سخن روز :
پنجشنبه 3 اسفند 1396 / 09:20|کد خبر : 5403|گروه : دانشگاهی

9 اسفندماه سالجاری

رونمایی از کتاب منتخب الخواص آیت الله مردوخ توسط مرکز کردستان شناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج

رونمایی از کتاب منتخب الخواص آیت الله مردوخ توسط مرکز کردستان شناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج

رئیس مرکز تحقیقاتی کردستان شناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج گفت: کتاب منتخب الخواص آیت الله مردوخ کردستانی 9 اسفند از سوی مرکز کردستان شناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج رونمایی می شود

 

به گزارش کرددانش،دکتر امید ورزنده عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج با اشاره به رونمایی از جدیدترین اثر چاپ شده از سوی مرکز کردستان شناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج، اظهار داشت: این اثر فاخر ۹ اسفند ماه سال جاری در سنندج رونمایی می شود.

 

وی ادامه داد: این کتاب در ۲۴۷ صحفه و برای اولین بار بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران از سوی مرکز کردستان شناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج و در راستای توجه به ادیبان و فرزانگان کردزبان چاپ و عرض می شود.

 

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج به موضوع این کتاب اشاره کرد و افزود: این کتاب با موضوع طب سنتی و داروهای گیاهی در سال ۱۳۳۱ توسط آیت الله شیخ محمد مردوخ کردستانی برای اولین بار و در شمارگانی محدود چاپ و منتشر شده بود.

 

وی گفت: مرکز تحقیقاتی کردستان شناسی واحد سنندج در راستای توجه به رسالت های کاری خود و توجه به طب سنتی در عصر حاضر، برای اولین بار این کتاب را در تیراژ بالا چاپ و طی مراسمی در سنندج رونمایی می کند.

 

ورزنده گفت: این مراسم در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج و با سخنرانی جمعی از کارشناسان و صاحب نظران و همچنین اعضای خانواده آیت الله مردوخ برگزار می شود.

 

وی یادآور شد: در اهمیت این اثر ذکر این نکته کافی است که در فرهنگ علامه دهخدا بارها ارجاعاتی به آن صورت گرفته است.

 

رئیس مرکز کردستان شناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج گفت: تاکنون شش کتاب در حوزه های مختلف فرهنگی، هنری و ادبی از سوی این مرکز چاپ و عرضه شده است و انتظار می رود که با حمایت های بهتر از سوی مسئولان و مدیران این روند با جدیت بیشتری ادامه داشته باشد.


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

کتاب منتخب الخواص آیت الله مردوخرونمایی از کتاب منتخب الخواص آیت الله مردوخمرکز کردستان شناسی دانشگاه ازاد سنندجدکتر امید ورزنده مسئول مرکز کردستان شناسی دانشگاه ازاد اسلامی واحد سنندج

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.