سخن روز :
چهارشنبه 23 اسفند 1396 / 09:02|کد خبر : 5504|گروه : دانشگاهی

برگزاری نشست علمی کاربردی با موضوع شبکه های اجتماعی و اعتیاد مجازی در دانشگاه پیام نور سنندج

برگزاری نشست علمی کاربردی با موضوع شبکه های اجتماعی و اعتیاد مجازی در دانشگاه پیام نور سنندج

نشست علمی کاربردی با موضوع شبکه های اجتماعی و اعتیاد مجازی با همکاری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کردستان و با حضور مسوولین دادگستری استان کردستان، اساتید و جمعی از دانشجویان دانشگاه پیام نور مرکز سنندج در محل سالن همایش دانشگاه، برگزار شد.

 

به گزارش کرددانش،نشست علمی کاربردی با موضوع شبکه های اجتماعی و اعتیاد مجازی با همکاری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کردستان و با حضور مسوولین دادگستری استان کردستان، اساتید و جمعی از دانشجویان دانشگاه پیام نور مرکز سنندج در محل سالن همایش دانشگاه، برگزار شد.

دکتر یعقوب احمدی رئیس دانشگاه پیام نور سنندج با اشاره به شبکه های اجتماعی و روی آوردن اکثریت جامعه به آن اظهار داشت: انسان موجودی اجتماعی فرهنگی است و بدون ارتباط و تعامل با جمع فرهنگ هم ایجاد نخواهد شد.

یعقوب احمدی با بیان اینکه شبکه های اجتماعی محدودیت های نهادی را هموار می سازد، تصریح کرد: تمام ابزارهای ساخته شده توسط بشر، شمشیر دولبه است که در این راستا هم می توان استفاده مثبت و یا منفی داشت.

حسین محمدزاده استاد گروه جامعه شناسی دانشگاه پیام نور سنندج، نیز اذعان کرد: در تمام دنیا بحث فضای مجازی و استفاده از آن مطرح است اما از لحاظ علمی می توانند آن را هدایت و کنترل کنند.

حسین محمد زاده با بیان اینکه بسیاری از مشکلات ما ساختاری است، افزود: جرم و انحرافات اجتماعی مجموعه ای تئوری است و علت  افزایش آمار آسیب های اجتماعی به دلیل فضای مجازی، زیربنایی و ساختاری است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کردستان در ادامه این نشست اظهار داشت: فضای مجازی زمینه ساز معضلات اجتماعی گوناگون است.

رضا اعظمی با بیان اینکه در فضای مجازی باید به سوی آگاه سازی رفت، افزود: در راستای کاهش آسیب های اجتماعی، معاونت  پیشگیری از وقوع جرم دادگستری در سنندج از پایان نامه دانشجویانی که در ارتباط با موضوع شبکه های اجتماعی و آسیب های آن باشد، استقبال و هزینه آن را پرداخت می کند.

استاد علوم  اجتماعی دانشگاه پیام نور سنندج در رابطه با کاهش آسیب های اجتماعی فضای مجازی، عنوان کرد: در حوزه ازدواج و زناشویی ضرورت دارد پکیج هایی توسط کانون وکلا ارائه شود.

اکبر ولدبیگی در پایان این نشست علمی و کاربردی بیان کرد: در فضای خانوادگی، کلاس درس، محافل و مجالس عمومی باید نوع استنباط مدنی را ترویج داد.


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.