سخن روز :
دوشنبه 21 اسفند 1396 / 11:57|کد خبر : 5501|گروه : دانشگاهی

تجلیل از برترین های سی ‌و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشجویی دانشگاه کردستان

تجلیل از برترین های سی ‌و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشجویی  دانشگاه کردستان

معاون مدیر برنامه‌ریزی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه کردستان گفت: سی ‌و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشجویی مرحله دانشگاهی دانشگاه کردستان با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

 

به گزارش کرددانش،شریف ترکاشوند در گفتگو با کُرددانش با اشاره به اینکه جشنواره قرآن و عترت دانشجویان، از جمله برنامه‌های دیرپایی است که در حوزه ترویج آموزه‌های دینی و قرآنی است، اظهار کرد: این جشنواره در دانشگاه‌ها به منظور فراهم آوردن زمینه‌های انس بیش از پیش دانشجویان با کلام انسان‌ساز الهی و مفاهیم تعالی‌بخش آن برگزار می‌شود.


وی افزود: بر این اساس نشر و بسط فضای معنوی و عطرآگین قرآن کریم در محیط دانشگاهی همواره مورد اهتمام مسئولین دانشگاه و معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه بوده است.


معاون مدیر برنامه‌ریزی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه کردستان با اعلام اینکه جشنواره قرآن و عترت دانشجویان از این توانایی برخوردار است که در دو عرصه به تقویت جایگاه قرآن در سطوح مختلف دانشگاه بپردازند، گفت: عرصه اول شامل معارف و مفاهیم قرآنی است که در بخش‌های پژوهشی، معارفی و فناوری بوده و عرصه دوم هنرهای قرآنی که در حوزه آوایی، هنری و ادبی برگزار می‌شود.


وی با بیان اینکه سی و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشجویان در مرحله دانشگاهی امسال در بهمن ماه فراخوان ثبت‌نام آن آغاز و در اسفند ماه آزمون بخش‌های مختلف برگزار گردید، تصریح کرد: مرحله منطقه‌ای اردیبهشت ماه سال آتی و مرحله سراسری و ملی آن نیز در تابستان و پاییز سال ۹۷ برگزار خواهد شد.


ترکاشوند سی و سومین دوره جشنواره قران و عترت دانشجویی را شامل شش بخش پژوهشی، فناوری، آوایی، معارفی، هنری و ادبی در ۳۳ رشته دانست و اظهار کرد: در این دوره تعداد ۱۳۱ نفر از دانشجویان در رشته‌های مختلف ثبت نام کردند.


وی با اشاره به اینکه آزمون بخش کتبی معارف همزمان با سراسر کشور در روز دوشنبه ۷ اسفند برگزار شد، افزود: آزمون بخش شفاهی  نیز برای خواهران در روز یکشنبه ۱۳ اسفند و برادران ۱۴ اسفند ماه برگزار گردید.


معاون مدیر برنامه‌ریزی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه کردستان با ذکر اینکه در داوری آثار رشته‌های بخش‌های هنری و ادبی و پژوهشی و فناوری از اساتید دانشگاه بهره گرفته شد، گفت: هیأت داوران در مجموع تعداد ۴۱ نفر از دانشجویان را به عنوان برگزیده و شایسته مقام‌های اول تا سوم معرفی کردند.


وی در پایان با اعلام اینکه از تعداد ۳۱ نفر از شرکت‌کنندگان در جشنواره هم که حانز حداقل امتیاز شدند با اهداء هدیه صنایع دستی استان تقدیر به عمل آمد، یادآور شد: در مجموع سعی بر آن بوده که از تمامی دانشجویان که حائز حداقل امتیاز شدند، نیز تقدیر شود.
 

گفتنی است در پایان این مراسم از سه تن از خادمین قرآنی در دانشگاه کردستان و دو خواهر دانشجوی نابینا حافظ کل قرآن که در دانشگاه کردستان مشغول به تحصیل هستند نیز تجلیل به عمل آمد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

سی ‌و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشجویی مرحله دانشگاهیتجلیل از نفرات برتر سی ‌و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشجویی مرحله دانشگاهیشریف ترکاشوند دانشگاه کردستان

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.