سخن روز :
پنجشنبه 30 فروردین 1397 / 09:57|کد خبر : 5587|گروه : دانشگاهی

فراخوان سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان منتشر شد

فراخوان سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان منتشر شد

فراخوان ارسال آثار برای سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی کاربردی، محیطی مریوان که قرار است شهریور امسال برگزار شود، منتشر شد.

به گزارش کرددانش،به نقل از از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، فراخوان سیزدهمین دوره این جشنواره در 6 بخش تخصصی و با تاکید بر سه مشخصه تئاتر خیابانی، کاربردی و محیطی منتشر شد.


محورهای مورد تاکید این دوره با توجه به آزاد بودن موضوع آثار، وفاق و انسجام اجتماعی و مشارکت سیاسی برای پیشرفت کشور، ترویج فرهنگ اصیل ایران اسلامی، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و ادبیات پایداری (با اولویت معرفی رشادت های شهدای استان کردستان به مناسبت برگزاری کنگره بزرگ ٥٤٠٠ شهید استان کردستان)، ترویج نشاط اجتماعی و روحیه امید با تکیه بر فرهنگ ایران اسلامی، موضوعات شهر و شهروندی، محیط زیست، منابع طبیعی و ثروت های ملی (با تاکید بردریاچه زریبار)، ترویج فرهنگ صلح و دوستی و احترام متقابل بین ملت ها و مبازره با تروریسم، جوانان، اشتغال و ازدواج معرفی شده است.


در این راستا، نگاه ویژه جشنواره بر 2 موضوع آگاهی بخشی و دانش افزایی درباره آسیب های اجتماعی ناشی از اعتیاد، بیکاری، طلاق و تلاش در پیشگیری از این آسیب ها و حمایت از کالای ایرانی درج شده است.


سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی، کاربردی و محیطی مریوان در بخش های مسابقه ایران، نمایش های آیینی و سنتی، تئاتر ملل، تئاتر کودک و نوجوان، مهمان، کارگاه های آموزشی و نشست های تخصصی برگزار خواهد شد.


در بخش مسابقه ایران تاکید شده که در این بخش رقابتی، دبیرخانه جشنواره پذیرای طرح و ایده متقاضیان خواهد بود که باید به صورت پروپزال اجرایی ارائه شود.


آثار متقاضی این بخش می بایست تا پیش از این در هیچ جشنواره رقابتی در گستره سراسری شرکت نکرده و تا پیش از مهلت ارسال آثار دارای حداقل پنج اجرای عمومی باشند.


بخش نمایش های آیینی و سنتی نیز رقابتی بوده و بر اساس انتخاب هیات داوران در هر کدام از بخش های تحقیق و پژوهش آیین ها، کارگردانی، طراحی فضای نمایشی، موسیقی، یک برگزیده معرفی شده و به برگزیدگان جوایزی اهدا می شود.


بخش تئاتر کودک و نوجوان با هدف حمایت از آثار هنر خلاق و تربیت نسل آینده و رشد و پرورش فرزندان ایران اسلامی، به صورت غیر رقابتی برگزار خواهد شد.


نقش آموزشی و تربیتی در انتقال مضمون به مخاطب، اولویت انتخاب در این بخش است، در این بخش دبیرخانه جشنواره، پذیرای نمایش های تولید شده متقاضیان خواهد بود که ضروری است به صورت نسخه تصویری ارائه شود.


مطابق فراخوان مهلت دریافت طرح و ایده در هر یک از بخش های جشنواره اول خرداد سال جاری و زمان اعلام نتایج ارزیابی طرح و ایده نیز همزمان با 12 خرداد امسال است.


ضروری است که جزییات مندرج در فراخوان توسط کارگردانان متقاضی به دقت مطالعه و مدارک مورد نیاز هر بخش به همراه فرم تکمیل شده تقاضای حضور تا تاریخ یاد شده به دبیرخانه جشنواره واقع در کردستان، مریوان، بلوار امام خمینی (ره)، مجتمع فرهنگی هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان با کدپستی: ٦٦٧١٧٤٣١٧٣ ارسال شود.


شماره تلفن دبیرخانه جشنواره شامل: ٠٨٧٣٤٩٣٦٢٥-٠٨٧٣٤٦٠١١٥٤ و نمابر ٠٨٧٣٤٦٠١١٥٥ - ٠٨٧٣٤٥٩٣٦٢٦ و نشانی الکترونیکی MARIWAN.FESTIVAL@GMAIL.COM برای ارتباط با هنرمندان اعلام شده است.


جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان با هدف توسعه و ترویج تئاتر بیرونی و گسترش ارتباط سازنده تئاتر با مخاطبان و عموم شهروندان توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان و اداره کل هنرهای نمایشی با همکاری انجمن هنرهای نمایشی ایران و انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان برگزار می شود.


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

تئاتر خیابانی مریوانمریوان

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.