سخن روز :
چهارشنبه 8 فروردین 1397 / 12:04|کد خبر : 5534|گروه : دانشگاهی

دانشجوی دانشکده یزدانپناه سنندج:

با حمایت از کالای ایرانی مانع خم شدن کمر تولیدکنندگان داخلی شویم

با حمایت از کالای ایرانی مانع خم شدن کمر تولیدکنندگان داخلی شویم

دانشجوی دانشکده یزدانپناه سنندج گفت: مردم با حمایت متعصبانه از کالای ایرانی و مسئولین با برخورد با واردات بی رویه کالاهایی که در کشور خودمان توانایی ساخت و تولید آن را داریم مانع خم شدن کمر تولیدات داخلی در کشور شوند.

به گزارش کرددانش،سید علیرضا زمانی دانشجوی دانشکده یزدان پناه سنندج در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار کُرددانش اظهار داشت: در چند سال اخیر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) با دیدی روشن و ایدئولوژیک به تحولات منطقه ای و کش و قوس های داخلی و خارجی، جهت دهی سیاست های کشور را حول محور اقتصاد چرخاندند امسال نیز با تعیین شعار حمایت از کالای ایرانی که از ابعاد اقتصاد مقاومتی است به سیاست و مسیر کشور جهت دادند اما پیام امسال رهبری دو مخاطب اصلی دارد اول دولتمردان و مسئولان ذیربط در کشور و دوم مردم ایران .

 

وی یادآور شد: حمایت از کالای ایرانی وظیفه هر ایرانی است, باید متعصبانه کالای ایرانی تهیه و مصرف کنیم تا با این کار برای جوان ایرانی کار و اشتغال ایجاد شود.

 

زمانی افزود:  جهت تحقق یافتن شعار سال از دولت مردان و مسئولین کشور انتظار داریم با کسانی که دست به واردات بی رویه کالاهایی که در کشور خودمان توانایی ساخت و تولید آن را داریم مقابله و بر خورد کنند تا کمر تولیدات داخلی در کشور خم نشود .

 

این دانشجوی کردستانی تاکید کرد: متاسفانه در سال های اخیر طوفان بزرگ واردات تولیدات خارجی باعث شده است که صدمات زیادی به کشور وارد شود و در نتیجه این طوفان بزرگ، بیکاری بسیاری از جوانان کشور و مشکلات اقتصادی را در پی داشته است .

 

وی ادامه داد: شاید عده ای معتقد باشند که کالای ایرانی کیفیت ندارد اما اگر تولید کننده از سوی دولت و مردم حمایت شود کیفیت کالاهای ما نیز اصلاح میشود و به جای اینکه پول های کلان واردات کالاهای خارجی و غیر ضروری در جیب دلال های ثروتمند برود و باعث بیرون رفتن ازر از کشور شود باید با حمایت خود از کالای ایرانی در راه اشتغال جوانان این مرز و بوم قدم های بزرگ برداریم, باشد روزی که تمام کالاها و تجهیزات مورد نیازمان در کشور تولید کنیم و به خود کفایی کامل برسیم .

 

این دانشجوی دانشکده یزدانپناه سنندج گفت: ما دانشجویان باید جهت ترویج و حمایت از کالای ایرانی با تمام توان و با استفاده از پتانسیل دانشگاه ها کمر همت ببندیم و در این امر مانند همت ها، جهان آرا ها، چمران ها و حاج احمد ها مجاهدت کنیم.

 


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

سید علیرضا زمانی دانشجوی دانشکده یزدانپناه سنندجسید علیرضا زمانی و شعار سال حمایت از کالای ایرانیواردات بی رویه کالا

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.