رحمت صادقی فتح خرمشهر را معجزه ای دانست که با وجود نابرابری های موجود در نهایت به ثمر نشست وتوانست نتایج خوبی را برای ما به ارمغان بیاورد.

 

وی افزود: ایمان و انگیزه رزمندگان قدرت باورنکردنی به آنها بخشیده بود که توانستند علاوه بر فتح خرمشهر تجهیزات و ادوات نظامی دشمن را در هم کوبیده و در حقیقت ایمان به خدا منجر به غلبه بر هر قدرتی خواهد شد.

 

صادقی با بیان اینکه اراده و ایمان به خدا محدودیت ها را محو می کند، گفت: در فتح خرمشهر رزمندگان با انگیزه توانستند پیروز میدان جنگ باشند و استقامت و مقاومت آنها فتح خرمشهر را رقم زد و این ارزشمند بود.

 

وی افزود: جنگ تحمیلی به دو برهه قبل و بعد از فتح خرمشهر تقسیم بندی می شود بعد از فتح خرمشهر ایران در جنگ دست بالا گرفته شد ناامیدی بین رزمندگان هم از بین رفت در نهایت ورق جنگ را هم تا حدود زیادی برگرداند.

 

صادقی بیان کرد: بزرگداشت روخدادهای تاریخی منجر به آشنایی جوانان با آن رشادتها می شود و برای درس گرفتن هم به آنها کمک می کند.

 

 

در ادامه این مراسم هم احمد توکلی رئیس سازمان دیدبان شفافیت و عدالت و عضو سابق مجلس شورای اسلامی افزود: در زمان جنگ تلاش برای منحل کردن ارتش زیاد بود که امام خمینی (ره) اجازه این کار را نداد و بعد از آغاز جنگ تحمیلی و نبود نیروهای پشتیبانی در حقیقت جنگ را تبدیل به جنگ مشت و درفش کرده بود.

 

احمد توکلی با بیان اینکه شهرهای مرزی تا حدود زیادی به دست دشمن افتاده بود، افزود: صدام 14 لشکر مکانیزه را دارا بود که وی را به بزرگترین لشکر خاورمیانه تبدیل کرد، که وی با برگزاری نشست خبری قرارداد 1975 را پاره کرد و در جواب خبرنگاران گفت سه روز دیگر در تهران پاسختان را می دهم.

 

وی بیان کرد: متاسفانه اولین رئیس جمهور ایران خوب نبود که می توانست با تصمیمات و اختیاراتی که به عنوان فرمانده کل قوا داشت ورق جنگ برگرداند و در روزهای ابتدای حرکت های خوبی داشته باشد.

 

عضو سابق مجلس شورای اسلامی افزود: در نهایت سال 61 خرمشهر آزاد شد و بنی صدر فراری و با فتح خرمشهر ورق جنگ برگشت، روحیه رزمندگان عوض شد و توانست 15 هزار اسیر و تجهیزات جنگی را به دست نیروهای خودی بیندازد.

 

توکلی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: خرمشهر را کسانی تصرف کردند که خرمشهرهای امروز را تصرف کردند، کسانی که بی عدالتی را گسترش دادند، الگوهای نادرست را رواج، و سیاست های که اشتباه اعماد می شود و فسادی که هست و امروز اینها خرمشهرهای است که باید آزاد باشد.

 

وی بیان کرد: 403 میلیون سپرده بانکی در کشور داریم که 4 درصد مالکین این حساب ها دارای 52 درصد مبلغ سپرده ها هستند و 92 درصد باقی حساب ها متعلق به مردم است که مالکیت 48 درصد باقی مبالغ سپرده ها هستند.

 

توکلی افزود: اشخاص حقیقی 3 درصد سپرده و اشخاص حقوقی مالک 96.04 سپرده ها هستند، و 97 درصد اشخاص حقوقی مالک 3 درصد باقی سپرده ها هستند و این یعنی فاجعه و این در نظام اسلامی جایز نیست، چرا که تفسیر فقر، خجالت و شرمندگی است.

 

 

وی با بیان اینکه در سیستم سیاسی کج دستی نزدیکان مسئولین خجالت دارد، بیان کرد: از زمانی که امر به معروف و نهی از منکر را ترک کردیم وضعمان این شد و اشرار حاکم ما شدند.

 

توکلی اذعان داشت: مجرمان یقه سفید خائن و شرورتر از اشرار دست به چاقو هستند چرا که قربانیان این یقه سفیدهای شرور زنان خیابانی، کودکان و بیکاران هستند و این افراد صدها شکم را بی خون ریزی پاره می کنند.

 

عضو سابق مجلس شورای اسلامی افزود: نقدینگی در دوره روحانی 4 برابر شده و با باند بازی نرخ های بانکی به این مسیبت دچار شدند.
 

وی بیان کرد: امروز خرمشهرهای که در تصرف غریبه است اهمیت دارد که باید برای آن مبارزه شود.

 

توکلی گفت: فساد تنها چیزی است که می تواند به جمهوری اسلامی ضربه بزند، نه جنگ و نه کودتا و نه اسلحه و چیزهای دیگر اسلام و ایران را از پا نمی اندازد مگر فساد.

 

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: بخاطر ایران، اسلام و قومیت ها لازم است که جنگ با فساد رواج یابد و در دیدبان شفافیت و عدالت در حوزه مبارزه با فساد اقدامات خوبی داشتیم که اقدام به شناسایی، ثابت کردن و متهم کردن به حق اشرار مفسد آنها را معرفی می کنیم و توانستیم اقدامات ارزشمندی انجام دهیم.

 

لازم به ذکر است گروه تواشح اسرام هم به اجرای برنامه پرداختن و در خاتمه مزار شهدای گمنام این دانشگاه غبارروبی شد.

 

 

 

انتهای پیام/


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

احمد توکلیدانشگاه کردستانفتح خرمشهرفساد اقتصادیرئیس سازمان دیدبان شفافیت و عدالت

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.