سخن روز :
پنجشنبه 17 خرداد 1397 / 23:02|کد خبر : 5744|گروه : دانشگاهی

بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان کردستان به مناسبت روز جهانی قدس

بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان کردستان به مناسبت روز جهانی قدس

بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان کردستان به مناسبت روز جهانی قدس بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش کرددانش،متن کامل این بیانیه در زیر امده است:

حدود 70 سال از تجاوز آشکار به حقوق اولیه و قبض و غصب وطن مردم مظلوم فلسطین توسط رژیم سفاک، کودک کش و جعلی اسرائیل می گذرد. در عین حال که این مردم ستمدیده در طول این سال ها به انحاء مختلف زیر فشار آتش و دود صهیونیست ها بوده و هزاران نفر از عزیزان خود را از دست داده اند، سازمان های بین المللی بر این جنایات بزرگ و غیرقابل تحمل سرپوش ترس و بی اعتنایی گذاشته اند. آرمان بلند فلسطین که معمار کبیر انقلاب اسلامی با طرح آن بر پایه سنت های الهی؛ به فریاد تظلم در ادبیات سیاسی جهان اسلام رنگ و بوی تازه ای بخشید، آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان را به یک نماد عظیم عدالتخواهی در جهان مبدل ساخته و همراهی و همصدایی مسلمانان و همچنین آزادیخواهان جهان که مبتنی بر احساس مسئولیت و کنش دقیق سیاسی اجتماعی است، نتیجه زنده بودن همیشگی این آرمان است.

 

در منطقه ای که از طرفی حکام خائن به این آرمان، پرچم ارتجاع خود را برافراشته و از طرف دیگر سازشکاران ساده لوح آن از ستم ها و فشارهایی که به مردم فلسطین وارد آمده، غافل اند و با ایجاد دورهای مذاکرات به اصطلاح صلح از قبیل راجرز، مادرید، اسلو، کمپ دیوید و ... در طول سالیان دراز، خلعتی غیر از افزایش فشارها و جنایات بر آن مردم مظلوم، به ارمغان نیاورده اند؛ نظام اسلامی و مردم سرافراز ایران در همراهی با ملت آزادیخواه جهان در حمایت از هدف راهبردی امام خمینی (ره) ایستاده اند. اما معادلات منطقه شکل جدیدتری به خود گرفته است؛ به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل از سوی هم پیمان همیشگی و حامی جنایات آن رژیم، روز قدس امسال را به مراتب حساس تر و البته راهگشاتر جلوه می دهد. اما به یاری خداوند متعال، حضور مردم بصیر و همیشه در صحنه ایران اسلامی به همراه آزادیخواهان جهان در راهپیمایی، از طرفی خط بطلانی همیشگی بر مذاکرات منحط به اصطلاح صلحی خواهد بود که ماحصل آن نیل به یک تجربه ارزشمند، استراتژیک و صدالبته قابل پیش بینی بوده است مبنی بر زیاده خواهی دشمن در صورت عقب نشینی مسلمانانU از طرف دیگر تحرکات اخیر آمریکا و ترامپ؛ این صحنه گردان و دشمن اصلی مسلمانان، جوابی قاطع و کوبنده خواهد گرفت. همچنانکه پیروزی قریب الوقوع مردم سرزمین فلسطین، حاصل و شیرینی سنت الهی به موجب آیه " وَ نُرِيدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَي الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا فِي الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّه وَ نَجْعَلَهُمُ الْوارِثِينَ " است که در سایه سنت دیگر مبنی بر " وَالَّذينَ جاهَدوا فينا لَنَهدِيَنَّهُم سُبُلَنا " رقم خواهد خورد. ان شاءالله

در این راستا دانشجویان بسیجی دانشگاه فرهنگیان استان کردستان ضمن تاکید بر این نکته منبعث از استراتژی نظام اسلامی که تنها راه نجات فلسطین و امت مسلمان از چنگال دشمنان مقاومت و ایستادگی است، از عموم مردم ولایتمدار کردستان دعوت می نماید همراه با مردم مسلمان ایران اسلامی و در حمایت از آرمان فلسطین در راهپیمایی روز جهانی قدس حضور یابند.

والسلام علی من اتبع الهدی

 


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.