سخن روز :
شنبه 1 اردیبهشت 1397 / 10:52|کد خبر : 5591|گروه : دانشگاهی

در همایش بزرگ چهار دهه ایستادگی در پرتو گفتمان انقلاب اسلامی عنوان شد

مدیران عوام‌زده شده‌اند/افکار داعشی در کردستان جایگاهی ندارد

مدیران عوام‌زده شده‌اند/افکار داعشی در کردستان جایگاهی ندارد

عضو هیات علمی دانشگاه کردستان گفت: متاسفانه فعالیت‌های فرهنگی حالت عوامانه پیدا کرده است، مدیران ما به جای پیشرو بودن به دنبال افکار عامیانه هستند و دچار عوام‌زدگی شده‌اند که این امر موجب پسرفت اجتماعی شده و ما را از حرکت به جلو باز می‌دارد.

به گزارش کرددانش، فارس نوشت؛ احمد نهیرات شامگاه پنجشنبه در همایش بزرگ چهار دهه ایستادگی در پرتو گفتمان انقلاب اسلامی که با حضور نماینده رهبری در شورای عالی امنیت ملی در محل سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی استان کردستان برگزار شد، اظهار کرد: دکتر سعید جلیلی با اخلاق و موضع‌گیری‌های سیاسی خود ما را به یاد روزهای اول پیروزی انقلاب اسلامی می‌اندازد.

وی بیان کرد: متولیان سیاست انقلاب اسلامی ذخیره‌های انقلاب هستند که باید همیشه آنها راحفظ و در راه آنها قدم برداریم.

 عضو هیات علمی دانشگاه کردستان در خصوص مناطق فرهنگی کردستان اذعان کرد: حساسیت این منطقه به دلیل دو مسله مهم قومی و مذهبی است که در اوایل انقلاب این حساسیت با مدیریت مدیران ارشد ختم به خیر شد و به یک استان آرام و در حال پیشرفت تبدیل شد.

نهیرات خاطرنشان کرد: در جریان فتنه، علمای اهل سنت این منطقه به خوبی عمل کردند و کمک حال دولت و ملت شدند.

وی با بیان اینکه منطقه کردستان سنی‌نشین هستند، افزود: این استان تقریبا از افکار داعشی پاک بوده است و در این استان جایگاهی ندارد که این امر از برکت وجود علمای اهل سنت بوده است.

به گفته این مقام مسوول، استان کردستان به عنوان قوم کرد بیانگر اصالت دینی و ملی است و در این راستا هم اقدامات خوبی صورت گرفته است نباید اجازه داد برخی‌ها از مذهب و یا قومیت سوئاستفاده کرده و دست به اقدامات فتنه بزنند.

وی با بیان اینکه ما باید در مقابل مذهب شافعی به عنوان یکی از مذاهب دین اسلام دفاع و حمایت کنیم، عنوان کرد: نباید به فرصت‌طلبان اجازه دهیم به دلیل قومیت مشکل‌ساز شوند تاکنون مدیریت در این استان خوب بوده است.

وی عنوان کرد: متاسفانه فعالیت‌های فرهنگی حالت عوامانه پیدا کرده است، مدیران ما به جای پیشرو بودن به دنبال افکار عامیانه هستند و دچار عوام‌زدگی شده‌اند که این امر موجب پسرفت اجتماعی شده و ما را از حرکت به جلو باز می‌دارد.

نهیرات با بیان اینکه مسله بومی‌سازی نباید ما را از باندبازی غافل کند، گفت: برخی با پوشش فعالیت‌های مدنی، عدالت، سیاسی و حکومتی دست به اقداماتی می‌زنند که در مقابل آنها، خوبان ما متاسفانه به زحمت می‌افتند.

عضو هیات علمی دانشگاه کردستان در پایان اظهار کرد: مردم کردستان در اخلاق، رفتار و سنت‌ها با اصول اسلام هماهنگ هستند چراکه هیچ کدام از کوچه‌های استان بدون مسجد و عالم دینی نیستند امیدواریم ما بتوانیم وظیفه هم شهروندی و هم وطنی خودرا در قبال آنها به جا آوریم.


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.