سخن روز :
سه شنبه 19 دی 1396 / 07:29|کد خبر : 5192|گروه : دانشگاهی

نرخ بیکاری جوانان تحصیل کرده در سنندج ۴۶درصد است

نرخ بیکاری جوانان تحصیل کرده در سنندج ۴۶درصد است

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان گفت: نرخ بیکاری جوانان تحصیل کرده با سن ۱۵ تا ۲۴ در شهرستان سنندج ۴۶.۹ درصد و جمعیت آنها هزار و ۹۰۳ نفر است.

به گزارش کرددانش،مسعود سالمی بوکانی در جلسه شورای اشتغال شهرستان سنندج که در فرمانداری سنندج برگزار شد، گفت: بر اساس سرشماری سال ۹۵ جمعیت شهرستان سنندج ۵۰۱ هزار نفر بوده و جامعه هدف ما افراد ۱۰ سال به بالا برای برنامه ریزی اشتغال است.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان با بیان اینکه ۴۲۵ هزار نفر جمعیت شهرستان سنندج افراد ۱۰ سال به بالا هستند، عنوان کرد: ۳۱ هزار نفر جمعیت بیکار در شهرستان سنندج با میانگین ۱۷.۶ درصد به نسبت کل استان وجود دارد.

وی افزود: مریوان بیشترین نرخ بیکاری با ۲۸.۶ درصد و سنندج ۱۷.۶ درصد بیشترین تعداد بیکار در در میان شهرستان های این استان هستند. 

سالمی با بیان اینکه ۳۴ درصد بیکاران در سنندج مستقر هستند، گفت: میانگین کنونی بیکاری در شهرستان  ۱۷.۶ درصد و به نسبت سال گذشته با ۱۷‌.۷ درصد تغییری نداشته است.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان با اشاره به اینکه ۴۱۴ هزار نفر از ۵۰۱ هزار نفر جمعیت کل شهرستان در شهر ها زندگی می کنند، اظهار کرد:  نرخ بیکاری در شهر ها بیشتر از روستا ها است و ۸۷ درصد از بیکاران در شهر ها و ۱۳ درصد آنها در روستا ها زندگی می کنند.

به گفته وی، نرخ بیکاری در مناطق شهری سنندج ۱۸.۸ و در روستاها ۱۲‌.۲ است و با تفکیک جنسیتی بیکاران ۷۰ درصد از آنها مرد و ۳۰ درصد زن هستند.

سالمی افزود: بیشترین نرخ بیکاری به افراد با سنین ۱۵ تا ۲۹ سال اختصاص دارد و نرخ بیکاران جوانان دو برابر نرخ بیکاری کل استان است.

وی با بیان اینکه تنها چهار درصد بیکاران بی سواد هستند، گفت: نرخ بیکاری افراد بی سواد هفت درصد و افراد با سواد ۱۸ درصد است.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان عنوان کرد: جوانان رده سنی ۱۵ تا ۲۴ سال دارای تحصیلات با ۴۶.۹ درصد بیشترین نرخ بیکاری را داشته و در شهرستان سنندج تعداد آنها هزار و ۹۰۳ نفر هستند.

وی گفت: نرخ بیکاری جوانان با تحصیلات عالی ۴۴.۹ درصد با تعداد چهار هزار و ۹۷۷ نفر در شهرستان است و تعداد افراد تحصیل کرده جوان بیکار بیشتر از جوانان بیکار است.

سالمی با بیان اینکه بخش کلاترزان بیشترین نرخ بیکاری روستایی را دارد، گفت: نرخ بیکاری گروه ۳۰ سال با تحصیلات عالی ۱۱.۲ درصد با تعداد هفت هزار ۹۸۲ نفر است.

مهر


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

بیکاریکردستانفارغ التحصیل دانشگاهی

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.