سخن روز :
دوشنبه 7 خرداد 1397 / 08:43|کد خبر : 5717|گروه : اجتماعی

مزیت‌ها و چالش‌های اجرای طرح پیاده‌راه سازی خیابان فردوسی سنندج

مزیت‌ها و چالش‌های اجرای طرح پیاده‌راه سازی خیابان فردوسی سنندج

پیاده‌راه‌سازی خیابان‌فردوسی سنندج از جمله طرح‌هایی است که به منظور حل مشکلات ترافیکی و رونق گردشگری از چند سال گذشته مطرح شده اما بنا به دلایل مختلف اجرای آن با تاخیر مواجه شده است.

 

به گزارش کرددانش،تسنیم نوشت؛ چند سالی است با توجه به افزایش استفاده از خودروهای شخصی در شهر سنندج، رفت‌‌وآمد مردم با معضل ترافیک‌ روبه‌رو شده و مشکلات و چالش‌های گوناگونی برای مردم بوجود آورده و مجموعه مسئولان شهری را به این امر وا داشت تا با ارائه راهکارهای متفاوت به‌دنبال حل این معضل باشند.

پروژه‌ پیاده‌راه سازی "خیابان فردوسی سنندج" از جمله طرح‌هایی است که به منظور حل مشکلات ترافیکی هسته مرکزی شهر و رونق گردشگری از سال 95 مطرح شده اما تاکنون اجرایی نشده است، هرچند اخیراً زمزمه‌های اجرای این طرح گله‌مندی‌های برخی از شهروندان مسن و رانندگان تاکسی این مسیر را به‌دنبال داشته، اما انگار مسئولان برای رفع نگرانی‌های آنان، برنامه‌ریزی و تدبیر لازم اندیشیده‌اند و علاوه بر آن، دستفروشان سطح شهر نیز ساماندهی می‌شوند.

اختصاص 6 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح پیاده‌راه سازی "خیابان فردوسی سنندج"

استاندار کردستان در این‌باره با اشاره به معضل ترافیک هسته مرکزی شهر اظهار داشت: خوشبختانه 6 میلیارد تومان اعتبار به اجرای طرح پیاده‌ راه سازی «خیابان فردوسی سنندج» اختصاص یافت.

بهمن مرادنیا با تاکید بر ضرورت مشارکت جدی مردم در اجرای طرح‌ها و پروژه‌های شهری تصریح کرد: مردم باید مطالبه‌گر باشند و خواسته‌های خود را مطرح کنند.

شهرداری مصمم به اجرای طرح پیاده‌راه سازی "خیابان فردوسی سنندج" است

شهردار سنندج در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج، اظهار داشت: شهرداری سنندج در اجرای طرح پیاده‌ راه سازی «خیابان فردوسی سنندج» مصمم است و هیچ شکی در آن نیست اما زمان اجرای آن دقیقاً مشخص نیست چراکه نرم‌افزار این طرح تا یک ماه و نیم آینده آماده می‌شود و باید مقدمات آن فراهم شود.

حشمت‌الله صیدی با بیان اینکه 7 مکان مختلف برای ساماندهی دستفروشان خیابان‌های سطح شهر در نظر گرفته شده است، افزود: همزمان با اجرای طرح پیاده‌ راه سازی «خیابان فردوسی سنندج»، دستفروشان نیز به پارک کودک و دیدگاه سنندج منتقل می‌شوند.

وی گفت:  هرچند در پارک کودک مشکلاتی همچون معابر روشنایی، آسفالت و سرویس بهداشتی داریم اما تا یک ماه آینده آن را تمام می‌کنیم و ساماندهی دستفروشان در تیرماه امسال اجرایی می‌شود.

شهردار سنندج تصریح کرد: زمان اجرای طرح پیاده‌ راه سازی «خیابان فردوسی سنندج» دقیق مشخص نیست چراکه هنوز کارهای مقدماتی آن به اتمام نرسیده و نرم‌افزار این طرح در حال تهیه است و قول داده‌اند تا یک ماه و نیم آینده آن را تمام کنند.

