سخن روز :
یکشنبه 5 آذر 1396 / 08:57|کد خبر : 4992|گروه : دانشگاهی

مدیر روابط بین‌الملل دانشگاه کردستان:

تحصیل 13 دانشجوی خارجی در مقطع دکتری دانشگاه کردستان

تحصیل 13 دانشجوی خارجی در مقطع دکتری دانشگاه کردستان

مدیر روابط بین‌الملل دانشگاه کردستان گفت: از 97 دانشجو خارجی جذب شده در دانشگاه کردستان 83 نفر کارشناسی ارشد و 13 نفر در مقطع دکتری و یک دانشجو در مقطع کارشناسی مشغول تحصیل هستند.

به گزارش کرددانش،عبداله حسن‌زاده دیروز (شنبه 4 آذر) در آیین معارفه و توجیه دانشجویان خارجی دانشگاه کردستان، با اشاره به اینکه در حال حاضر 97 نفر دانشجوی خارجی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه کردستان در حال تحصیل هستند، اظهار کرد: دانشگاه کردستان جزو معدود دانشگاه‌هایی است که توانسته بیش از 1% تعداد دانشجویان ایرانیِ خود، دانشجوی خارجی جذب کند.

وی در خصوص تحقق این مهم گفت: دانشگاه کردستان به دلایلی هم‌چون مشترکات فرهنگی با کشورهای همسایه، زبان، فرهنگ، جغرافیای منطقه و سایر عوامل تأثیرگذار دارای اهمیت بوده که این امر روند جذب دانشجویان خارجی را سرعت بخشیده است.

مدیر روابط بین‌الملل دانشگاه کردستان با ذکر این نکته که بحث علمی یکی از مباحث حائز اهمیت در زندگی هر فرد است، تصریح کرد: دانشگاه کردستان دانشگاه جوانی بوده که از اهمیت و جایگاه علمی در منطقه و جهان برخوردار است.

وی  بیشترین همکاری دانشگاه کردستان را با دانشگاه‌های اقلیم کردستان دانست و ادامه داد: این همکاری به دلیل جغرافیا و نزدیکی فرهنگی و تأکید کشور  بر گسترش همکاری دانشگاه با اقلیم به دلیل پتانسیل‌های موجود در استان و دانشگاه کردستان صورت پذیرفته است.

حسن‌زاده با اشاره به اینکه بیشتر دانشجویان خارجی جذب شده در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری هستند، گفت: سیاست  بر این بود که امسال دانشجوی کارشناسی نیز جذب شود که در صورت کسب نتایج مثبت و رضایتبخش، در این مقطع نیز دانشجویانی را جذب خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه از 97 دانشجو خارجی جذب شده یک دانشجو در مقطع کارشناسی مشغول به ادامه تحصیل شده است، بیان کرد: 83 نفر کارشناسی ارشد و 13 نفر دیگر نیز در مقطع دکتر تحصیل می‌کنند.

مدیر روابط بین‌الملل دانشگاه کردستان با ذکر این نکته که در بحث جذب دانشجویان خارجی نقش گروه‌ها و دانشکده‌ها به عنوان یک رکن اساسی در گسترش تعاملات، غیرقابل انکار است، خاطرنشان کرد: گروه‌های حقوق جزا و جرم شناسی با 20 نفر، زبان و ادبیات فارسی با 6 نفر و مهندسی هوش مصنوعی با 8 نفر دانشجو بین‌المللی، بیشترین میزان جذب دانشجویان خارجی را به خود اختصاص داده‌اند.

وی در پایان با ابراز خرسندی از اینکه در بیشتر رشته‌های دانشگاهی دانشگاه کردستان دانشجوی بین‌المللی جذب شده است، یادآور شد:  دانشجویان بین‌المللی دانشگاه کردستان در نزدیک به 28 رشته کارشناسی ارشد و 6 رشته در مقطع دکتری در حال تحصیل هستند.

گفتنی است، در پایان این مراسم پیام تشکر وزارت علوم کشور عراق از دانشگاه کردستان توسط یکی از دانشجویان عراقی قرائت شد و نشستی برای پاسخ‌گویی به سئوالات دانشجویان با حضور مسئولین دانشگاهی و امور بین ‌الملل برگزار شد.


Kurddanesh Telegram Baner

برچسب ها :

دانشجوی خارجیدانشگاه کردستاندوره اموزشیاموزش زبان فارسیمدیر روابط بین المللتحصیلرشتهتعداد

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.