سخن روز :
چهارشنبه 2 خرداد 1397 / 08:11|کد خبر : 5694|گروه : اجتماعی

روایت یک فرزند و برادر شهید از جنایات گروهک‌های ضدانقلاب در کردستان

روایت یک فرزند و برادر شهید از جنایات گروهک‌های ضدانقلاب در کردستان

یکی از رزمندگان دوران دفاع مقدس کردستان می‌گوید: گروهک‌های ضدانقلاب داعیه دفاع از مردم کرد را داشتند اما آنها بدترین جنایات را در حق این مردم روا داشتند و چه افرادی شاخص و مردم بیگناهی را در این استان به رگبار بستند و به شهادت رساندند.

 

به گزارش کرددانش، مپندارید کسانی که در راه خدا کشته شده‌اند مرده‌اند بلکه آنان زنده‌اند و نزد پروردگارشان روزی می‌خورند. (سوره آل عمران آیه 129)

شهادت اقبال بلندی است که تنها شامل شایستگان می‌شود و خوشا به حال آنانی که متاع اندک دنیا را به بهشتی جاویدان فروخته و در پیشگاه خداوند حضور یافته‌اند.

شهید کسی است که در راه خدا و برای تأمین امنیت دیگران و بخاطر حق و عدالت جان خود را تقدیم می‌کند در واقع شهید اوج ایثار است که هیچ کلمه‌ای نمی‌تواند جایگاه شهید را به طور کامل بیان کند.

 شهیدان برای حفظ ارزش‌های مملکت و ناموس مسلمانان از جان خود گذشتند چه بسا شهیدانی که سنی کم دارند اما روح بزرگ آنان مانع پیشرفت و ازجان گذشتگی‌شان نمی‌شود.

شهید اوج اقتدار یک ملت است که خونش، نامش و خانواده‌اش ارزشی والا دارد. فداکاری در راه میهن باشکوه‌ترین وظیفه و عشق ورزیدن به آب و خاک خود، مقدس‌ترین احساس است ملتی را می‌توان زنده نگه داشت که آزادی و استقلال داشته باشد.

محمدفاتح رستمی از رزمندگان دوران دفاع مقدس و از خانوادهای است که چهار شهید والامقام را تقدیم انقلاب و اسلام کرده ضمن اینکه خودش قریب به چهار سال در جبهه‌های جنگ حضور خالصانه داشته است.

وی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: در پاییز سال 59 که رژیم بعثی عراق به ایران حمله کرد، کشور ایران و رزمندگان همچنان مقاومت داشتند.

رستمی افزود: در سال 59 عراق تا نزدیکی آبادان پیشروی کرد و در محاصره افتاد اما موفق به گرفتن آن نشدند. مقاومت وروحیه رزمندگان به قدری بالا بود که توانستند در همان سال حصر آبادان را بشکنند.

به گفته این رزمنده دوران دفاع مقدس، ساعت نزدیک 15 عصر بود که اعلام کردند خرمشهر آزاد شد و در خیابان‌ها شیرینی و شربت پخش می‌کردند مردم داوطلبانه به جبهه‌های جنگ می رفتند برادر بزرگترم محصل بود با شنیدن این خبر اصرار کرد تا به جنگ برود و علیه متجاوزین و کفار بجنگد.

وی گفت: پدرم با شناختی که از گروهک‌ها داشت مخالف ظلم، بی‌عدالتی و فساد آنها بود با برادرم موافقت کرد و به او گفت به جنگ برو و علیه این متجاوزین و مفسدین بأیست و نگذار آنها به خاک و خانه‌ات تجاوز کنند.

رستمی خاطرنشان کرد: اطلاعاتی که برادرم از آنها داشت و مقاومت پدرم در مقابلشان موجب دشمنی این گروهک‌ها با خانواده ما شد. پدرم سه ماه و 15 روز در زندان گروهک‌های ضدانقلاب زندانی بود، چند ماه از آزادی او نگذشته بود که عوامل آنها به خانه ما حمله کردند و پدر، مادر و دو برادرم را به شهادت رساندند. 

وی اذعان داشت: محمدصالح رستمی، محمد نامیق رستمی، محمدهادی رستمی و آمنه علیمرادی چهار شهید خانواده بنده هستند که دوم بهمن ماه 63 به دست گروهک‌های ملحد و از خدا بی‌خبر به شهادت رسیدند.

رستمی تصریح کرد: بعد از شهید شدن خانواده‌ام تصمیم گرفتم تا من هم به جبهه بروم و با متجاوزان بجنگم.

این برادر و پسر شهید یادآوری کرد: در سال 64 وارد عرصه نظامی شدم و تا سال 65 در منطقه عملیاتی سقز و سردشت که مکان گروهک‌های اشرار و ضدانقلاب بود در جبهه‌ها حضور داشتم.

وی اضافه کرد: نیروهای تازه نفسی که به آنجا می‌رفتند برای مدتی در سخت‌ترین شرایط و سرمای زیاد در خط مقدم با دشمن مقابله می‌کردند سختی در آنجا به حدی بود که 14 نفر نیرو باید در سنگری کوچک نگهبانی می‌دادند اگر نیرویی تنها می‌شد به وسیله قاچاقچیان آن منطقه یا اشرار اسیر می‌شد و گاهی چند نفر از نیروهای ما نبود امکانات داشتند و دشمن هم از آن طرف با تیربار پاتک و خمپاره به آنها حمله می‌کردند ولی روحیه خود را ازدست نمی‌دادند و در آن شرایط هم به فکر دفاع از سرزمین و میهنشان بودند.

رستمی عنوان کرد: کوهی به نام (گمو) در عراق وجود داشت که تسلط زیادی بر پایگاه‌های ایران داشت و با تیربارهای خود نیروهای ما را به شهادت می‌رساندند اگر نیروهای ما موفق به فتح آن می‌شدند می‌توانستیم تلفات کمتری بدهیم و نیروهای ما امنیت پیدا می‌کردند ولی متأسفانه پس از چندین بار حمله موفق به فتح آن نشدیم.

وی خاطرنشان کرد: حبیب امینی، خلیل‌الله چراغی، برادر شهید علی بقایی و فرمانده گردان علی‌اوسط فکری در (عملیات نصر1) شهید شدند که متاسفانه پیکر مطهر شهید فکری در همان محل جا ماند و این یکی از بدترین خاطره‌های من در ایام مقابله با گروهک‌های متجاوز بود.


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.