سخن روز :
شنبه 2 دی 1396 / 10:12|کد خبر : 5106|گروه : دانشگاهی

گزارش تصویری//برگزاری چهارمین دوره مسابقه صندلی روزنامه ای در دانشگاه کردستان

گزارش تصویری//برگزاری چهارمین دوره مسابقه صندلی روزنامه ای در دانشگاه کردستان

چهارمین دوره مسابقه صندلی روزنامه ای با رقابت ۱۸ تیم از دانشجویان رشته مهندسی دانشگاه کردستان برگزار شد.

به گزارش کرددانش،محمداسماعیل‌ نیاعمران در چهارمین دوره مسابقات دانشگاهی صندلی روزنامه‌ای که در تالار مولوی دانشگاه کردستان برگزار شد، با بیان اینکه ۱۸ گروه ۳و ۴ نفره در این مسابقه شرکت کرده‌اند، افزود: هر تیمی که بتواند با روزنامه، صندلی بسازد که کمترین وزن را داشته و بیشترین وزن را تحمل کند برنده این مسابقه خواهد شد.

 

به گفته این عضو هیئت علمی، مسابقه امروز ساخت صندلی با روزنامه و مصالح کاغذ است که در نظر داریم در سال آینده وارد بحث‌های تحقیقاتی با مصالح خاص شویم تا هر نوع سازه‌ای با انواع مصالح را بسازند و این مسابقات را در سطح دانشگاه و بعدا به استان و سطح کشوری، ارتقاء دهیم.

وی گفت: شرکت کنندگان در این مسابقه با تشکیل گروه های ۲ و چهار نفره و با تحویل گرفتن ۲ کیلو روزنامه، سه متر نخ و نوار چسب صندای‌هایی با حداکثر وزن یک کیلو و ۳۰۰ گرم ساختند که بر اساس فرمول مسابقه، هر قدر وزن چهارپایه‌های ساخته شده کمتر باشد، امتیاز بیشتری برای گروه شرکت کننده لحاظ می‌شود. 

استاد مشاور انجمن بتن‌های خاص دانشگاه کردستان اظهار داشت: در آینده نزدیک در نظر داریم دانشجویان رشته مهندسی عمران وارد کارهای تحقیقاتی و آزمایش بتن‌های خاص شوند و مسابقات را از نوع بتن خاص در دانشگاه‌های سطح استان و سطح کشور، برگزار کنیم.

 

استاد مشاور انجمن بتن‌های خاص دانشگاه کردستان ادامه داد: گروه« مشکلی پیش آمده ؟» با سازه ای 157 گرمی و تحمل 65 کیلو با راندمان 31214 اول شدند, گروه « eng 2 » با سازه ی 320 گرمی با تحمل 155 کیلوگرمی با راندمان 6704 دوم شدند و گروه « eng 1» با سازه ی 325 گرمی با تحمل 140 کیلو گرم و راندمان 5716 سوم شدند.

 

وی گفت: انجمن بتن‌های خاص در حال ساخت بتن‌های پیشرفته با تکنیک‌های جدید و پیشرفته در مرحله کار تحقیقاتی است ولی فعلا به مرحله اجرا راه نیافته است.

 

استاد مشاور انجمن بتن‌های خاص دانشگاه کردستان عنوان کرد: ما در انجمن بتن‌های خاص با تحقیقات گسترده تر سعی در سوق دادن این بتن‌ها به مرحله اجرا هستیم.

 

نیاعمران افزود: دانشگاه کردستان در نظر دارد از دانشجویان سال اول تا ترم آخر رشته‌های عمران و صنایع، وارد این کارهای تحقیقاتی‌ شوند تا بعد از فارغ التحصیلی، انتقال تغییر و عملی کردن این امر را در اجرا وارد صنعت کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: اکنون دانشگاه کردستان  با استفاده از مصالح خاص« بتن‌های غلتکی برای سدها و جاده‌ها، بتن‌های الیافی و بتن‌های سبک، سنگین و پولیمری» و در معرض قراردادن این بتن‌ها در دما‌ی ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد، کارهای تحقیقاتی ویژه‌ای در حال اجرا دارد.

 

نیا عمران ساخت پوزولان‌های غرب کشور را از دیگر کارهای خوب دانشگاه کردستان عنوان کرد و افزود: استفاده از این پوزولان‌ها در بتن با  جایگزین سیمان است که برای سازه ها در  درازمدت قابل استفاده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

مسابقهصندلی دانشجوییانجمن بتندانشگاه کردستانروزنامهدانشجویان کردستانی

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.