وی گفت: دستفروشی مشکل شهرداری نبوده بلکه مشکل افراد جامعه است اما برای ساماندهی دستفروشان حاضر به تقبل هزینه هستیم تا مشکل شهر برطرف و در این راستا چادرهای مناسب برای آنان تهیه شده و در مکان‌های جدید برنامه‌های فرهنگی اجرا می‌کنیم تا بلکه مردم نیز برای خرید از آنان تشویق شوند.

صیدی افزود: امیدواریم با کمک مردم و اصحاب رسانه بتوانیم این برنامه‌ها را اجرایی کنیم.

شهردار سنندج گفت: در زمان اجرای پیاده‌ راه سازی «خیابان فردوسی سنندج»، شبانه مسیر تاکسی میدان آزای به سمت میدان انقلاب آزاد و در طول روز نیز مسیری برای خودروهای پلیس و امدادی تعیین اما تردد تاکسی ممنوع می‌شود و وسیله‌هایی برای جابجایی افراد ناتوان و بیمار پیش‌بینی شده است.

آغاز مبلمان‌سازی "خیابان فردوسی سنندج" پس از ماه مبارک رمضان امسال

رئیس شورای شهر سنندج در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج، با بیان اینکه اجرای پیاده راه یکی از نیازهای شهری است، اظهار داشت: چندین سال است که بر روی طرح پیاده‌ راه سازی «خیابان فردوسی سنندج» کار شده و مطالعاتی انجام داده‌اند تا آن را اجرا کنند.

جلال شریعتی افزود: تاکنون بررسی‌ها، نظرسنجی‌ها و جلسات زیادی برای اجرای هرچه بهتر طرح پیاده‌ راه سازی «خیابان فردوسی سنندج» انجام شد تا تصویب شد، قرار بود در سال گذشته این طرح را اجرا کنند که با مخالفت‌های مختلف و کمبود اعتبارات روبه‌رو شد اما امسال شهرداری مصمم به اجرای آن است.

وی گفت: قرار است مبلمان شهری برای مسیر پیاده‌ راه سازی «خیابان فردوسی سنندج» طراحی و  6 میلیارد تومان اعتبار به آن اختصاص داده شده و امیدواریم پس از ماه مبارک رمضان مبلمان‌سازی شهری آغاز شود.

شریعتی با اشاره به نگرانی‌های رانندگان تاکسی مسیر «خیابان فردوسی سنندج افزود: درست است در صورت اجرای این طرح تردد تاکسی در مسیر خیابان فردوسی سنندج ممنوع می‌شود اما برای حل مشکل آنها نیز برنامه‌ریزی شده است.

نگرانی‌های 1500 راننده تاکسی سنندجی از اجرای طرح پیاده‌راه سازی "خیابان فردوسی"

اسماعیل مکری نماینده تاکسیرانان شهر سنندج نیز با اشاره به نگرانی‌های رانندگان تاکسی مسیر «خیابان فردوسی سنندج، اظهار داشت: قرار بر این است که طرح پیاده‌ راه سازی در «خیابان فردوسی سنندج» اجرا شود، ما مخالف این طرح و توسعه شهر نیستیم و به سهم خود نیز کمک هم می‌کنیم اما سئوال اینجاست چه بستر، کار و برنامه‌ای برای یکهزار و 500 راننده تاکسی که در این مسیر فعالیت و مسافر جابه‌جا می‌کنند، در نظر گرفته شده است، باید این افراد چکار کنند.

القصه؛ هر چند از سوی برخی افراد و رانندگان تاکسی نگرانی‌هایی بابت اجرای طرح پیاده راه «خیابان فردوسی سنندج» وجود دارد، اما باید در مرحله ابتدا ببینیم آیا شهرداری توان اجرای این طرح را دارد یا خیر، سپس در مرحله اجرا مزیت‌ها و چالش‌های طرح را بررسی می‌کنیم.


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

پیادراه خیابان فردوسی سنندج

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.