سخن روز :
چهارشنبه 23 اسفند 1396 / 15:58|کد خبر : 5506|گروه : دانشگاهی

گزارش تصویری//تکریم و معارفه رییس حراست دانشگاه فرهنگیان استان کردستان

گزارش تصویری//تکریم و معارفه رییس حراست دانشگاه فرهنگیان استان کردستان

ظهر امروز با حضور جمع کثیری از مسئولان دانشگاهی و آموزش و پرورش, مرتضی ملاولی به عنوان مسئول جدید حراست دانشگاه فرهنگیان استان کردستان معرفی و از محمد سمیعی فر مسئول اسبق تجلیل و قدردانی شد.

به گزارش کرددانش،ظهر امروز مراسم تکریم و معارفه مسئولین جدید و اسبق حراست دانشگاه فرهنگیان استان کردستان با حضور جمعی از اساتید و مسئولین دانشگاهی در سالن جلسات پردیس فرهنگیان شهید مدرس سنندج برگزار شد.

 

در این مراسم دکتر یحیی معروفی رییس دانشگاه فرهنگیان استان کردستان یکی از مقوله های مدیریت در هر ارگان و سازمانی را  تصمیم گیری مدیرن عنوان کرد و گفت:  تصمیمات درست و نادرست مدیران است که باعث موفقیت و یا عدم موفقیت هر سازمانی میشود.

 

وی افزود: مدیران در تصمیم گیری علاوه بر داشتن تجربه نیازمند دسترسی به اطلاعات دقیق و درست هستند چرا که اگر مدیران تصمیماتشان مبتنی بر اطلاعات غلط باشد در تصمیم گیری ها دچار اشتباه می شوند.

 

دکتر معروفی ادامه داد: مسئولین حراست در هر سازمانی میتوانند نقش چشمان و گوش های تیزبین مدیران را ایفا کنند که هم در تصمیم گیری ها به مدیران کمک کنند و هم کارکنان را از اسیب های احتمالی داخلی و خارجی حفظ کنند.

 

وی تاکید کرد: البته نقش حراست در دانشگاه فرهنگیان از حساست بیشتری برخوردار است چرا که در این مرکز افرادی تربیت میشوند که قرار است 30 سال روی ذهن, اندیشه و تفکر فرزندانمان کار کنند.

 

رییس دانشگاه فرهنگیان استان کردستان گفت: جناب سمیعی فرد مسئول سابق حراست دانشگاه فرهنگیان در ماموریتی که در دانشگاه فرهنگیان بر عهده داشتند به خوبی عمل کردند و همچون مشاوری امین در تمامی تصمیمات با ایشان مشورت داشتم و اگر دانشگاه فرهنگیان موفقیتی کسب کرده است نتیجه صداقت و خیرخواهی ایشان بوده است.

 

وی تصریح کرد: امروز براساس ارزیابی های انجام شده, دانشگاه فرهنگیان استان کردستان یکی از منضبط ترین, کم تعارض ترین و کم مشکل ترین دانشگاه است که قانون را بر هر چیزی ترجیح میدهیم البته ابن نتیجه همکاری همراهی و تعامل حراست با دانسگاه فرهنگیان بوده است.

 

دکتر معروفی افزود: امروز نیز جناب مرتضی ملاولی از نیروهای آشنا به محیط دانشگاه است که از بین گزینه های پیشنهادی زیادی انتخاب شده اند و امیدوارم مشاوری امین برای مجموعه دانشگاه فرهنگیان کردستان شود.

 

در ادامه سید محسن ماجدی نیا مدیر کل دفتر مرکزی حراست سازمان مرکزی گفت: تربیت دانشجو معلمان موتور متحرکه تعلیم و آموزش در کشور است چرا که آینده فرزندان کشور به وسیله معلمان ساخته میشود و اگر سستی در تربیت معلمین رخ دهد آینده کشور دچار مشکل میشود.

 

وی با بیان اینکه حراست وجودش پیشگیرانه و واجب است افزود: هر چیزی, هر پدیده ای و حتی هر رفاهی اگر کنترل نشود آسیب زا میشود  پس وجود حراست در هر سازمانی لازم و ضروری است.

