سخن روز :
پنجشنبه 16 آذر 1396 / 08:28|کد خبر : 5039|گروه : دانشگاهی

مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قروه+ عکس

مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قروه+ عکس

همزمان با 16 آذر مراسم گرامیداشت روز دانشجو با حضور جمع کثیری از اساتید و داشنجویان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قروه برگزار شد.

به گزارش کرددانش،بهمن عسکری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قروه در مراسم گرامیداشت روز دانشجو اظهار داشت: روز دانشجو روز مقاومت تاریخی و نمادی از عدالت خواهی و استکبارستیزی است و امروزه نقش دانشجو در تمامی عرصه های مختلف نمایان و ملموس است.

عسکری با اشاره به هفته وحدت و نقش دانشجویان در این مورد، افزود: وظیفه تمام مسلمانان به ویژه دانشجویان و اساتید دانشگاه حفظ وحدت و همگرایی میان مذاهب مختلف جهان می باشد.

وی با بیان اینکه حفظ وحدت در بین پیروان مذاهب اسلامی ضروری است، تصریح کرد: باتوجه به وضعیت کنونی در منطقه خاورمیانه و در خطر افتادن ساختار سیاسی قدرتهای جهان، تقویت وحدت مسئله ای است که باید بیشتر از پیش به آن توجه شود.

عسکری تلاش برای ایجاد یک اتحاد و تشکیل امت اسلامی واحد با هدف مشخص را مهم دانست و بر تقویت جایگاه وحدت اسلامی در جهان تأکید کرد.

در ادامه حجت الاسلام حسن باباییان امام جمعه قروه با بیان اینکه دانشگاه مرکز ترویج و حمایت از دین است، اظهار داشت: در زمان طاغوت دانشگاه برای مقابله با دین دایر شد و امروزه دیده می شود که همین دانشگاه به مأمنی امن برای حمایت از دین و مبارزه با استکبار تیدبل شده است.

به گفته وی اراده خدا باعث شد که دانشگاه به مظهر مبارزه با سلطه بپیوندد و در واقع دانشجو خود نمودی از اراده الهی است و این یکی از نقاط قوت جامعه دانشگاهی می باشد.

باباییان با اشاره به اینکه دانشجو در تمامی عرصه های مبارزاتی همیشه می درخشد، افزود: تمام تلاش دشمن در این است که دانشگاه را از مسیر دین خارج نماید و اما امروز دانشگاه و دانشجو پیشرو و پیشگام بوده و نقشه های دشمنان را دگرگون می سازد.

وی دانشجو را وارث شهدا و مبارزه با سلطه و استکبار دانست و تصریح کرد: برای رسیدن به آن رسالت اساسی دانشگاه باید کرسی های آزاداندیشی و مطالبه گری در دنشگاه ها رونق بیشتر یافته و وظایف مسئولان به چالش کشیده شود.

حجت الاسلام باباییان ارتباط مسئولان با دانشگاه و دانشجو را در حد صفر عنوان کرد و این مسئله را یکی از مهمترین ضعف های مسئولیتی در جامعه دانست.

وی با تأکید بر اینکه مطالبه گری دقیق دانشجو عاملی برای رونق و پیشبرد اهداف مسئولان است، ارتباط با جامعه علمی را پیشرو محورهای توسعه خواند.

 

 

 

 

 


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

روز دانشجو16 اذربرنامه سخنرانیدانشگاه های استان کردستاندانشگاه فرهنگیاندانشگاه ازاد

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.