سخن روز :
سه شنبه 12 دی 1396 / 12:28|کد خبر : 5160|گروه : دانشگاهی

طنز دانشجویی//کار هست اما جوانان کار نمی کنند

طنز دانشجویی//کار هست اما جوانان کار نمی کنند

خانم مسنی در حال آب و جاروی دم در خانه اش بود جلو رفتم و پرسدیم که خانم میشه نظرتون رو در رابطه با بیکاری جوانان بفرمایید؟ خانوم با تعجب گفت: کدام بیکاری؟ این همه کار خوب ریخته است مثلا خود من با اندکی تغییر دکوراسیون زیرزمین خانه ام را به مرکز آموزش عالی تغییر کاربری دادم,

به گزارش کرددانش،طبق آخرین آماری که از سازمان آمار و خبرهای بد منتشر شده است بیشترین جمعیت بیکاران کشور بین 20 تا 24 سال می باشد, لابد الان شما دارید دور شماره تلفن های صحفه نیازمندی های روزنامه را خط میکشید و میگویید که چه کار بزرگی انجام داده با این آمارش...اما از آنجا که تیم نظریه پرداز ما هم از بیکاری مشغول بازی با مگس های اتاق بودند تصمیم بر آن شد تا با نظریه پردازی در این رابطه از بیکاری دربیاییم.

 

نظریه اول: تعداد جوانان بیشتر از فرصت های شغلی ایجاد شده است

سوال اینجاست که چرا باید این تعداد از جوانان یکجا روانه جامعه شوند؟ یکی از مسئولین پاسخگو با اندکی تفکر فرمودند ببخشید یهویی شد!!!

سازمان نظام وظیفه طی یک عمل بسیار جوانمردانه اعلام کرد که آقا ما میتوانیم تعداد زیادی از جوانان را طی یک عملیات پیچیده به مدت حداقل 2 سال از آمار جوانان بیکار دور کنیم, ایشان اضافه کردند که با کمی خلاقیت در صدور بخش نامه های اداری و پس و پیش کردن یک ویرگول میتوانیم این مدت را مقداری بیشتر هم بکنیم, با انتشار این خبر سازمان آمار و خبرهای بد یک لایک گنده پای کامنت نظام وظیفه گذاشت.

 

یکی از مسئولین که قبلا در سازمان جهاد کشاورزی در بخش صادرات دام بودند پیشنهاد دادند که آقا مقداری از مغزها را به خارج صادر کنیم تا هم چرخ اقتصاد بچرخد و هم از تعداد بیکاران کم شود, متاسفانه با صادرات بی رویه مغزها به خارج از کشور تعداد کمی مغز و تعداد بیشماری سیرابی و شیدان باقی ماندند, از بخت بد زمانی که ما هم تصمیم به فرار گرفتیم در ایستگاه جلوی ما را گرفتند و گفتن مقررات صادرات مغز شامل شما نمیشود من هم یک موز برداشتم و به سرعت برگشتم.

نظریه دوم: جوان تجربه و سابقه ی کار ندارند و گرنه کار هست

برای روشن شدن این امر به سراغ یکی از کارمندان مسن 85 ساله یکی از ادارات رفتیم و ایشان با نوشیدن یک لیوان چایی بدون مقدمه گفتن تا زنده هستم جایم را به جوانان روغن نباتی نیمدهم, ایشان گفتند که جوانان باید حداقل ده سال سابقه کاری داشته باشند, گفتم آخه قربان آن دستان لرزان و موی سفیدت بشم این سابقه رو باید از کجا شروع کنند؟ ایشان با اندکی تعمل گفتند این دیگر مشکل من نیست. در راهرو با کارمندی بسیار جوان برخورد کردیم خوشحال شدم و به اتاق او رفتیم و پرسیدم با این سن کم ده سال سابقه را از کجا اوردی؟ با پوزخندی گفت از بی ادبان!!! عصبانی شدم و گفتم پسره بی تربیت که با بغض به طرف اتاق مدیرعامل دوید و داد میزد دایی جان اون اقا به من گفت بی ادب من هم موزی از روی میز برداشتم و فرار را بر قرار ترجیح دادم.

 

نظریه سوم: کار هست اما جوانان کار نمی کنند

به همین خاطر به یکی از کوچه های مشهور شهر رفتیم خانم مسنی در حال آب و جاروی دم در خانه اش بود جلو رفتم و پرسدیم که خانم میشه نظرتون رو در رابطه با بیکاری جوانان بفرمایید؟ خانوم با تعجب گفت: کدام بیکاری؟ این همه کار خوب ریخته است مثلا خود من با اندکی تغییر دکوراسیون زیرزمین خانه ام را به مرکز آموزش عالی تغییر کاربری دادم, بعد از من دیگر خانوم های محل نیز این کار را انجام دادند و من الان با افتخار اعلام میکنم که در این کوچه پنج مرکز آموزش عالی داریم, ایشان ادامه دادند همین اصغر اقا بقال هم بعد از انکه دید بقالی دیگر سودی ندارد با تعویض قفسه ها به چهار پایه توانست مرکز آموزش عالی افتتاح کند و در مقطع دکترای اقتصاد و مدیریت بازرگانی دانشجوی با کلاس فارغ التحصیل کند, یکی دیگر از کارHفریننان Hن محله شیر بلال فروشی بود که با اندکی خلاقیت کار و کاسبی اش بسیار رونق گرفته بود این آقا به ازای خرید هر سه شیر بلال یک مدرک کارشناسی به عنوان یادبود می داد اتفاق این آقا بقالیه نه... نه... ببخشید از مرکز آموزش عالی اصغر آقا فارغ التحصیل شده بود ایشان با نوآوری دیگری که کرده بود چندین شغل غیر مستقیم نیز ایجاد کرده بود ایشان مدرک دانشگاهی اشانتیون را در وجه حامل صادر مینومد که همین امر مبارک باعث رونق خرید و فروش این کالا شده بود.

 

در پایان تیم نظریه پرداز ما به این نتیجه رسید که راه های زیادی برای کاهش بیکاران جامعه وجود دارد از صادرات مغزها گرفته تا ایجاد شغل دستفروشی برای آنها.

 

منبع: نشریه آوین دانشگاه علوم پزشکی کردستان


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

بیکاریکردستانفارغ التحصیل دانشگاهیطنز دانشجوییاموزش عالی

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.