 

ماجدی نیا وجود حراست در کنار مدیر را سرمایه ای ارزشمند برای تصمیم سازی در سطوح مدیریتی معرفی کرد و ادامه داد: شخصیت معلمین و مدرسین آینده کشور در این مکان مقدس ساخته می شود پس وظیفه حراست دانشگاه فرهنگیان سنگین تر می شود.

 

 

ذر ادامه این مراسم حجت الاسلام و المسلمین محسن قربانی مسئول نهاد رهبری در دانشگاه فرهنگیان استان کردستان گفت: طبق آیات قرآن همه ما در برابر هم مسئول هستیم و خداوند خود پیشقدم این نکته شده است و خداوند با قرار دادن نفس عماره و لوامه حافظ انسان است.

 

وی با بیان اینکه وظیفه اصلی حراست حفاظت از همه در هر مسئولیتی و در هر سازمانی است  گفت: بحث اصلی در حوزه حراست یادآوری سه نکته است یکی نقش هشدار دهنده و پیشگیری کنندگی, دوم نقش اصلاح کنندگی و درمان و در نهایت جداکنندگی از سیستم است.

 

حجت الاسلام قربانی با بیان اینکه مسئول حراست در دانشگاه ها میتوانند چشم بینا و ریزبین رییس دانشگاه باشند افزود: وظیفه حراست, صیانت و حافظت از همه کارکنان, اساتید و دانشجویان در دانشگاه است  که وظیفه بس سنگینی است.

 

وی تاکید کرد: مسئول حراست باید مستق باشد و وابسته به جناح های سیاسی نباشد که اگر بخواهد گرایش داشته باشد تمام مسائل را با مشکل روبرو می کند.

 

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه فرهنگیان تصریح کرد: یکی از کارهای اصلی حراست در دانشگاه, کسب حس اعتماد دانشجویان است که باید آنها حراست را تکیه گاهی امن ببرای خود بدانند.

 

 

در ادامه دکتر مسعود الماسی رییس پردیس فرهنگیان شهید مدرس سنندج گفت: در دانشگاه فرهنگیان فضا را باز گذاشتیم که دانشجو بتواند در فضای باز دیدگاه های خود را بیان کند, سیالیت ذهنی خود را بدست آورد, نقد و انتقاد را بپذیرد و اشتباهات خود را در محیط دانشگاه انجام دهد و بعد از اصلاح وارد آموزش و پرورش شود.

 

وی افزود:  البته این محیط باز نیازمند حفظ فضای سیال ,آزاد اندیشی, صحبت کردن و نقد کردن و فعالیت چشمگیر کانون های دانشجویی است تا دانشجویان بتوانند نقاط ضعف و قوت خود را بشناسند وقتی این اتفاق افتاد دانشجو معلم ما پرورش می یابد و پخته وارد مدارس شود.

 

دکتر الماسی با بیان اینکه ما خیلی مواقع باید تربیت و شبه تربیت را از هم تفکیک کنیم گفت: معتقدم با همکاری جدی و صمیمانه حراست و مدیریت دانشگاه در تمام لایه ها بویژه لایه های فرهنگی و نهاد رهبری توانستیم این فضا را ایجاد کنیم و دانشجو معلمان را به سمتی که در طراز انقلاب اسلامی هستند ببریم.

 

وی افزود: حراست در مسیر شایسته سالاری حرکت میکند و انتخاب جناب ملاولی انتخاب بجا و درستی است و امیداریم با همراهی هم بتوانیم در مسیر پیشرفت و رشد دانشگاه قدم برداریم.

 

رییس پردیس فرهنگیان شهید مدرس سنندج با اشاره به اینکه شفافیت مهمترین  و اصلی ترین انتظاری است که از حراست داشتیم و داریم ادامه داد: ارتباط صمیمانه با مسئول اسبق حراست دانشگاه فضای بسیار مطلوبی را ایجاد کرد و به ما کمک کرد به دید حل مسئله ها را نگاه کنیم نه  مشکل و اگر مسائلی در دانشگاه ایجاد میشد در مسیر حل آن حرکت کنیم.

