سخن روز :
دوشنبه 23 اردیبهشت 1398 / 10:25|کد خبر : 5766|گروه : دانشگاهی

533 نخبه کردستانی از خدمات بنیاد نخبگان برخوردار هستند

533 نخبه کردستانی از خدمات بنیاد نخبگان برخوردار هستند

رئیس بنیاد نخبگان گفت: 533 نخبه کردستانی از خدمات این بنیاد برخوردار هستند که بخش نظام وظیفه و جوایز تحصیلی بیشترین خدمات را شامل می شود.

به گزارش کرددانش، امیر علی صادقی اظهار داشت: 160 نخبه از تسهیلات نظام وظیفه و 130 دانشجوی مستعد هم از جوایز تحصیلی بنیاد بهره مند شدند.


وی با اشاره به نامگذاری سال 98 تحت عنوان رونق تولید افزود: نقش نخبگان و سرآمدان علم و فناوری در تحقق این شعار می تواند بسیار مفید و کارساز باشد.


صادقی با بیان اینکه نخبگان علاوه بر حمایت مادی، به حمایت معنوی نیز نیازمند دارند، اضافه کرد: یکی از مهمترین نیازهای نخبگان، داشتن احساس مفید بودن و تاثیر مثبت و ملموس داشتن در جامعه است. 


وی یادآور شد: یکی از عوامل مهم در دمیدن این احساس در نخبگان، حمایت عاطفی مسئولین در اشکال و سطوح مختلف اعم از تشویق و ترغیب به شیوه های گوناگون عملی مانند بها دادن و ارج نهادن به ظرفیت اندیشمند، خلاق و نوآور آنان، ارائه نشانه های عملی مبنی بر اعتماد به آنها در مراحل و مراتب انجام امور و تصدی مدیریت های متناسب با ظرفیت و تخصص شان و حمایت های اداری و مالی از آنها است.


صادقی با تاکید بر اینکه اگر نخبگان به وظیفه و رسالت خود در جامعه به درستی عمل کنند، جایگاه اجتماعی مناسب تری را بدست می آورند، گفت: این امر بخش دولتی و خصوصی را ترغیب و وادار به استفاده از توان نخبگان می کند.


وی درباره برنامه های بنیاد نخبگان استان اظهار داشت: ایجاد کارگروه‌های تخصصی جدید با توجه به پتانسیل های نسبی و مزیت‌های بومی و منطقه‌ای به منظور عملیاتی شدن توان تخصصی نخبگان در راستای نیازهای استان، برگزاری جلسات هم اندیشی با نخبگان و سرآمدان حوزه های مختلف، برگزاری نشست های مشترک نخبگان و کارآفرینان موفق و اجرای تور نخبگان برای بازدید از مراکز صنعتی به منظور مطلع شدن از ظرفیت ها، امکانات و توانمندی های واقعی موجود در این مراکز، جهت تشویق و ترغیب نخبگان برای ورود به حوزه های کارآفرینی و استارت آپی و فعال نمودن چرخه تبدیل ایده به پدیده و یا علم به ثروت در بین نخبگان از جمله این برنامه ها است.


صادقی با بیان اینکه تلاش می شود تا تعامل سازنده و هم افزایی با مراکز علمی و دانشگاهی، تخصصی و فناوری استان برقرار شود، تاکید کرد: حمایت های بیشتری از «بنیاد نوپای حمایت از استعداد های برتر استان کردستان» به منظور حمایت از استعدادهای برتر دانش آموزی کم بضاعت انجام می شود.

 

منبع: ایرنا

انتهای پیام/


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

نخبگان کردستانیبنیاد نخبگان کردستانامیرعلی صادقیرئیس بنیاد نخبگان کردستان

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.