سخن روز :
چهارشنبه 9 خرداد 1397 / 08:44|کد خبر : 5732|گروه : دانشگاهی

شنیدیم رهبری فرمودند کسی را مجبور به پوشیدن چادر نکنید

شنیدیم رهبری فرمودند کسی را مجبور به پوشیدن چادر نکنید

عضو تیم ملی سنگنوردی دانشجویان کشور گفت: آنچه شب گذشته شنیدیم، این بود که رهبری فرمودند کسی را مجبور به پوشیدن چادر نکنید و هرکس نسبت به ارزشی که برای خودش قائل است، در این مراسم حاضر شود.

 

به گزارش کرددانش،زهرا داوری، عضو تیم ملی سنگنوردی دانشجویان کشور در گفتگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو در خصوص دیدار شب گذشته رهبر معظم انقلاب با دانشجویان گفت: دیشب برای اولین بار به دیدار رهبری رفتم و حس فوق العاده‌ای داشتم؛ بابت دیدار نفر اول انقلاب بسیار هیجان زده بودم.

داوری با بیان اینکه تا کنون رهبری را فقط در تلویزیون دیده بودم و دیدار ایشان از نزدیک هیجان وصف ناشدنی برای من داشت، تصریح کرد: همه دانشجویانی که آمده بودند، مشتاق دیدار رهبری بودند؛ می یشد این اشتیاق را در چهره و رفتار و گفتار همه دانشجویان دید.

عضو تیم ملی سنگنوردی دانشجویان کشور بیان داشت: کشور ما در جنگ نرم قرار دارد و دشمنان تهمت های زیادی به رهبر معظم انقلاب می زنند تا ایشان را از چشم جوانان بیندازند؛ اما آنچه که در شب گذشته متوجه شدیم، این بود که حضرت آقا اینطور نیستند و نه فقط خود ایشان و بلکه افرادی که در دستگاه رهبری فعالیت می کنند، نیز اینگونه نیستند.

وی با اشاره به اینکه در بخش خواهران هیچکس مجبور نبود چادر بپوشد و این نکته برای شخص من بسیار جالب بود، تصریح کرد: آنچه آنجا شنیدیم این بود که رهبری فرمودند کسی را مجبور به پوشیدن چادر نکنید و هرکس نسبت به ارزشی که برای خودش قائل است در این مراسم حاضر شود.

داوری ادامه داد: به شخصه همیشه فکر می کردم اجبارات از سوی رهبری است؛ اما دیشب متوجه شدم که اینطور نیست و تا کنون هرچه به ما از رهبری بد گفتند، دروغی بیش نبوده و رهبری بیش از حد تصور ما به جوانان لطف و علاقه دارند و کسی را اجبار به کاری نمی‌کنند.

عضو تیم ملی سنگنوردی دانشجویان کشور با بیان اینکه رهبری با صبر و حوصله جواب مطالبات دانشجویان را دادند، بیان داشت: جواب های ایشان به دغدغه دانشجویان بسیار منطقی بود.

وی گفت: بسیار دوست داشتم مانند سایر افرادی که به نمایندگی از تشکل های دانشجویی صحبت کردند، من نیز در ارتباط با ورزش، ورزشکاران و ورزش دانشجویی صحبت کنم که متاسفانه نماینده‌ای از ورزشکاران و ورزش دانشجویی برای صحبت در نظر گرفته نشده بود و صحبتی از ورزش به میان نیامد.

داوری خاطرنشان کرد: مشخص بود که حضرت آقا بسیار دانشجویان را دوست دارند و با دقت به سخنان آنان گوش می دادند و جواب‌های ایشان بسیار قانع کننده بود و امیدوارم سال آینده مجدد این توفیق را داشته باشم با رهبر معظم انقلاب دیدار و اجازه صحبت پیدا کنم.

عضو تیم ملی سنگنوردی دانشجویان کشور افزود: اینکه مقابل رهبری بتوانیم آزادانه صحبت کنیم و وقتی از آنجا خارج می‌شویم بگوییم آزادی بیان نداریم، بسیار زشت و مسخره است.

وی با اشاره به اینکه همه دانشجویان آزادانه حرف‌های خود را زدند و هیچگونه فضای بسته‌ای برای نقد نظرات وجود نداشت، افزود: در بسیاری از موارد رهبری با دانشجویان شوخی می‌کردند و حتی حرف دانشجویان را تایید می‌کردند که این نشانه بارزی از وجود آزادی بیان در کشور است.

داوری تصریح کرد: سال اول دانشگاه هستم و متاسفانه تا کنون فضایی ایجاد نشده بود که بتوانم با رهبری دیدار داشته باشم و آنچه در سطح جامعه توسط برخی افراد درباره رهبری گفته می‌شود با آنچه به شخصه از نزدیک دیدم، بسیار متفاوت است.

عضو تیم ملی سنگنوردی دانشجویان کشور در پایان گفت: به اندازه‌ای فضای دیدار با رهبری صمیمانه بود که کسی فکر نمی‌کرد در حال صحبت با رهبر کشور است و وقتی می‌دیدم رهبری با دقت به صحبت های دانشجویان گوش می‌دهند؛ در دل خودم می‌گفتم چقدر لذت بخش است که ما جوانان در منظر رهبری دیده می‌شویم و چقدر خوب است که چنین رهبر خوب و صمیمی را داریم.


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

دیدار دانشجویان با رهبر

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.