سخن روز :
شنبه 19 اسفند 1396 / 12:00|کد خبر : 5489|گروه : دانشگاهی

در چهاردهمین نشست هیأت امنا صورت گرفت؛

تشریح برنامه ها و بودجه سال 97 دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج

تشریح برنامه ها و بودجه سال 97 دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج

چهاردهمین جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان دیروز با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه سنندج، استاندار کردستان و همه اعضا برگزار و بودجه سال 97 این دانشگاه تصویب شد.

 

به گزارش کرددانش،چهاردهمین جلسه هیأت امنای استانی دانشگاه آزاد اسلامی کردستان دیروز با دستور کار تصویب بودجه 1397 استان کردستان، تاپ چارت واحدها و استان برگزار شد.

 

در این جلسه مواردی مانند راه‌اندازی مرکز تحقیقات مهندسی آب و خاک، راه‌اندازی مرکز ذخایر ژنتیکی گیاهان دارویی، راه‌اندازی دی کلینیک یا درمانگاه عمومی، راه‌اندازی کلینیک دامپزشکی، تجمیع دانشکده از 7 به 4 دانشکده، موافقت با تخصیص ساختمان به مرکز رشد، بهینه سازی ساختمانهای خیابان فلسطین و سعدی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج، تجاری سازی ضلع شمالی دانشکده علوم انسانی واحد سنندج، توسعه مدارس سما و بررسی پیشنهاد ایجاد پردیس سما با اولویت شهرستان های کامیاران، بانه و سقز، خرید حدود 1000 متر مربع زمین و ساختمان واقع در شهر حسین‌آباد از سازمان بهزیستی استان کردستان برای راه‌اندازی کلینیک و داروخانه دام بزرگ و ایجاد حدود 10 باب مغازه در نبش جاده اصلی بررسی شد.

 

دکتر محمد قربان کیانی دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان در توضیح نتایج این نشست گفت: در این جلسه که در واقع چهاردهمین نشست هیأت امنای استان کردستان بود؛ مزین به حضور و ریاست آیت الله حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه و عضو مجلس خبرگان رهبری و حضور بهمن مرادنیا استاندار کردستان عضو جدید هیأت و دیگر اعضا در ترکیب هیأت امنای استان شامل دکتر سیامک واحدی، نماینده وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دکتر محسن پیشوایی علوی شد.

 

کیانی افزود: در این جلسه پس از بحث و گفتگوهای دقیق و کارشناسی با لحاظ کردن نظرات تخصصی اعضا، همه موارد پیشنهادی کمیسیون های تخصصی دائمی و بودجه با ارایه تحلیل و دفاع منطقی از ردیف ها در اجماع کامل هیأت امنای استان، مورد موافقت قرار گرفت و به این ترتیب بودجه سال 97 دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان به تصویب رسید.

 

کیانی ادامه داد:‌ در این نشست اصلاح ساختار تشکیلاتی دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان و تاپ چارت آن نیز به تصویب رسید.

 

دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان مزیت های بودجه تصویبی سال97  استان کردستان را صرفه جویی با مدیریت هزینه در همه مخارج پرسنلی، اداری و خدماتی، آموزشی، و با تجمیع دانشکده ها و استفاده بهینه امکانات، تنوع بخشی و روند رو به رشد کسب درآمد غیر شهریه ای، حمایت های مردمی و مشارکت خیرین، رعایت سرفصل های بودجه تکلیفی براساس واقعیات و روند عملکرد گذشته برشمرد.

 

آیت الله حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه و عضو مجلس خبرگان رهبری در کردستان نیز در این نشست با اشاره بر اینکه تردیدی نیست کاهش هزینه ها تبعات دارد و نتایج حاصل از دشواری آن گریبانگیر منابع انسانی در سازمان خواهد شد بر ضرورت تأمین و پرداخت حداقل ها و اعطای تشویق و پاداش به کسانی که فعالیت های خارج از وظیفه داشته و یا با ارایه خدمت و ایده ای خارق العاده برای دانشگاه مزیت آفرین شده اند تأکید کرد.

 

شاهرودی افزود: باید منابع انسانی مبتکر و خلاق که می توانند منشاء فعالیت های دانش بنیان علم، کار و ثروت آفرین باشند، شناسایی شده و از سرمایه و امکانات لازم بهره مند شوند و اگر کسانی با تولید علم و یا ارایه ایده دانش بنیان در دانشگاه، تولید ثروت کنند باید به عنوان تشویق و پاداش درصدی از سود حاصل را در اختیار داشته باشند.

 

نماینده ولی فقیه و عضو مجلس خبرگان رهبری در کردستان با تأکید بر توزیع عادلانه رشته و دانشجو در میان مؤسسات آموزش عالی در استان، تأسیس رشته های جدید را بر اساس نیازسنجی درست و آمایش بر مبنای شاخص های مورد نیاز توسعه در منطقه، استان و دانشگاه ضروری دانست و ارایه راهکارها و راه حل های علمی در این زمینه را به عنوان یکی از مأموریت های مراکز دانشگاهی در استان عنوان کرد.

 


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

دانشگاه ازاد اسلامی واحد سنندجبرنامه های سال 97 دانشگاه ازاد اسلامی کردستانبودجه سال 97 دانشگاه ازاد اسلامی واحد سنندج

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.