سخن روز :
یکشنبه 15 بهمن 1396 / 08:17|کد خبر : 5304|گروه : دانشگاهی

انقلابی بودن و انقلابی ماندن از دید دانشجویان کردستانی

انقلابی بودن و انقلابی ماندن از دید دانشجویان کردستانی

یکی از دانشجویان دانشگاه پیام نور بیجار گفت: اشتباه است اگر که گمان کنیم انقلابی فقط آن کسی است که در دوران امام بوده است، یا در دوران مبارزات در کنار امام بوده است؛ جوانِ امروز میتواند انقلابی‌تر از هر فردی باشد؛ پس ما نباید انقلابی را منحصر کنیم به یک عدّه‌ای که در دوران مبارزات با امام بودند یا امام را می‌شناختند یا در کنار او بودند.

به گزارش کرددانش،در آستانه سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با تعدادی از دانشجویان کردستانی در ارتباط با انقلابی بودن و انقلابی مانده به گفتگو نشستیم.

 

محمدصادق هاشمی دانشجوی دانشگاه مذاهب کردستان گفت: میزان حال افراد است، بدون شک انقلابی ماندن مهم تر از انقلابی بودن است.

 

وی افزود: دشمنان میخواهند انقلابی بودن را به عنوان فاصله ای معرفی کنند میان مردم و نیروهای انقلاب درحالیکه هرگز چنین نبوده و انقلابیون خود مردم و دلسوزان نظام بوده اند و هستند.

 

این دانشجوی دانشگاه مذاهب با بیان اینکه رهبر انقلاب فرمودند من دیپلمات نیستم، من انقلابی ام گفت: انقلابی بودن فرای از این جناح و آن جناح یا جهت گیری های خاص افراد است, انقلابی بودن و انقلابی ماندن راه اصلی برای ماندگاری انقلاب اسلامی و رسیدن به اهداف و آرمان های انقلاب است چرا که همانطور که تاریخ به ما نشان برخی از افرادی که شاکله ی اصلی انقلاب اسلامی را در ایران بنا نهادند به بی راهه رفتند و از آرمان های انقلاب دور شدند.

 

وی تصریح کرد: گرچه انقلاب حدود چهل سال پیش به وقوع پیوست، اما امروز بیش از پیش می توان به عمق این رخداد بزرگ و عمق این مفهوم عمیق پی برد، چرا که در حال حاضر، در دورانی به سر می بریم که اگر انقلابی نباشی و انقلابی عمل نکنی، در نهایت باید در برابر دشمن زانو زده و کشور را دو دستی تقدیم آن ها کنیم!

میثم منتشلو دانشجو دانشگاه فرهنگیان کردستان گفت: جمهوری اسلامی که از انقلاب مستضعفان سرچشمه گرفته و سرانجام به دست وارثان خود، منتج به نتیجه اصلی خواهد شد، حاصل خون شهدایی است که عزت را بر ذلت دنیوی ترجیح دادند و مایه افتخار این مرزوبوم گشتند.

 

وی با اشاره به اینکه غفلت در تحقق نیازهای اقتصادی مردم گناهی نابخشودنی است افزود: مطمئنا قیام مستضعفان پیامی جز خلع ید استکبار و استبداد ندارد اما تهدید انقلاب اسلامی در عصر حاضر مدیران اشرافی مسلک و بی دغدغه ای است که با پشت کردن به استضعاف و آرمان اصلی آن و نیز علی رغم روحیه هزاران مدیر پاکدست و مومن، خائن به خون شهدا هستند و ضدانقلاب عصر امروز اصطلاحی درخور و شایسته اوضاع و احوال آنان است.

مهران رضایی دانشجوی دانشگاه پیام نور مرکز سنندج در پاسخ به این سوال که انقلاب ماندن بهتر است یا انقلابی بودن گفت: اول باید فرد انقلابی باشد و به آرمان ها و رهنمودهای انقلاب اعتقاد قلبی داشته باشد که این اصل مطلب انقلابی بودن را ادا خواهد کرد اما انقلابی ماندن مهمتر است که متاسفانه امروز برخی از افراد به این امر مهم توجه ای نکرده و اکثر کم کاری های مسئولین که امروز میبینیم از انقلابی نماندن است.

 

وی افزود: متاسفانه تعداد زیادی از مسئولینی که زمانی انقلابی بودن امروز از آرمان های انقلاب چشم پوشی کردند و انقلابی نمانده اند.

 

یاریان دانشجوی دانشگاه پیام نور مرکز بیجار گفت: امروز انقلابی بودن و انقلابی ماندن نه یک شعار بلکه یک نقشه راه در برابر هجوم دشمنان است, اگرهر مستکبری از شرق و غرب عالم بتواند ما را از مسیر صحیح انقلاب دور کند و ارزش های انقلابی مان را در نظر ما بی ارزش جلوه دهد و مفاهیمی همچون استکبارستیزی، عدالت طلبی، حق جویی، مبارزه با فساد، خدمت صادقانه وبی منت ونظایر آن را سست و بی ارزش نماید، آنگاه خواهند توانست که این میراث گرانبها را به بهایی ناچیز از دست ما خارج سازند و شکست این نقشه دشمن راهی ندارد جز رجوع همیشگی به آرمان های امام راحل(ره)، انقلابی بودن، انقلابی ماندن و پیروی از فرامین رهبرمعظم انقلاب اسلامی.

 

وی افزود: اشتباه است اگر که گمان کنیم انقلابی فقط آن کسی است که در دوران امام بوده است، یا در دوران مبارزات در کنار امام بوده است؛ جوانِ امروز میتواند انقلابی‌تر از هر فردی باشد؛ پس ما نباید انقلابی را منحصر کنیم به یک عدّه‌ای که در دوران مبارزات با امام بودند یا امام را می‌شناختند یا در کنار او بودند.

مجید بشیری دانشجوی دیگر دانشگاه مذاهب اسلامی واحد کردستان گفت: عده ای گمان می کنند که هدف از انقلاب امام خمینی(ره) تغییر حکومت سلطنتی به حکومت جمهوری است و عده ای نیز گمان می کنند که هدف از انقلاب امام (ره) این بوده که دست بیگانگان را از نفت کوتاه کند، در صورتی که تمام این هدف ها جمع می شوند و هدف بزرگتری را تشکیل می دهند، هدف مهم امام(ره) از انقلاب، دادن پرچم به صاحب اصلی آن، یعنی حضرت بقیہ ا... (ارواحنافدا) است.

 

وی افزود: اما امروزه می بینیم و میدانیم که بعضی از کشور های دنیا در حال فکر کردن برای براندازی این انقلاب هستند، اما نمیدانند زمانی که این انقلاب به مانند نهالی بود، هیچ غلطی نتوانستند بکنند، اما اکنون آن نهال به درخت تنومندی تبدیل شده، که نه تنها خود ملت بلکه سایر بلاد های مجاور و حتی آن سو تر از ثمره ی آن بهره می برند.


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

انقلابی ماندن و انقلابی بودندانشجویان کردستانیمحمد صادق هاشمیمیثم منتشلودانشگاه مذاهب کردستاندانشگاه فرهنگیان کردستانمهران رضاییدانشجوی دانشگاه پیام نور کردستاندهه فجرپیروزی انقلاب

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.