سخن روز :
چهارشنبه 23 اسفند 1396 / 08:53|کد خبر : 5503|گروه : دانشگاهی

برگزاری اولین جشن فارغ التحصیلی دانشجویان رشته بهداشت دهان و دندان دانشگاه علوم پزشکی کردستان+ عکس

برگزاری اولین جشن فارغ التحصیلی دانشجویان رشته بهداشت دهان و دندان دانشگاه علوم پزشکی کردستان+ عکس

اولین جشن فارغ التحصیلی دانشجویان رشته بهداشت دهان و دندان دانشگاه علوم پزشکی کردستان برگزار شد.

به گزارش کرددانش،اولین گروه از دانشجویان بهداشت دهان و دندان جشن دانش آموختگی خود را با حضور مسئول دفتر نهاد رهبری دانشگاه، معاون آموزشی و دانشجویی و فرهنگی و پژوهشی و روسای دانشکده ها اساتید و دانش آموختگان و خانواده آنها  در تالار ابن سینا برگزار کردند.

 

حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا عارضی مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه در این مراسم گفت: این جلسه یک جشن معمولی نیست و دارای هویت و پیام است و پیام اول آن این است کسانی  شایسته تکریم و احترام هستند که به دنبال علم آموزی بودند و قدم در مسیر علم نهاده اند.

 

حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا عارضی با اشاره به دومین پیام این جشن افزود: نقش و جایگاه اخلاق به مانند عدد یک است که صفر ها در کنار آن مفهوم خود را می یابند  بنابراین باید در ارائه خدمات سلامت اسوه های اخلاقی چون ابوالحسن خرقانی را الگوی خود قرار دهیم که می فرماید هرکه در این سرا درآید نانش دهید و از ایمانش مپرسید چه آن کسی که به درگاه باری تعالی به جان ارزد در خوان بوالحسن به نان ارزد.

 

کتر شادی رئیس دانشکده دندان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در ادامه ضمن تبریک به دانشجویان و والدین آنها که با همت والا، صبر و حوصله، نونهالانی غرور آفرین  به جامعه سربلند ایران تقدیم کرده اند و با تاکید بر اینکه سلامتی و اقدام پیشگیرانه مردم در گرو خدمت صادقانه شما قرار دارد، اظهار داشت: سعی کنید برای اعتماد، جان و آبروی بیماران ارزش قائل باشید چرا که مردم به شما به عنوان نیروهای بهداشت و درمان اعتماد دارند.

 

وی ادامه داد: ما حافظ سلامت جامعه هستیم و شما باید اعتماد آنان را نسبت به خود از بین نبرید و به حرفه ای که در آن وارد خواهید شد با رعایت موازین اخلاق حرفه ای  عمل نمایید.

وی به توضیحاتی در مورد رشته تکنیسین بهداشت دهان و دندان پرداخت و گفت: رشته تکنسین سلامت دهان در مقطع کاردانی از جمله رشته های پیرادندانپزشکی می باشد که به منظور تربیت نیروی انسانی ماهر در جهت توسعه سطح آگاهی افراد جامعه در زمینه سلامت دهان، پیشگیری از بروز بیماری های دهان و دندان ایجاد شده است .

 

دکتر شادی بیان کرد: از آنجا که تنها راه بهبود شاخص پوسیدگی از طریق پیشگیری از پوسیده شدن دندان ها میسر می باشد، لذا فلسفه وجودی راه اندازی رشته تکنسین سلامت دهان تمرکز بر فعالیت های ارتقایی و پیشگیری می باشد تا با تربیت افرادی متعهد، کاردان و توانا در زمینه سالم نگه داشتن دهان و دندان ها، فرهنگ پیشگیری را در جامعه توسعه داده و خود به ارائه خدمات ارتقایی و پیشگیرانه بپردازد .

 

سخنرانی دکتر بهاره عزیزی  یکی از اساتید، قرائت سوگند نامه اخلاق حرفه ای، تقدیر از اساتید توسط دانش آموختگان، اهدا لوح به دانش آموختگان از طرف مسولین، پخش کلیپ، موسیقی از برنامه های دیگر این جشن بود.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

جشن دانش اموختگی دانشگاه علوم پزشکی کردستانجشن دانش اموختگی دانشجویان بهداشت و دهان کردستاندانشگاه علوم پزشکی کردستان

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.