سخن روز :
چهارشنبه 16 اسفند 1396 / 11:28|کد خبر : 5477|گروه : دانشگاهی

گزارش تصویری//اعزام دومین کاروان دانشجویان کردستانی به اردوی راهیان نور جنوب کشور

گزارش تصویری//اعزام دومین کاروان دانشجویان کردستانی به اردوی راهیان نور جنوب کشور

امروز و با بدرقه مسئولین دانشگاهی دومین کاروان دانشجویان استان کردستان عازم مناطق عملیاتی جنوب کشور شدند.

 

به گزارش کرددانش،امروز صبح دومین کاروان دانشجویان دانشگاه های سطح شهر سنندج با بدرقه مسئولین از کنار مسجد دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج راهی مناطق عملیاتی جنوب کشور شدند.

 

در این مراسم علی محمدپناه مسئول بسیج دانشجویی استان کردستان گفت: حضور شما دانشجویان در اردی راهیان نور توفیقی است که خدا عنایت کرده است و دعوت شهدا شده اید.

 

وی افزود: شما امروز به سرزمینی دعوت شدید که باید پا جای پای شهدا بگذارید, شهدایی که در آن زمان شرایط ایجاب کرد که سنگر علم و دانش را رها کنند و قلم ها را زمین بگذارند و اصلی ترین سرمایه خود را که همان جانشان بود در راه دفاع از کشور تقدیم کنند.

 

محمدپناه تاکید کرد: امروز نیز شما باید تلاش کنید که با تحصیل علم و دانش قله های رفیع پیشرفت و آبادانی کشور را یکی پس از دیگری طی کنید و برای ایران افتخارآفرینی کنید.

 

مسئول بسیج دانشجویی استان کردستان گفت: امروز شما با حضور در این سرزمین ها باید اندکی تامل و تفکر کنید که اگر رسالت آن روزهای دانشجویان رها کردن درس و دانشگاه بود رسالت امروز دانشجویان چیست؟  باید تامل کنیبد که چگونه میشود سبک زندگی شهدا و رزمندگان را امروز در زندگی خود جاری کنید؟

 

وی با بیان اینکه حضور در اردوی راهیان نور تداعی خاطرات دوران دفاع مقدس است گفت: در این چهار روزی که شما در مناطق عملیاتی جنوب حضور پیدا میکنید باید ازخودگذشتگی و ایثار شهدا را تمرین کنید و یاد بگیرید که مثل آنها صبور, مقاوم, دلیر, شجاع, فداکار, متدین و ... باشید.

 

در ادامه این مراسم  حجت الاسلام بیابانی مسئول نهاد رهبری در دانشگاه ازاد اسلامی کردستان گفت: انسان در زندگی چیزی به نام حسرت و آرزو دارد که آرزو مربوط به آینده است و حسرت مربوط به گذشته و در قرآن و احادیث در مورد حسرت زیاد بحث شده است.

 

وی با بیان اینکه عملی که جهت حرکت آن درست نباشد فایده ای ندارد افزود: باید بدانیم که اسلام به جهت حرکت نمره میدهد نه مقدار حرکت, یعنی اگر هزار کیلومتر را هم پیاده طی کنیم اگر جهت و نیت حرکت ما درست نباشد حرکت ما ارزشی ندارد.

 

مسئول نهاد رهبری با بیان هر کسی جهت حرکتش خدایی باشد نامش و راهش ماندگار میشود گفت: مسیری که امروز شما دانشجویان برای حرکت انتخاب کردید مسیر و راه شهدا است پس قدر لحظه لحظه آن را بدانید چرا که شهدا نیتشان و هدفشان خدایی بود پس ماندگار شدند شما نیز اگر باور به راه و نیت شهدا داشته باشید و آن را در زندگی پیاده کنید ماندگار میشوید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

اردوی راهیان نرو بسیج دانشجویی کردستاندانشجئویان کردستانی در اردوی راهیان نور جنوب کشوراعزام کاروان راهیان نور بسیج دانشجویی کردستان

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.