سخن روز :
یکشنبه 27 اسفند 1396 / 11:37|کد خبر : 5512|گروه : سیاسی

تقسیم کردستان بین اعتدالی‌ها

تقسیم کردستان بین اعتدالی‌ها

اصل شایسته‌سالاری در کردستان جای خود را به فعالان ستادهای انتخاباتی رئیس دولت دوازدهم داده است تا بیانگر تقدیر دولت از اعضای ستاد خود باشد.

به گزارش کرددانش،فارس نوشت؛ رسیدن به قدرت در ذات هر انسانی وجود دارد و بدون شک هر کس دوست دارد در جایگاهی بالاتر از آنی که هست، ظاهر شود.

قدرددانی از افرادی که در رساندن فردی به قدرت سهیم بوده‌اند امری طبیعی است، اما این قدردانی به چه شیوه‌ای باشد، هم مهم است.

به جرات می‌توان گفت که مردم اصلی‌ترین نقش را در به قدرت رساندن یک فرد در مناصب دولتی دارند که در این بین انتخاب نماینده و رئیس جمهور، برجسته‌تر از دیگر مناصب است.

 مردم می‌دانند که با انتخاب درست آنان است که مسوولان استانی و منطقه‌ای و محلی، درست انتخاب می‌شوند و سرنوشتشان به دست کسانی رقم می‌خورد که خود نقش‌آفرین اصلی این انتخاب بوده‌اند.

این روند که در دولت‌های با گرایش‌های مختلف، افرادی در قدرت سهیم شوند که سلیقه سیاسی آنان به نگرش دولت روی کار، نزدیک‌تر باشد امری طبیعی است اما زمانی که این تقسیم قدرت بر اساس میزان خدمات افراد به فعالیت‌های انتخاباتی باشد، دیگر جایی برای تقدیر از مردمی نمی‌ماند که مهره‌گردان اصلی انتخابات برای تداوم استحکام نظام اسلامی بوده‌اند.

این حکایت این روزهای کردستانی است که بالاترین آرای خود را در اعتماد دوم خود به صندوق تدبیر و امید ریختند و حالا دست مریزاد دولت نصیب افرادی شده که بیشترین حضور را در ستادهای انتخاباتی روحانی در این استان داشته‌اند.

این روزها خبرهایی از انتصاب افرادی در سمت فرمانداران شهرهای مختلف بر سرزبان‌هاست که تعدادی از آنها هم محقق شده است و مردم مات از این انتخاب، گاهی می‌خواهند به عقب برگردند و انتخاب خود را اصلاح کنند.

افرادی بدون کمترین تجربه در سمت اجرایی، سکان فرمانداری برخی شهرستان‌ها را به دست گرفته‌اند که شاید کوچک اما به لحاظ موقعیت جغرافیایی و دیگر شرایط سیاسی و اجتماعی، اهمیت ویژه‌ای دارند.

اینکه دولت بخواهد از اعضای ستاد خود تقدیر کند، قابل درک است و همه عقیده دارند باید مزد کسانی که برایت زحمت می‌کشند را داد اما گاهی این مزد آنقدر بزرگ است که خود فرد زحمتکش هم باورش نمی‌شود هدیه‌ای به این بزرگی دریافت کند.

مردم کردستان بدبین نیستند و اعتقاد دارند هرکس برای پست و مقام خود باید تجربه‌ای کسب کند اما به دست آوردن این تجربه با جهشی از صفر تا صد قطعا هم مردم و هم فرد مسوول را متضرر خواهد کرد.

خوب بود برای کسب تجربه توسط این افراد از بخشداری و یا دیگر پست‌های اجرایی شروع و به فرمانداری خاتمه می‌شد.


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.