سخن روز :
یکشنبه 5 فروردین 1397 / 10:27|کد خبر : 5525|گروه : دانشگاهی

دانشجوی دانشگاه مذاهب اسلامی واحد کردستان:

دانشجویان ظرفیت عظیمی برای تحقق شعار سال 97 هستند

دانشجویان ظرفیت عظیمی برای تحقق شعار سال 97 هستند

دانشجوی دانشگاه مذاهب اسلامی واحد کردستان با بیان اینکه آمار چهار میلیونی دانشجویان کشور میتواند ظرفیت های بزرگی برای خلق و تحقق شعار سال 97 باشد گفت: از امروز اگر هر دانشجو برای تامین نیاز های روزمره خود از کالاهای ایرانی استفاده کند و این امر را به عنوان قشر تحصیل کرده و تاثیرگذار در خانواده خود نهادینه کند، دیگر کارخانه ای بابت فروش نرفتن محصولاتش بسته نمیشود و کارگری بیکار نمی ماند.

به گزارش کرددانش،محمدصادق هاشمی دانشجوی دانشگاه مذاهب اسلامی کردستان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار کُرددانش اظهار داشت: همانطور که میدانیم چند سالی است نامگذاری هایی که رهبر معظم انقلاب در ابتدای هر سال انجام میدهند حول محور اقتصاد و بویژه اقتصاد مقاومتی می چرخد که این امر اهمیت این موضوع از نظر رهبری و همچنین نیاز جامعه کنونی ما به این عوامل را نشان میدهد.

 

وی افزود: متاسفانه در سال‌های اخیر سیل عظیم تولیدات خارجی باعث شده صدمات بسیار زیادی به کشور وارد شود و در نتیجه بیکاری بسیاری از جوانان کشور و مشکلات اقتصادی را در پی داشت پس امسال رهبر معظم انقلاب این سال را به نام سال #حمایت_از_کالای_ایرانی نامگذاری کردند که نشان از اشراف جامع بر مسائل جامعه و وضع زندگی و معیشت مردم دارد.

 

این دانشجوی دانشگاه مذاهب اسلامی کردستان گفت: چند سالیست که در سطح کشور شاهد بسته شدن و به حالت تعلیق درآمدن کارخانه ها و کارگاه های زیادی هستیم که همین باعث بیکاری قشر تولید کننده و کارگر ما و معضلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی زیادی به تبع آن هستیم و نامگذاری امسال میتواند تحولی عظیم در کشور ایجاد کند.

 

وی با تاکید بر اینکه مردم و ما دانشجویان به عنوان جامعه چهار میلیونی دانشجویان ایران اسلامی باید در راستای تحقق این شعار بکوشیم گفت: آمار چهار میلیونی دانشجویان کشور میتواند ظرفیت های بزرگی خلق کند البته اگر در مسیر درست قرار بگیرد.

 

هاشمی ادامه داد: از امروز اگر هر دانشجو برای تامین نیاز های روزمره خود از کالاهای ایرانی استفاده کند و این امر را به عنوان قشر تحصیل کرده و تاثیرگذار در خانواده خود نهادینه کند، دیگر کارخانه ای بابت فروش نرفتن محصولاتش بسته نمیشود و کارگری بیکار نمی ماند.

 

وی افزود: دانشجویان امروز همان هایی هستند که تا چند سال دیگر خودشان تشکیل خانواده خواهند داد, پس اگر فرهنگ حمایت از کالای ایرانی از همین الان در دانشجویان ما فراگیر شود، تا دهه های بعد هم, کشور ما از معضلات بسته شدن کارخانه ها و بیکاری کارگران و فروش نرفتن تولیدات داخلی مصون میماند.

 

این دانشجوی کردستانی تصریح کرد: البته نباید از این امر بسیار مهم غافل شد که دولت هم باید با موازی کاری و حمایت همه جانبه از کالا و کارگر ایرانی، از جمله ممنوعیت از واردات بی رویه, ممنوعیت از واردات کالاهای بنجل و بی کیفیت خارجی که دارای موارد مشابه ساخت داخل هستند, حمایت همه جانبه از کارخانه ها، کارگاه ها و تولیدی ها و سهولت در اختیار دادن مواد اولیه, حمایت از قشر کارگر و ایجاد روحیه امید و انگیزه در آنها و.. در تحقق این امر بکوشد.

 

هاشمی یادآور شد: در واقع حمایت از کالای ایرانی بدین معناست که هرکس در هر جایگاهی و موقعیتی به تقویت تولید ملی کمک کند؛ یکی با خرید کالای ایرانی (مردم و مصرف کنندگان)، دیگری با تولید بیشتر و با کیفیت تر (تولیدکنندگان، سرمایه گذاران و کارگران) و دیگران با کوشش علمی و  ...؛ به طور قطع تقویت تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی با تامین بازار (خرید کالای ایرانی) آغاز می شود و به سایر بخش ها (تامین مواد اولیه مناسب، علم و فن آوری، سرمایه کافی، نیروی کار توانمند و ...) تسری می کند.

 

وی گفت: ما افراد مبتکر در کشور زیاد داریم و این جزو مهم‌ترین زیرساخت‌های اقتصادی در هر کشور است, ان‌شاءالله که با حمایت و اعتماد خود به جوانان و تولیدکنندگان، شاهد رفع عمده‌ی مشکلات جامعه و پیشرفت روزافزون کشور عزیزمان باشیم, به امید روزی که با همت ملت از هرگونه وابستگی به کشور های دیگر رها شویم و با اتکا به داشته هایمان روی پای خودمان بایستیم و هیچ کارگر ایرانی بیکار نماند.


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

محمدصادق هاشمی دانشجوی دانشگاه مذاهب کردستانشعار سال 97سال 97 سال حمایت از کالای ایرانی

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.