 

در ادامه دکتر ظهیری رییس پردیس فرهنگیان بنت الهدی صدر سنندج گفت: امروز همه ما جایگاه و حساسیت حراست را در ک میکنیم اما این حساست در دانشگاه فرهنگیان باتوجه به اینکه ما باید افکار و اندیشه های دانشجو معلمان را پرورش و هدایت کنیم بسیار بیشتر از حساسیت برخوردار است که امیداریم با همکاری و همراهی از پس این وظیفه برآییم.

 

وی ضمن تشکر از تلاش و زحمات مسئول اسبق گفت: جناب سمیعی فر حس اعتمادورزی را در بین اساتید و دانشجومعلمان به معنای واقعی کلمه ترویج دادند.

 

دکتر ظهیری افزود: از انتخاب شایسته مسئول جدید حراست خرسندیم و با توجه به اینکه ایشان از بدنه دانشگاه فرهنگین و آموزش و پرورش هستند مطمئن هستم در این راه موفق خواهند بود.

 

در ادامه محمد سمیعی فر مسئول سابق حراست دانشگاه فرهنگیان استان کردستان ضمن تشکر از حسن اعتماد و همراهی تمام دوستان در طول مدتی که در دانشگاه فرهنگیان بوده است گفت: همه موفقیت ها حاصل کار تیمی و جمعی است و معتقدم اگر سیستمی موفق میشود این موفقیت به تلاش کل مجموعه بستگی دارد و همه اعضا دخیل هستند.

 

وی افزود: با توجه به گفته بزرگان همه این جایگاه هایی که ما در آن حضور داریم امانت هایی است در دست ما و حاصل خون هزارن شهید که در این مسیر رفتن و به ما رسیده است پس وظیفه ماست که امانتدار خوبی باشیم و بنا بر این اصل تمام تلاش خود را کردیم که ضمن انجام وظایف با رویکر علمی فرهنگی بخصوص در زمینه دانشجویان فعالیت کنیم.

 

 

در ادامه مرتضی ملاولی مسئول جدید حراست دانشگاه فرهنگیان استان کردستان کفت: از حسن اعتمادی که مجموعه دانشگاه فرهنگیان در انتخاب بنده داشتند تشکر میکنم.

 

وی افزود: دانشگاه فرهنگیان به دلیل وظیفه سنگینی که بر عهده دارد یکی از حساس ترین جایگاه های آموزش عالی در کشور است که حراست و حفاظت از آن هم به تبع حساس و سنگین است.

 

ملاولی گفت: اگر در دانشگاه فرهنگیان ارزشمداری, تعهد و تقوا را مورد توجه قرار ندهیم جامعه ضربه میبیند پس در اینجا علاوه بر اینکه تمام مباحث تربیتی و آموزشی را مورد توجه قرار دهیم باید ضابطه مندی را نیز یاد دهیم.

 

وی تصریح کرد: تلاش میکنیم که محیطی آرام برای دانشگاه فرهنگیان فراهم اوریم چرا که اگر ما بتوانیم محیطی آرام در دانشگاه فراهم آوریم بهتر میتوانیم در زمینه های پژوهشی, تحقیقی و آموزشی و ... موفق شویم.

 

رییس جدید حراست دانشگاه فرهنگیان استان کردستان تاکید کرد: فعالیت حراست و مسئولین دانشگاه مانند جاده دو طرفه ای است که پیشرفت و موفقیت در  آن به تعامل و همراهی دو طرف بستگی دارد.

 

وی گفت: من خود را ملزم به پاسخگویی به تمامی بخش ها میدانم و با شفافیت کارها را پیش میبرم و براساس فرمایشات مقام معظم رهبری در جذب حداکثری تلاش میکنم و معتقد به پیشگیری قبل از درمان هستم.

 

در پایان با اهدای لوحی از تلاش های محمد سمیعی فر قدردانی شد و حکم مسئولیت جدید حراست دانشگاه فرهنگیان کردستان تقدیم مرتضی ملاولی شد.

 

گفتنی است مرتضی ملاولی پیش از این مسئولیت رییس گزینش آموزش و پرورش استان کردستان بوده است. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

معارف رییس حراست دانشگاه فرهنگیان کردستانمرتضی ملاولی حراست دانشگاه فرهنگیان کردستاندکتر یحیی معروفی رییس دانشگاه فرهنگیان کردستان

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.