سخن روز :
چهارشنبه 16 اسفند 1396 / 07:45|کد خبر : 5472|گروه : سیاسی

استقبال مردم سنندج از طرح اعاده اموال نامشروع؛ طرح ‌سبب امیدآفرینی در جامعه می‌شود

استقبال مردم سنندج از طرح اعاده اموال نامشروع؛ طرح ‌سبب امیدآفرینی در جامعه می‌شود

مردم سنندج خواهان اجرای طرح " اعاده اموال نامشروع مسئولان" هستند چراکه معتقدند این طرح سبب امیدآفرینی و بهبود وضعیت اقتصادی جامعه می‌شود.

به گزارش کرددانش،تسنیم نوشت؛ مردم استان کردستان از طرح "اعاده اموال نامشروع مسئولان" استقبال کرده و آن را گامی بلند به سوی عدالت و تزریق امید به جامعه می‌دانند.

اجرای طرح " اعاده اموال نامشروع مسئولان" سبب امیدآفرینی در جامعه می‌شود

مژگان خلیل‌اللهی یکی از فعالان مدنی و اجتماعی حوزه زنان کردستان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج، در پاسخ به این سئوال که طرح دو فوریتی" اعاده اموال نامشروع مسئولان" را چگونه ارزیابی می‌کنید، اظهار داشت: اجازه بدهید که سخنانم را با رجوع به فرمایش حضرت علی(ع) آغاز کنم که طی نامه‌ای به ابن‌عباس فرمودند: «بهره تو از حکومت نباید مالی باشد که از آن استفاده کنی و نه غیظ و خشمی که با امر و نهی شفا یابد بلکه باید هدف تو نابودی باطل و زنده داشتن حق باشد».

وی گفت: با رجوع به رسالتی که این طرح در پیش دارد می‌توان امیدوار بود که نمایندگان مجلس در صدد شفاف‌سازی و تحقق عدالت باشند.

فعال مدنی و اجتماعی حوزه زنان کردستان با اشاره به اینکه ظاهراً در این طرح سعی بر آن شده که اموال و دارایی‌های مسئولان بررسی شود، تصریح کرد: انتظار می‌رود که اموال نامشروع و درآمدهای ناشی از سوء استفاده از موقعیت شغلی بررسی، آشکار و به بیت‌المال بازگردانده شود.

وی ادامه داد: مطرح کردن و اجرای این طرح که سال‌هاست در قانون اساسی مسکوت مانده، نشان از حساسیت جامعه و نمایندگان به موضوع مورد نظر دارد.

خلیل اللهی افزود: به اعتقاد بنده اجرای طرح " اعاده اموال نامشروع مسئولان" سبب افزایش اعتماد متقابل مردم و مسئولان می‌شود.

وی در پاسخ به این سئوال که در ابتدای انقلاب اسلامی همواره براساس سخنان امام و رهبری تاکید بر آن بوده که انقلاب اسلامی، انقلاب پابرهنگان و مستضعفان بوده اما امروزه شاهدیم که کاخ نشینان حکومت را در دست گرفته و شاهد فساد در سیستم حکومتی هستیم، این فساد و این حکومت کاخ نشینان چه تأثیری بر اعتماد مردم داشته و باید در راستای اعتمادسازی و فرصت‌سازی به‌منظور امیدبخشی به مردم چه اقداماتی را در پیش گرفت؟ اظهار کرد: همانطور که گفتید در ابتدای انقلاب تاکید رهبر فرزانه انقلاب بر حمایت از مستضعفان بود و ایشان در طول زندگی خود و دوران رهبری نیز حقیقتاً به ساده زیستی اعتقاد داشتند و عملاً همانگونه زندگی کردند، اما متأسفانه برخی مسئولان به اموال نامشروع رسیده‌اند، که این کارها سبب از بین رفتن اعتماد مردم می‌شود.

فعال مدنی و اجتماعی حوزه زنان کردستان گفت: قطعاً اجرای طرح " اعاده اموال نامشروع مسئولان" سبب امیدآفرینی در جامعه و بهبود وضعیت معیشت مردم می‌شود و باید پیگیری و اجرا شود.

"طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان" اجرا شود

باقری دانشجوی کارشناس ارشد مهندسی برق قدرت، در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مورد چگونگی ارزیابی " طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان" اظهار داشت: اجرایی شدن این طرح سبب افزایش تعهد مسئولان در قبال اموال عمومی می‌شود.

وی گفت: وظیفه اصلی نمایندگان مجلس تصویب قانونی "طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان" است و دلیلی بر رد این طرح وجود ندارد.

این دانشجوی سنندجی تصریح کرد: شفاف‌سازی و قرار دادن مردم در روند اجرای قانون و همچنین انجام تمامی مراحل با حضور رسانه‌ها، می‌تواند ضمانت اجرایی شدن این طرح باشد.

اجرای "طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان" از اختلاس‌های میلیاردی جلوگیری می‌کند

فلکی یکی دیگر از شهروندان سنندجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، اظهار داشت: با اجرای "طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان" علاوه بر برگشت پول به بیت‌المال و شناسایی تخلف مسئولان، « عدالت» اجرا می‌شود.

وی گفت: نمایندگان مجلس به عنوان نمایندگان این مردم باید با جدیت تمام طرح" اعاده اموال نامشروع مسئولان" را پیگیری کنند و ضوابط را بر روابط ترجیح دهند.

این شهروند سنندجی تصریح کرد: با اجرای این طرح فساد مسئولانی که از بیت‌المال سوءاستفاده کرده‌اند مشخص و از تکرار اختلاس‌های میلیاردی دیگری جلوگیری می‌شود.

فلکی افزود: به عقیده بنده اگر هر یک از مسئولان با تصویب و اجرای طرح" اعاده اموال نامشروع مسئولان" مخالفت کنند نشان از آن است که اموال خودشان نامشروع بوده و منافعشان به خطر می‌افتد.

اجرای "طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان" بر بهبود وضعیت اقتصادی جامعه تأثیر مثبت دارد

فردین محمدی یکی از کسبه‌های سنندجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: با اجرای طرح "اعاده اموال نامشروع" مسئولان متخلف که از پست و مقامشان سوء استفاده کرده و به بیت‌المال دست‌درازی کرده‌اند مشخص و باید این طرح به صورت اساسی و یکسان برای تمامی مسئولان حتی رئیس مجلس و نمایندگان هم اجرا شود و اموالشان مورد بازرسی و نظارت قرار گیرد.

وی گفت: اگر این طرح اجرایی شود و با متخلفان شدیدترین برخورد شود بر بهبود وضعیت اقتصادی جامعه تأثیر مثبت گذاشته و به نفع تمام مردم ایران است.

کسبه سنندجی تصریح کرد: وظیفه تمام نمایندگان مجلس به عنوان نمایندگان این مردم، حمایت و تصویب طرح "اعاده اموال نامشروع"است و باید پاسخ اعتمادی که مردم در ایام انتخابات به آنان کرده‌اند، را بدهند.

وی گفت: اگر چنانچه هر کدام از مسئولان با این طرح مخالفت کنند ثابت می‌شود که در کارنامه خود فساد و مشکل وجود دارد.

اموال نامشروع مسئولان" به بیت‌المال بازگردانده شود

شیما دهقانی دانشجوی داروشناسی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج، اظهار داشت: تصویب و اجرای این طرح سبب می‌شود شخصیت واقعی مسئولان مشخص شود ک اموالی که از طریق نامشروع کسب کرده‌اند به بیت‌المال برگشت داده شود.

وی گفت: در صورت اجرا نشدن این طرح مردم نسبت به مسئولان و نمایندگان بدبین می‌شوند و به انتخاب‌های خود در انتخابات شک خواهند کرد.

این بانوی سنندجی تصریح کرد: نمایندگان مجلس به عنوان نمایندگان مردم وظیفه دارند که از حق مردم دفاع کرده و مطالبه‌گر بیت‌المال باشند و با تصویب این طرح، اموال مسئولان را مورد بازرسی و نظارت قرار دهند چراکه زمانیکه اختلاس‌های میلیاردی رخ می‌دهد مردم اعتمادشان را نسبت به مسئولان از دست داده و از وجود عدالت ناامید می‌شوند.


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.