سخن روز :
سه شنبه 24 بهمن 1396 / 07:24|کد خبر : 5350|گروه : دانشگاهی

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی کردستان:

تولید محتوای فرهنگی از اولویت‌های سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی است

تولید محتوای فرهنگی از اولویت‌های سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی است

گروه اجتماعی: معاون فرهنگی جهاددانشگاهی کردستان با اشاره به اهمیت برنامه‌های فرهنگی در دانشگاه ها، گفت: تولید محتوای فرهنگی از اولویت‌های سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی است.

به گزارش کرددانش،مجید آوج،  امروز، 23 بهمن ماه در اولین نشست شورای استانی سازمان دانشجویان جهادانشگاهی کردستان اظهار کرد: جهاددانشگاهی یک نهاد عمومی غیردولتی بوده که زیر مجموعه شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

وی افزود: جهاددانشگاهی در حوزه‌های آموزشی به صورت کوتاه مدت و بلند مدت، پژوهش، فرهنگی، اشتغال و تجاری‌سازی در سطح استان کردستان فعالیت می‌کند.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی کردستان بیان کرد: واحد پژوهش جهاددانشگاهی دارای پژوهشگاه‌ها و پژهشکده‌های بسیار فعالی در سطح کشور است و در سطح استان نیز دارای مرکز خدمات تخصصی GIS ، آزمایشگاه تولید توت فرنگی و ... است.

وی عنوان کرد: معاونت پژوهش جهاددانشگاهی کردستان همچنین در راستای مطالعات کاربردی متناسب با نیازهای جامعه در سطح استان فعالیت می‌کند.

آوج عنوان کرد: سازمان تجاری سازی و استغال جهاددانشگاهی نیز دغدغه بیکاری جوانان وارد عرصه شده است و برنامه‌های مختلفی در راستای اشتغال دانش آموختگان، دوره‌های مهارتی توانمندسازی، تجاری‌سازی نتایج تحقیقات و ... را انجام می دهد.

وی در ادامه به فعالیت واحد فرهنگی جهاددانشگاهی اشاره کرد و افزود: واحد فرهنگی این نهاد انقلابی 10 سازمان را در زیرمجوعه خود دارد که شامل خبرگزاری ایسنا، ایکنا، مرکز گردشگری دانشجویان، مرکز فعالیت‌های قرآنی دانشجویان، سازمان دانشجویان، سازمان انتشارات، مرکز امام و انقلاب، مؤسسه قرض‌الحسنه دانشجویان، افکار سنجی و ... است.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی کردستان مسئولان شورای استانی سازمان دانشجویان هر کدام رابط جهاددانشگاهی با دانشگاه‌های خود هستند که باید با انجام برنامه‌های فرهنگی در خور شأن دانشگاه‌ها زمینه جذب دانشجویان را فراهم کنند.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌های فرهنگی در سطح دانشگاه ها دچار روزمرگی شده است، گفت:  تولید محتوای فرهنگی از اولویت‌های سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی است.

آوج افزود: در حال حاضر برای تنوع بیشتر در برنامه‌های فرهنگی سطح دانشگاه‌ها یک طرح نیازسنجی آغاز شده تا بتوانیم براساس خواسته دانشجویان برنامه‌های فرهنگی در سطح دانشگاه‌ها اجرا کنیم.

وی با اشاره به برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی در سطح دانشگاه‌ها یادآور شد: این کرسی های آزادندیشی در سطح دانشگاه‌ها نتوانست با محتوا برگزار شود که جهادانشگاهی با مهندسی این امر مناظرات دانشجویی را در سطح دانشگاه برگزار کرد که بسیار موفق بود.

 

Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

جهاد دانشگاهی کردستانمجید اوج مسئول فرهنگی جهاد دانشگاهی کردستانبرنامه های فرهنگی در دانشگاه های استان کردستان

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.