سخن روز :
شنبه 21 بهمن 1396 / 14:22|کد خبر : 5339|گروه : دانشگاهی

معاونت آموزشي و تحصيلات تكميلي دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج :

انقلابی ماندن هزینه دارد

انقلابی ماندن هزینه دارد

معاونت آموزشي و تحصيلات تكميلي دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج گفت: فرد انقلابی اهداف و ارزش هایی دارد که پایبندی به آنها هزینه هایی دارد و این ممکن است در توان هر کسی نباشد.

به گزارش کرددانش،دكتر سيد صادق زماني معاونت آموزشي و تحصيلات تكميلي دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار کُرددانش در پاسخ به این سوال که انقلابی بودن مهم است یا انقلابی ماندن گفت: البته که انقلابی ماندن, اما تا انقلابی نباشیم نمیتوانیم انقلابی بمانیم, انقلابی ماندن اقتضائاتی دارد که ممکن است هر فردی توان رعایت یا تحمل آنها را در طول زمان از دست بدهد.

 
وی افزود: فرد انقلابی اهداف و ارزش هایی دارد  که پایبندی به آنها هزینه هایی دارد و این ممکن است در توان هر کسی نباشد به همین خاطر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بارها در صحبت های خود فرموده است انقلاب ریزش و رویش دارد, ریزش های انقلاب هم همین افراد هستند.
  
وی در پاسخ به اینکه در گذشته ضدانقلاب به افرادی که در خارج از مرزها تفنگ دست می گرفتند و به کشور تعرض میکردند می گفتند آیا به نظر شما امروز ضدانقلاب مدیری نیست که به وظیفه خود در قبال مردم و کشور به درستی عمل نمی کند, به بیت المال تعرض می کند و یا اختلاس میکند؟ گفت: ممکن است در تعریف, ضد انقلاب این باشد که هر کس به هر نحو چه آشکار و چه پنهان, چه سخت افزاری و چه نرم افزاری با انقلاب مخالفت و معاندت میکند گفته شود اما ممکن است عده ای ناآگاهانه به دلیل نداشتن تعهد و تخصص مانع پیشروی انقلاب شوند, این افراد به خاطر جهالت خود که ناشی از منافع شخصی و دنیاطلبی است میتوانند به انقلاب آسیب برسانند و خطر این افراد میتواند به مراتب بیشتر باشد کما اینکه که سو مدیریت ها, حقوق های نجومی, املاک نجومی, اختلاس های نجومی و ... را شاهد هستیم که مانند خوره اعتماد مردم را تحت شعاع قرار داده است و سرمایه اجتماعی نظام  را آماج خود قرار داده است, لذا جهالت در مدیران مانند تقدم منافع شخصی بر منافع عمومی نظام بسیار خطرناک است البته مشکل اصلی به نظرم این است که در مدیریت های امروز انقلابی بودن ملاک و معیار نیست به همین خاطر شاهد این مشکلات هستیم.
 

دکتر زمانی تصریح کرد: مسولین چند مورد را باید وجه همت خویش قرار دهند تجمل گرایی و روحیه دنیا طلبی, تظاهر و ریا و تملق و چاپلوسی را کنار بگذارند و منافع ملی را بر هر چیزی مقدم بدانند.


معاونت آموزشي و تحصيلات تكميلي دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج یادآور شد: امروز دانشگاهیان میتوانند با بازگشت به ارزش های انقلاب و باز تعریف آنها بر حسب شرایط  روشنگری کنند و به عنوان پیشقراولان انقلابی  عمل کردن باشند.
  
 
این عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج گفت: در یکی از بخش هایی که ضعف وجود داد مسله پاسخ به سوالات نسل های  سوم و چهارم انقلاب است که باید متناسب با شرایط روز چرایی انقلاب و روند انقلاب تبیین و پاسخ داده شود, دانشگاهیان در تنویر افکار عمومی و آسیب شناسی مشکلات کشور و ارائه راهکارهای برطرف نمودن آنها و تربیت نسلی خودباور و متکی بر داشته های خود میتواند زمینه ساز شکوفایی و رونق همه جانبه کشور باشند.


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

دکتر زمانی معاون آموزشی دانشگاه ازاد اسلاکی واحد سنندج

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.