سخن روز :
یکشنبه 20 اسفند 1396 / 12:03|کد خبر : 5491|گروه : دانشگاهی

گزارش تصویری//اعزام آخرین کاروان دانشجویان کردستانی به اردوی راهیان نور جنوب کشور

گزارش تصویری//اعزام آخرین کاروان دانشجویان کردستانی به اردوی راهیان نور جنوب کشور

امروز با بدرقه مسئولین دانشگاهی سومین و آخرین کاروان دانشجویان استان کردستان از جلوی مسجد دانشگاه کردستان عازم مناطق عملیاتی جنوب کشور شدند.

 

به گزارش کرددانش،صبح امروز و با بدرقه مسئولین دانشگاهی جمع از دانشجویان دختر دانشگاه های سطح استان کردستان در قالب کاروانی از جلوی مسجد دانشگاه کردستان راهی مناطق عملیاتی جنوب کشور شدند.

 

در مراسم بدرقه این دانشجویان, دکتر فردین اخلاقیان رییس دانشگاه کردستان اظهار داشت: سفر به سرزمین های نور از جمله سفرهای معنوی است که نصیب هر کسی نمیشود, امروز شما دانشجویان به مناطقی پا میگذارید که جوانان هم سن و سال شما سال ها پیش  در انجا ایثار کردند, خون دادند جان دادند و ره صد ساله را یک شبه طی کردند پس قدر این روزها و این سفر را بدانید.

 

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی شیخ الاسلام مسئول نهاد رهبری در دانشگاه های استان کردستان گفت: روایت است از امام صادق که ایشان به یکی از شاگردانش گفت: چیزی که این مدت پیش من یاد گرفتید چه بود جواب داد: 8 چیز از شما یاد گرفتم که یکی از مهمترین آنها این است که هر محبوبی هنگام مرگ هر آنچه را که  دوست دارد از او جدا میشود بجز یک چیز و آن عمل خوب و خیر است که نه تنها از انسان جدا نمیشود بلکه همدم او نیز میشود.

 

وی افزود: حضور شما در اردوی راهیان نور یکی از کارهای خیری است که اگر برای خدا و در راه خدا باشد اثر خود را دارد, اینکه بعد از برگشت از این سفر بدانید که شهدا برای چه رفتند؟راهشان و هدفشان چه بود؟

 

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه های استان کردستان ادامه داد:  اگر شهدا جنگ تحمیلی, هم آواز و هم آغوش قرآن نبودند و با ناز به کعبه صاحب دل قدم نمیگذاشتند امروز اه حسرت از نهاد همگان بلند میشد که ای کاش این عقاب خوش اقبال شهادت بر شانه ما هم می نشست, اگر شهدا معطر به عطر بندگی نبودند امروز این همه مشتاق زیارت شهدا نبودند و زحمت و رنج سفر را به خود نمیدادند, اگر شهدا پروانه شمع ولی و ولایت نبودند, ولی زمان در مقابل عظمت آنان زانو تواضع نمیزد و از آنان استمداد نمی طلبید و به نفس آنان مفس نمیگرفت.

 

وی با اشاره به اینکه یکی از سیاست های پلید دشمن مخفی کردن هویت ایرانی بعد از انقلاب است گفت: شهید و شهادت یکی از این هویت ها است که دشمن سالهاست که میخواهد مفهوم شهید و شهادت را از ذهن ها پاک کند اما مگر میشود افرادی را که اصلی ترین سرمایه خود را که همان جانشان بود در طبق اخلاص بگذارند و فدا کنند تقدیم فراموش کنیم.

 

حجت الاسلام شیخ الاسلام تصریح کرد: دومین هویت ایران  بعد از انقلاب, ارادت و عنایت به مقتدا, امام و رهبری است که دشمن درصدد تخریب آن است چون میداند که ولی فقیه یعنی حکومت فقه و ولایت فقه یعنی اسلام و اسلام یعنی آزادی و آزادگی, یعنی عدالت و ظلم ستیزی, یعنی حاکمیت بر دل ها و ریشه کن کردن ظلم و در یک کلام جهانی اندیشیدن و جهانی شدن, پس باید هوشیار باشیم.

 

وی گفت: یکی دیگر از هویت های ایرانی بعد از انقلاب, انسجام و یکپارچه شدن است یعنی کرد, لر, بلوچ, فارس, کرد و ترک همه به یک چیز بیندیشن و آن عزت و عظمت اسلام و مسلمین و به داد مظلومان رسیدن است پس باید مواظب باشید که دشمن هویت ایرانی بعد از انقلاب که همان شهید و شهادت, ولی و ولایت و یکپارچگی و انسجام است را از ما نگیرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

اردوی راهیان نور بسیج دانشجویی کردستاناردوی راهیان نور دانشجویان کردستانیاردوی راهیان نور مناطق عملیاتی جنوب کشور

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.