سخن روز :
پنجشنبه 27 اردیبهشت 1397 / 09:28|کد خبر : 5670|گروه : دانشگاهی

ماجرای خوابگاه دانشجویی در کردستان که شبیه زندان است

ماجرای خوابگاه دانشجویی در کردستان که شبیه زندان است

یکی از خوابگاه های دانشگاه کردستان که پنجره های آن بوسیله ایرانیت پوشیده شده است در شبکه‌های مجازی به عنوان زندان معرفی شده است اما نه تنها این ساختمان خوابگاه دخترانه نیست بلکه به خاطر همسایه‌ها جلوی پنجره‌ها ایرانیت نصب شده است.

 

به گزارش کرددانش،عکس ساختمانی که از خوابگاهی در سنندج گرفته شده بود مدتی در شبکه‌های  مجازی جریان ایجاد کرد, در زیر نویس عکس این خوابگاه به زندان تشبیه شده بود و عنوان شده بود این عکس متعلق به خوابگاه دخترانه است, اما نه تنها این خوابگاه دخترانه نیست بلکه این بار به خاطر همسایه‌های خوابگاه جلوی پنجره‌ها ایرانیت کشیده شده است, مسئولان می‌گویند آنقدر همسایه‌ها از سر و صدا و شیطنت‌های دانشجویان به تنگ آمده بودند که چند بار شکایت کردند و همین هم سبب شد مسئولان خوابگاه تصمیم بگیرند جلوی پنجره‌ها را با ایرانیت بپوشانند.


این خوابگاه که شاهد نام دارد در میان یک مجتمع مسکونی قرار گرفته است و قرار است با ساخت خوابگاه در پردیس دانشگاه این خوابگاه منتقل شود که به گفته مسئولان این جا به جایی چند وقتی طول می‌کشد، اما تا آن زمان به خاطر همسایه‌ها دانشجویان مجبورند این ایرانیت‌های سفید را تحمل کنند

 

ابراهیم سلیمانی مدیر دانشجویی دانشگاه کردستان گفت: این خوابگاه دخترانه نیست بلکه خوابگاه پسرانه است و محل آن در یک مجتمع مسکونی واقع شده است. از  سال ۸۵ ساختمان این خوابگاه خریداری شده و به عنوان خوابگاه پسران مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما به دلیل اینکه دانشجویان باعث ناراحتی همسایه‌ها می‌شدند و ایجاد مزاحمت می‌کردند خانواده‌ها به دیوان عدالت اداری شکایت کردند و حتی حکم تخلیه آنجا را هم گرفتند. از آنجا که دانشگاه در حال حاضر امکان جابه جایی خوابگاه را ندارد مسئولان خوابگاه تصمیم گرفتند بر روی پنجره‌ها ایرانیت نصب کنند تا این تنش و ناراحتی از بین برود البته این ایرانیت‌ها با پنجره کمی فاصله دارد و امکان رد وبدل شدن هوا کاملا وجود دارد.
 

سلیمانی افزود:  پیش از این ایرانت‌های زرد رنگ نصب شده بود، اما دو سال است این ایرانت‌ها تغییر و ایرانت سفید بر روی آن نصب شده است.
 

مدیر دانشجویی دانشگاه کردستان گفت: خیلی‌ها در شبکه‌های مجازی با زدن عکس این خوابگاه اعلام کردند که این جا شبیه زندان است و خوابگاه دخترانه است و به خاطر آنکه اتاق دانشجویان دختر دید نداشته باشد مسئولان خوابگاه این کار را کرده اند که این موضوع به کل اشتباه است.
 

وی یاداور شد: ما پیش از این راه‌های دیگر را نیز امتحان کرده بودیم بر روی شیشه‌ها برچسب‌های شیشه مات کن نصب کردیم، اما باز هم دانشجویان شیطنت کردند و شیشه مات کن‌ها را کندند تصمیم بر این بود که بر روی شیشه‌ها نرده نصب شود، اما با مشورت با آتش نشانی متوجه شدیم این کار به شدت خطرناک است حتی طبقات اول خوابگاه دختران را نیز میله نصب نکردیم، زیرا براساس مبحث ۱۵ ساختمان, این کار به شدت خطرناک است.
 

سلیمانی در توضیح نحوه حل این مشکل گفت: از مدتی قبل بنیاد ۱۵ خرداد در مناطق کم برخوردار اقدام به ساخت خوابگاه کرده است و با کمک آن‌ها قرار است خوابگاه جدید ساخته و دانشجویان خوابگاه دانش به خوابگاه جدید منتقل شود این خوابگاه‌های جدید قرار است در پردیس اصلی دانشگاه ساخته شود که ۴۰۰ نفر نیز ظرفیت دارد. اما از آنجا که اصل تسهیلات ساخت این خوابگاه‌ها باید دو سال تمام شود باید درآمد دانشگاه را بالا ببریم تا بتوانیم آن را پرداخت کنیم به احتمال قوی ساخت این خوابگاه‌ها تا دو سال به طول بینجامد.
دانشجو

 


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

خوابگاه دانشگاه کردستان یا زنداندانشگاه کردستانمدیر دانشجویی دانشگاه کردستان

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.